Błąd P0478. Czego dotyczy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich Forumowiczów !

Mam problem z aurisem d4d 1.4(2007r) - komputer zgłasza błąd P0478 (Zawór kontrolny ciśnienia wylotowego - wysoki sygnał wejściowy). Czego dotyczy ten kod?
Jedynym objawam usterki jest totany brak mocy powyżej 3000 obrotów w czasie jazdy. Na biegu jałowym silnik wkręca sie tyko do 4000 obrotów. Turbina słychać, że pracuje.
Z góry dzięki za pomoc.
  
 
Wypnij wtyczke z zaworu EGR i sprawdz czy piny nie wylazly razem z wtyczka.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wtczka i gniazdo wyglądają bardzo dobrze. We wtyku ciągałem za kable, czy się któryś nie urwał. Ale jest ok. Złącze w EGRze obmierzyłem miernikiem. Każde z uzwojeń silnika ma po 20 omów. Samego EGRa też rozbierałem. Zawór chodzi bez problemów. Błąd pojawia się zaraz po przekręceniu kluczyka bez uruchamiania silnika. Po odłączeniu wtyczki EGRa pojawia się dodatkowo błąd P0403. Po podłączeniu wtyczki i skasowaniu obu błędów po przekręceniu kluczyka znowu wyskakuje P0478.

Pozdr.
  
 
jakim urządzeniem diagnozowałeś ten kod?ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego kodu w twoim aucie!-czy aby napewno został prawidłowo-pewnym urządzeniem odczytany,bo na przykład mała cyfrówka i z kodu p0478 na p0487 i mówimy już o przepustnicy a nie o egr (jeśli w ogóle ten kod jest w toyocie).
  
 
Cytat:
2013-01-29 22:04:52, syd pisze:
jakim urządzeniem diagnozowałeś ten kod?ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego kodu w twoim aucie!-czy aby napewno został prawidłowo-pewnym urządzeniem odczytany,bo na przykład mała cyfrówka i z kodu p0478 na p0487 i mówimy już o przepustnicy a nie o egr (jeśli w ogóle ten kod jest w toyocie).


No i po objawach sadzac to wlasnie wyglada na p0487 uzwojenie przepustnicy Aisin.A odepnij wtyczke przepustnicy jaki kod wyswietli?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
!!!!!!!!!!!!!!TYLE RAZY MOWA O PROFESIONALNEJ DIAGNOSTYCE!!!TO 90%NAPRAWY-POZOSTAŁE 10% TO NAPRAWA USZKODZONYCH CZĘŚCI LUB ICH WYMIANA(co prawda czasem naprawa lub wymiana tych części trwa o wiele dłużej niż diagnostyka to i tak droższa ale prawidłowa diagnostyka kosztuje mniej niż bujanie się z jakimiś kodami z nieba)!!!CIEKAWE NA ILE KOLEGA LUB JEGO SPRZĘT DIAGNOSTYCZNY SIĘ POMYLIŁ!!!CZEKAMY NA ODP.!!!

  
 
Tak jak kazaliście, pojechałem do serwisu toyoty. Pan podpiął komputer i po minucie podał diagnozę - EGR do wymiany. Możei tak trzeba było od razu zrobić, a nie Wam głowę zawracać . Mam nadzieję, że to zadziała. Jak by co, to pozwolę sobie Was jeszcze raz prosić o pomoc.
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2013-02-01 18:28:09, auri pisze:
Tak jak kazaliście, pojechałem do serwisu toyoty. Pan podpiął komputer i po minucie podał diagnozę - EGR do wymiany. Możei tak trzeba było od razu zrobić, a nie Wam głowę zawracać . Mam nadzieję, że to zadziała. Jak by co, to pozwolę sobie Was jeszcze raz prosić o pomoc. Pozdrawiam!


Mam nadzieje ze sie nie dal zlapac na przeklamaniu kodow gdzie w rzeczywistosci chodzi o uzwojenie przepustnicy.
A jaki w ostatecznosci byl kod bledu?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer