Cieknie olej miedzy pompka paliwa a blokiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Nie mam już pomysłu jak to uszczelnić. Ciągle mam mokro pod pompka paliwa, na uszczelkach i przekładce termicznej (od spodu). Robiłem już chyba wszystko, splanowałem pompkę, wyrównałem przekładkę termiczną. Wszystkie te płaszczyzny idealnie do siebie przylegają. Uszczelki wycięte z kartonu. Dawałem nawet silikon, dokręcałem i słabiej i mocniej i ciągle cieknie, a wręcz kapie
  
 
Wygląda na to ze masz pękniętą podkładke.
  
 
Właśnie nie jest, rozbierałem i sprawdzałem wszystko już kilka razy. Przypomniałem sobie że kiedyś komuś ciekło z miejsca gdzie wciśnięta jest ośka na której zamocowany jest "języczek?" popychany przez popychacz. może stamtąd leci Jutro zdejmę ją kolejny raz i obejrzę...
  
 
wymień pompkę
  
 
Cytat:
2013-07-17 22:52:53, morphio pisze:
wymień pompkę



Właśnie troche mi szkoda bo mam nowe przepony i zaworki, ewentualnie samą podstawe... A zdażyło sie komyś że ciekło przez oś dzwigni do recznego pompowania?
  
 
Cytat:
2013-07-22 14:29:39, mylkus3 pisze:
Właśnie troche mi szkoda bo mam nowe przepony i zaworki, ewentualnie samą podstawe... A zdażyło sie komyś że ciekło przez oś dzwigni do recznego pompowania?


zdarzało się

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
zdarzylo sie. u mnie tez cieklo spod dzwigienki.
  
 
Po glebszych obserwacjach stwierdzam ze tamtedy leci. To jest uszczelnienie metal-metal, jakies pomysly na uszczelnienie? W ostatecznosci mozna calkien pozbyc sie dzwigienki ale przy moich dlugich przestojach nie jest to najlepsze rozwiazanie
  
 
Cytat:
2013-07-23 22:30:09, mylkus3 pisze:
Po glebszych obserwacjach stwierdzam ze tamtedy leci. To jest uszczelnienie metal-metal, jakies pomysly na uszczelnienie? W ostatecznosci mozna calkien pozbyc sie dzwigienki ale przy moich dlugich przestojach nie jest to najlepsze rozwiazanie



Ja nie mam dzwigienki. Troche dluzej pokrece jak wyciagam z garazu (jezdze podobnie albo nawet mniej niz Ty) i lapie. Mam nowa pompke i planuje ja zamontowac ale to co mam teraz dziala na tyle sprawnie ze nie spiesze sie.