Klatka / rajdówki a polskie prawo drogowe - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cóż w PL diagnosta sobie, pan "władza" sobie niestety.
Oglądana ostatnio "Drogówka" czy inny program tego typu z durnymi komentarzami - po potrąceniu rowerzysty "pan władza" wsiada do samochodu i sprawdza jego skuteczność hamowania ... Pytanie - czy ma jakiekolwiek uprawnienia do przeprowadzania badań technicznych pojazdu? Pewnie nie
  
 
Nie, ale jeśli podczas takiego sprawdzenia będzie miał wątpliwości co do skutecznych hamulców, to może odesłać na dokładne badania.
  
 
Objadę kilka okręgówek żeby się dowiedzieć więcej u róznych diagnostów.
Żeby wprowadzić te zmiany to chyba i tak będzie tylko dodatkowy przegląd na okregówce czy muszę zrobić cały ??
Miałbym więcej czasu na przygotowanie się do tych zmian bo przegląd kończy mi się w marcu
  
 
Cytat:
2013-02-20 23:10:39, fiatabarth pisze:
Objadę kilka okręgówek żeby się dowiedzieć więcej u róznych diagnostów. Żeby wprowadzić te zmiany to chyba i tak będzie tylko dodatkowy przegląd na okregówce czy muszę zrobić cały ?? Miałbym więcej czasu na przygotowanie się do tych zmian bo przegląd kończy mi się w marcu


Na zmiane w d.r. (np. zmiana ilości miejsc,masy) musisz mieć kwit od firmy która ma uprawnienia(np.serwis samochodowy->dostajesz fakture na zmiana) i wtedy jedziesz na przegląd , a tam wystawiają kwit do w.k. gdzie zrobią zmiany w d.r. auta.

Ale z tego co zrozumiałem z wcześniejszych wypowiedzi nie trzeba mieć kwitu z firmy , jeżeli zrobisz papiery u rzeczoznawcy i z tą opinią pojedziesz do diagnosty,gdzie pewnie też dostaniesz kwit na zmiany i do w.k.
  
 
jak zmieniałem ilość miejsc w corsie , miałem kwit od diagnosty potwierdzający zmianę , w urzędzie kazali mi dostarczyć papiery firmy która zdemontowała kanapy ... w sensie że przeróbkę wykonał warsztat z uprawnieniami a nie ja sam , kwit od diagnosty nie wystarczył .
  
 
Ja mam uprawnienia i sam sobie moge wystawic papier ze to wykonałem. A jak nie bede mogl sam to i tak go bede miał to nie problem.
Rzeczoznawca jednak chyba bedzie tu waznym elementem ukladanki.
  
 
Cytat:
2013-02-21 08:56:48, mar125 pisze:
Na zmiane w d.r. (np. zmiana ilości miejsc,masy) musisz mieć kwit od firmy która ma uprawnienia(np.serwis samochodowy->dostajesz fakture na zmiana) i wtedy jedziesz na przegląd , a tam wystawiają kwit do w.k. gdzie zrobią zmiany w d.r. auta. Ale z tego co zrozumiałem z wcześniejszych wypowiedzi nie trzeba mieć kwitu z firmy , jeżeli zrobisz papiery u rzeczoznawcy i z tą opinią pojedziesz do diagnosty,gdzie pewnie też dostaniesz kwit na zmiany i do w.k.



Zmiany można zrobić samemu (patrz mój bis), nie trzeba mieć faktury n to, z tym, że rzeczywiście później rzeczoznawca i rozszerzone badanie techniczne.
  
 
U mnie obyło się bez rzeczoznawcy , znajomy warsztat przesłał faxem do wydziału komunikacji papier o uprawnieniu i po problemie , Dodam tylko że próbowałem znaleść kumatego rzeczoznawcę w mojej okolicy ....Same leśne dziadki , więc poszedłem na skróty , legalnie ze zmianami w dowodzie .