łada samara 21083 padł moduł zapłonowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako nowy chciałem się najpierw z wszystkimi przywitać.
Posiadam Ładę Samarę (21083) 1500; Ba3 21083; kw(PS) 53(72) o pojemności 1499; rok prod. 1988. I tak jak w temacie - elektryk powiedział mi, że moduł zapłonowy klęknął i dlatego moja łada nie wchodziła na wysokie obroty, paliła jak smok, szarpała, gasła kiedy jej się podobało. Mam moduł taki jak na zdjęciu i już parę innych modułów, które rzekomo miały się nadawać bo: "do samary to wszystkie są takie same" tak najczęściej słyszałem od sprzedających.
Pytanie jaki moduł będzie pasował do mojej samarki ? A może jest dostępny taki moduł ?
  
 
No wlasnie z tych lat są wymienne . Najlepsze są metalowe, żebrowane.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Mam takowy moduł.
  
 
Cytat:
2013-02-02 21:55:08, izzy pisze:
Jako nowy chciałem się najpierw z wszystkimi przywitać. Posiadam Ładę Samarę (21083) 1500; Ba3 21083; kw(PS) 53(72) o pojemności 1499; rok prod. 1988. I tak jak w temacie - elektryk powiedział mi, że moduł zapłonowy klęknął i dlatego moja łada nie wchodziła na wysokie obroty, paliła jak smok, szarpała, gasła kiedy jej się podobało. Mam moduł taki jak na zdjęciu i już parę innych modułów, które rzekomo miały się nadawać bo: "do samary to wszystkie są takie same" tak najczęściej słyszałem od sprzedających. Pytanie jaki moduł będzie pasował do mojej samarki ? A może jest dostępny taki moduł ?


moduł pasuje też od vw golfa 2 i nie siada tak często jak ładowski.
z tego co pamiętam były w ładach 6 i 7 pinowe i g2 też takowe miały
  
 
Szoko - dzięki za info
Tak widziałem jest pełno zamienników, ale czy możecie mi doradzić który założyć ponieważ nie jestem w "te klocki" tak obeznany .
  
 
Kropi z tego co się dowiedziałem to od golfa nie będzie pasował moduł, bo w golfie jest jedna cewka, a ja mam dwie cewki, które są bezpośrednio podpięte pod moduł zapłonowy. Jak na schemacie poniżej. U mnie moduł ma dwa wyjścia dla podwójnych cewek zapłonowych - to jest bezdotykowy zapłon. Nie mam kopułki.
Szoko moduł masz na zbyciu ?


[ wiadomość edytowana przez: izzy dnia 2013-02-05 18:01:36 ]

[ wiadomość edytowana przez: izzy dnia 2013-02-05 18:02:02 ]
  
 

dla orientacji w temacie.
nówka komutator dwuobwodowy 78-80 zł
  
 
Kurcze ja mam też 21083 rocznik 90 a wcześniej z rocznika 93 którą rozebrałem, cześci pozostawiłem a bude na złom oddałem i w obu zapłon miałem stykowy:/ troche mnie to dziwi od czego to zależało, że starszy rocznik a zapłon bezstykowy ja mam modułów całą stertę, i takich jak prezentujesz chyba 2 ale niestety nie wiem czy sprawne. Gdybym je odnalazł w stercie innych gratów do Samary to moge oddać za
  
 
Cytat:
Szoko moduł masz na zbyciu ?



Poszedł PRIV.
  
 
Cytat:
2013-02-05 21:16:03, djmarkus pisze:
Kurcze ja mam też 21083 rocznik 90 a wcześniej z rocznika 93 którą rozebrałem, cześci pozostawiłem a bude na złom oddałem i w obu zapłon miałem stykowy:/ troche mnie to dziwi od czego to zależało, że starszy rocznik a zapłon bezstykowy



Ja do niedawna nie wiedziałem nic o zapłonie w swojej samarce aż kupiłem na allegro za 8zł taką książkę:

i dowiedziałem się że symbolem 21083-02 były oznaczane samary z mikroprocesorowym sterownikiem zapłonu tyle że w tym wypadku jest jeszcze inaczej bo wogóle nie ma "halla", zamiast tego są czujniki położenia wału w obudowie sprzęgła
  
 
Jak już w temacie modułów jesteśmy; nabyłem bardzo tanio 2 oryginalne nowiutkie moduły do Samary, w alu odbudowie , wybity rok 1990, są na 7 styków. W mojej Samarze oryginalnie jest 6-styków kostce, i tu mam pytanie- będzie chodzić na 7-stykowym module ?
  
 

7 styków to dwuobwodowy.
taki potrzebował izzy, ale juz mu kupiłem i wysłałem.
na jeden dzień się rozminąłeś.

Cytat:
2013-02-12 17:58:11, Irek2108 pisze:
Jak już w temacie modułów jesteśmy; nabyłem bardzo tanio 2 oryginalne nowiutkie moduły do Samary, w alu odbudowie , wybity rok 1990, są na 7 styków. W mojej Samarze oryginalnie jest 6-styków kostce, i tu mam pytanie- będzie chodzić na 7-stykowym module ?

  
 
No dobra, ale mnie nie chodzi żeby sprzedać. Pytam tylko czy będzie działać w Samarze z normalnym aparatem i 6-stykową kostką
  
 
Cytat:
2013-02-13 08:51:38, Irek2108 pisze:
No dobra, ale mnie nie chodzi żeby sprzedać. Pytam tylko czy będzie działać w Samarze z normalnym aparatem i 6-stykową kostką



nie będzie. patrz na schemat poniżej. aparat ma 2 czujniki i steruje 2 cewkami poprzez ten kontroler.

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-02-13 08:58:40 ]
  
 
A możesz podać jakie są numery na module?
  
 
Chociaż moduł ma 7 styków w gnieździe, to w środku do płytki drukowanej i tak wchodzi 6 przewodów. Brak pina w kostce może tłumaczyć, że jest usunięty ten nieużywany. Decyduje wykonanie instalacji w samochodzie.
Przeznaczenie poszczególnych pinów modułu powinieneś znaleźć w książce-napraw Samary (taką jak ma czarekd ). Dobrze będzie jak zobaczysz podłączenie to zrozumiesz o co chodzi .
  
 

izzy, moduły nie są zamienne miedzy sobą.
7-stykowy (2 obwodowy) nie będzie od tak od strzała chodził z jednoobwodowym układem (6 stykowy).

trzeba by pokombinowac jak go uruchomićw układzie z aparatem z jednym hallem.
  
 
No tak.
Pytanie, to jak jest rozwiązany u Irka układ zapłonowy i jakiego typu ma te moduły.
  
 
Otóż moduł typu ТУ 25-7516.0043-90 , 7-stykowy działa w Samarze z 6-stykową kostką bez najmniejszego problemu . Inne oznaczenie tego modułu to комутатор б550

[ wiadomość edytowana przez: Irek2108 dnia 2013-02-15 19:56:51 ]
  
 
Cytat:
2013-02-15 19:55:30, Irek2108 pisze:
Otóż moduł typu ТУ 25-7516.0043-90 , 7-stykowy działa w Samarze z 6-stykową kostką bez najmniejszego problemu .



a jak należy wpinać wtyczkę na styki 1-6 czy 2-7 ?