Jak pomalować felgi ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie, czy może ktoś z was wytłumaczyć mi jak zabrać się za przemalowanie starych felg od 2107?

Mianowicie nadwozie mam w kolorze czerwonym to dla kontrastu chciałbym mieć felgi białe. Niestety mam stalowe felgi bo na razie nie stać mnie na kupno bbs rs-takie mi się marzą. Dlatego mam pytanie czy ktoś z was zajmował się tym, czy felgę wystarczy wyczyścić papierem ściernym czy trzeba koniecznie zdzierać całkowicie farbę?
I oczywiście jakie podkłady i farby polecacie?

Pozdrawiam Paweł !
  
 
Najlepiej wypiaskować i pomalować proszkowo.
  
 
Tak jak Felype pisze, proszkowo będzie najtrwalej i najrówniej, jak budżetu brak na piaskowanie to można się pomęczyć papierem tak żeby zedrzeć to wszystko co jest luźno i ogólnie wyrównać zeby nie było krawędzi w stylu grubości lakieru ale najlepsze bylo by piaskowanie bo wszędzie dokładnie wyczyści
  
 
Bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
  
 
Ja właśnie swoje oddałem do piaskowania, potem idą w proszek. zastanawiam się nad kolorem, ale jakiś jasny szary chyba będzie najbezpieczniejszy....

Przy okazji /wiem, że trochę OT/... Wiadomo, że kiedyś tylko dętkowe oponki były. Czy wejdą mi na stalówki ori do 2106 /te z duzymi deklami chrom/ bezdętkowe?
  
 
Oponki są zawsze takie same, inne są felgi. Pomaluj na biało.
  
 
Opony wejdą, będziesz musiał tylko dać dętki do środka.
  
 
Białe? Moja Łada jest kość słoniowa, nie lepiej szare? Poradźcie. A detki dostanę na allegro?
  
 
Ja w mojej 2105 pomalowałem stalówki na biało. Efekt był kozak - z czarnym nadwoziem super się komponowało, pytanie jak wyglądałoby to z kością słoniową ? Plusem u mnie był wygląd, minusem - fakt, że częściej trzeba było felgi myć...

A może pod kolor auta - właśnie w kości słoniowej - wiele osób tak robi.

Moja 2105 na białych stalówkach:



  
 
Dodaj do tego jeszcze białe kierunki na błotniki i będzie git.
  
 
To do mnie ? Auto ze zdjęcia już wieki temu sprzedane i zezłomowane zapewne. Być może małą częścią Łady będziesz się jutro golił.
  
 
A co to maszynka do golenia? Ja nie znaju. I w tym momencie pojawia się zasadnicze pytanie - jaką Lada się wozisz obecnie jak nie tą furką 2105?
  
 
Cytat:
2013-04-22 15:18:01, wejlantf pisze:
Białe? Moja Łada jest kość słoniowa, nie lepiej szare? Poradźcie. A detki dostanę na allegro?



Tak, dokładnie, na biało. Chcesz mieć żywy samochód czy smukły? Możesz pomalować nawet na czarno, ale wtedy auto traci urok. Na allegro jest funkcja "szukaj", jak jej uzyjesz, to nie jedną rzecz znajdziesz.

Cytat:
A co to maszynka do golenia?


A to znaczy ze juz dawno temu łada została przetopiona na zyletki, którą to właśnie może dzisiaj będziesz używał.
  
 
No dobra, przekonaliście mnie. Będą białe z chrom deklami. Jeszcze jakieś zacne oponki nabyć. Może coś polecicie...?

Co do maszynki do golenia... Mam radziecką w wieku mojej Łady. Zapinana do gniazda zapalniczki. Jak będzie chwila to cyknę foto.
  
 
Pomyśl może nad biała perłą, fajnie się mieni w słońcu.
Ja będę niedługo przemalowywał moje szachownice prawdopodobnie właśnie na białą perłę (chyba że coś mi się w międzyczasie zmieni) + do tego home made uchwyty na chrom dekle...
  
 
Jutro lecę do proszkowni to wybiorę coś stosownego. U mnie fele ori, nawet kluczyk do zdejmowania dekli się ostatnio znalazł.

dętki zakupione A może iść po bandzie i oponki diagonalne znaleźć...?

edit: to podpowiedzcie jeszcze jakie tam oponki szły rozmiarowo - 165, czy 155 na tę oryginalną felgę? Profil to myślę, że 65 lub 70...

[ wiadomość edytowana przez: wejlantf dnia 2013-04-23 09:21:04 ]
  
 
W belgijce są 175/70r13.
  
 
U mnie na oryginalnych felgach siedziały 175/70 R13 ale nie jestem pewien czy taki rozmiar szedł w fabryce...

Jeszcze mi się przypomniało, że niektóre proszkownie oferują proszek chrom, efekt jest całkiem fajny, ciekawe jakby to wyglądało na stalówkach.
Tutaj przykład jak wygląda taki proszek:
felgi-profil.pl/zlote_biale_czarny_mat_rant_felgi/

drugi rząd, 5,6,7 i 8 zdjęcie od lewej

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2013-04-23 11:18:29 ]
  
 
Filipok, dzięki ogromne. Tak właśnie będą wyglądać moje felgi. Jak dla mnie Kozak.
  
 
No dobry link. Chyba jednak przekonałem się do białego. Po proszkowni wrzucę fotki.
Ale 165 chyba też wlezie, co?