Części polskie czy rosyjskie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Często kupując różne części zamienne do Lady slysze w sklepie pytanie: polski czy rosyjski? Tak bylo w przypadku amortyzatora (który okazal sie białoruski), linki hamulca ręcznego, szczęk hamulcowych i pompy wodnej (tu do wyboru była rosyjska lub niemiecka). Zwykle różnice cenowe są niewielkie, choć częściej rosyjskie wyroby były tańsze. Jak sądzicie, co lepiej kupować?
 
 
Ja bym raczej zwracal uwage na wykonanie poszczegolnych czesci. I tak na przyklad pompe wodna kupilem niemiecka, a klocki hamulcowe mam ruskie. Linke recznego polska. Moge tez podac przyklad z felgami - polsie sa tansze od ruskich, ktore sa gorzej wykonane. Takie przyklady mozna mnozyc. Co do amorkow to z tego co kojarze wiekszosc jezeli wymieniala to na krosno, ale mozna tez kupic i lepsze np. Bilstein

Temat bardzo zlozony - chyba jednaknie warto kupowac polskich wyrobow rzemieslniczych, bo te sa naprawde watpliwej jakosci.
  
 
Przejechałem się na oryginalnych rosyjskich końcówkach drążków kierowniczych. Po 3 miesiącach gumy skruszały.... Polskie gałki wahaczy sa lepiej zrobione, mają inną szczelniejszą konstrukcję, wynikającą z lepszej technologii ( mają znaczek Delphi Poland). Chociaż są dwa razy droższe.
  
 
najlepiej dobre rosyjskie i dobre polskie ale z tym jest problem....
ja sam mam problem z kupnem drążków kierowniczych które wytrzymaja w nivie choć 6 miesięcy bez wyczówalnych luzów.... narazie takich nie trafiłem ....choć widze światełko w tunelu
  
 
Ja osobiście w przyszłym tygodniu kupuję wszystko do przedniego zawieszenia i poza sprężynami mam zamiar oprzeć się na polskich częściach.
Andrzej
  
 
Ja z kolei dowiedzialem sie od Michaiła z Odessy ( który przywoził mi czesci do samary i juz wiezie mi nową chłodnicę do 2103), że rosyjskie, orygoinalne fabryczne cześci sa z kolei dużo lepsze od białoruskich i ukraińskich podróbek. TAk nawiasem mówiąc to chyba wezme sie za przeglądnięcie katalogów wszystkich firm zachodnich , które robia elementy zawieszenia i inne do ŁAdy. Podejrzewam ,że sa droższe ale duzo bardziej trwałe. No i jeszcze jedno...niestety bajecznie niskie ceny częsci do ład biora sie pewnie stąd ,ze sprzedawcy i hurtownicy (nawet wiem którzy) maja w ofercie duzo niskiej jakości elementów produkowanych przez małe przywatne warsztaty. Pamiętacie czasy gdy kupowało sie częsci do polonezów i duzych fiatów od "przywaciarzy"?????teraz te same czasy nadeszły w Rosji...ład jeździ tam duzpo a biznes robi sie na tym niezły.
Paweł
  
 
Cytat:
2003-07-26 21:39:21, pawel_krakow pisze:
No i jeszcze jedno...niestety bajecznie niskie ceny częsci do ład biora sie pewnie stąd ,ze sprzedawcy i hurtownicy (nawet wiem którzy) maja w ofercie duzo niskiej jakości elementów produkowanych przez małe przywatne warsztaty. Pamiętacie czasy gdy kupowało sie częsci do polonezów i duzych fiatów od "przywaciarzy"?????teraz te same czasy nadeszły w Rosji...ład jeździ tam duzpo a biznes robi sie na tym niezły.



Paweł chyba ma rację...niestety. To, co my kupujemy jako oryginalne, rosyjskie - tak naprawdę często może być lokalną podróbką, a nie fabryczną częścią...
  
 
Cytat:
To, co my kupujemy jako oryginalne, rosyjskie - tak naprawdę często może być lokalną podróbką, a nie fabryczną częścią...


Racja Swieta. Niestety, ale tak jest . ...
Pawel? To moze by tak zrobic? Jak masz zrodlo dostawy czesci oryginalnych do Lad, to moze zechcialbys je udostepnic i wtedy juz pozostali czlonkowie LKP mogli by na tym skorzystac oraz Twoj posrednik i Ty? Ale teraz mysle i mowie powaznie.

I pozdrawiam,
Przemek
 
 
A moze ani polskie ani rosyjskie...
sprzegla - Sachs
amortyzatory - Monroe, KYB
tarcze i klocki - Brembo, Lucas
felgi - Mangels
... moze uzupelnicie ta liste
  
 
Marylin Monroe i Lucasa to ja juz mam ... Ale cos zawsze warto byloby wymienic ... na oryginal, bowiem nie zawsze znajdziesz zastepstwo ... . Przeciez nie pytam tylko, pod swoim kierunkiem, ale dla LKP !!!
 
 
Cytat:
2003-07-28 14:14:19, boreg pisze:
A moze ani polskie ani rosyjskie...
sprzegla - Sachs
amortyzatory - Monroe, KYB
tarcze i klocki - Brembo, Lucas
felgi - Mangels
... moze uzupelnicie ta liste



Nie na wszystko mój Boregu znajdziesz zachodnie zamienniki...
  
 
Ale jak Lada do konca zmieni nazwe na Chevrolet, to z oryginalami moze byc krucho . Poza tym dobrze jest wiedziec, ktore zachodnie firmy produkuja czesci do Lady. Jak tlumaczylem Milemu tekst, to tam bylo, ze np. w Balticu ruskie zostalo nadwozie, podwozie i blok silnika. Reszta to produkcja zachodnia. Mysle, ze wiekszosc czesci w Nivie ma tez swoje odpowiedniki w Delco, Lucasie, Pirelli (gumy i paski) i w innych dobrych firmach. wiec jak ktos szperal w katalogach i cos ciekawego znalazl, to niech sie podzieli wiedza.
Ale kontakt oczywiscie sie przyda....
  
 
Cytat:
Ale jak Lada do konca zmieni nazwe na Chevrolet, to z oryginalami moze byc krucho .


No to chyba, ze jakis "potepieniec" to chcialby kupic i Lade i Chevrola w jednym ... . Jak mnie "uczuno", to mnie mowiono. ..., zeby nie mieszac czyli nie "mieszactwa" oraz "do not do it yourself ... ", hihihi. ...

A i sobie tez pozdrwowie, ...
Przemek
 
 
Cytat:
2003-07-28 16:32:47, Przemek67 pisze:
No to chyba, ze jakis "potepieniec" to chcialby kupic i Lade i Chevrola w jednym ... .


To jak wytlumaczysz nazwe "Chevrolet Niva"?
  
 
Cytat:
2003-07-28 16:32:47, Przemek67 pisze:
No to chyba, ze jakis "potepieniec" to chcialby kupic i Lade i Chevrola w jednym ... .



Ja to bym ew. zaryzykował - chociaż ta obłość karoserii mi nie do końca odpowiada - gdyby tak cena była znośna... Albo jakby sponsor jakiś się pojawił na horyzoncie...
Ehm, ehm -> wujku, wuuuujku... zostaw te kangury i chodź zostań moim inwestorem strategicznym

Pan Potępieniec
  
 
Cytat:
2003-07-28 14:47:22, Mariusznia pisze:
Nie na wszystko mój Boregu znajdziesz zachodnie zamienniki...



I oto chodzi, Mariusznia, abys napisal konkretnie na co nie znajde . Oszczedze sporo czasu ... ...i ja i inni zainteresowani...
  
 
Cytat:
2003-07-28 14:47:22, Mariusznia pisze:
Nie na wszystko mój Boregu znajdziesz zachodnie zamienniki...



I oto chodzi, Mariusznia, abys napisal konkretnie na co nie znajde . Oszczedze sporo czasu ... ...i ja i inni zainteresowani...
  
 
Cytat:
To jak wytlumaczysz nazwe "Chevrolet Niva"?

. ...
Eee. ... Borgu, teraz to juz marudzisz. Sam sobie ja tlumacz ... . Japonczycy potrzebowali okolo 30 lat, aby rozpoczac produkcje w Stanach, czyli w krainie "Dziadka Forda", a ty mi tu o potepiencach jakis ...
 
 
Przemku sam sprawdz jak z dnia na dzien kurczy sie oferta czesci do Nivy w sklepach internetowych . I z dnia na dzien rosna ceny...
Niedlugo Chevrolet bedzie tanszy i latwiej dostepny od Lady
  
 
Cytat:
Niedlugo Chevrolet bedzie tanszy i latwiej dostepny od Lady


Borgu?

Ale Ty chyba juz znasz jedno z moich ulubionych powiedzen i stwierdzen, prawda? Marudzisz oraz pomysl i mysl . ...
Jak w Niemczech na prezentacji modelu "Potepienca Chevrola i Nivy" , ma on byc sprzedawany za 20.000 EUR, to czyz nie dobija sie koni ... oraz nie wszedlbys kapitalowo w kupno za ta cene lub ponizej jej, jakiegos uzywanego Wranglera?, nie majac juz wtedy definitywnie problemow z doborem opon? Za ta cene sprzedawane sa juz "super" bulwarowki, a ten kto je kupuje, to w "terenie", co najwyzej moze umyc sobie auto ... .
Ale nie odpowiadaj od razu ... przemysl sprawe "Potepienca" i dopiero wtedy odpowiedz. W zalozeniach myslowych przyjmij rowniez, ze Lada w Polsce nie ma dobrego wizerunku oraz nie poprawi go, nawet jezeli na rynek polski bedzie kierowana z cena sprzedazy 15.000 EUR. ...