[T22, 3S-FE] Synchronizowanie immo bez klucza matki.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Pięć dni temu mój Avensis zastrajkował. Wieczorem normalnie odpalił, wszystko ładnie a z rana przykra niespodzianka. Po przekręceniu kluczyka silnik zaskakiwał na sekundę, po czym gasł. Pierwszy podejrzany - pompa paliwa. Ale po sprawdzeniu ciśnienia jakie podaje zostało to wyeliminowane. Dodatkowo po zgaśnięciu słychać jeszcze jej pracę przez jakieś 3 sekundy. Na komputerze wyszło, że wina leży po stronie immo. No i tutaj niestety zaczynają się schody ;( Znalazłem serwisowa instrukcję synchronizacji. Polega ona na zmostkowaniu dwóch pinów w OBD, przekręceniu kluczyka w pozycji "ON" na 30 min a następnie odpaleniu samochodu. Wszystko ładnie, pięknie, ale do tej procedury wymagany jest kluczyka matka. Który został zniszczony. Posiadam jeden kluczyk czarny (oryginał, bez przycisków), jeden dorobiony i serwisówkę.
Czy jest możliwość synchronizacji immo bez posiadania klucza matki? Albo najlepiej całkowitego usunięcia immo z samochodu?
Nadmienię, że wszędzie jest masa i kluczyki są zaprogramowane prawidłowo. Nie chciałbym zmieniać całego kompa ze stacyjką...
Już przy samochodzie było kilku specjalistów i lipa, ani drgnie.
Jakieś sugestie?
I z góry dzięki za pomoc
  
 
Rozumiem ze chodzi o Avensisa 1 przed liftem tam gdzie byl jeden klucz z przyciskami taki grubas.
Jezeli nikt tam niczego nie schrzanil to ten czarny bez przyciskow tez powinien byc masterem.Na nim wykonaj synchronizacje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wykonałem na nim synchronizację i niestety nie pomogła ;/
  
 
Cytat:
2013-04-25 20:17:25, Spiewaczek pisze:
Wykonałem na nim synchronizację i niestety nie pomogła ;/


No to kup na allegro klucz z petla i zrob synchronizacje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer