Części do Łady z Chin

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Coraz więcej części do Łady powstaje niestety w Chinach. Być może - z racji coraz mniejszej opłacalności produkcji w PRC - proces ten jest odwrotny, nie mniej części chińskie są faktem.
Czy macie jakieś doświadczenia z ładowską chińszczyzną?
Czy Master Sport Germany jest faktycznie niemieckim dystrybutorem chińskich części?
Jak odróżnić części chińskie występujące luzem od analogicznych białoruskich, ukraińskich, zamienników rosyjskich itp.?
  
 

Skoro ukrainskie częsci są tragicznej jakości, to chińskie pewno łamią się w palcach albo nawet od samego patrzenia.



Poza tym równanie jest takie :
marża producenta + marża chińskiej mafii + koszty transportu paru skrzynek (pewno w takiej ilości jest zapotrzebowanie w Europie w chińskie częsci do ruskich aut) + marża niemieckiego importera = CENA APSTARKCYJNA


Zreszta wątpię, aby w Rosji zaczął się masowy import z Chin częsci do ruskich aut, bo to zabierze pracę Rosjanom, a Putin bardzo niechętnie patrzy na takie zagrywki importerów.


  
 
Myślę, że masz rację. Ponadto Rosjanie dość często nie lubią azjatów i ich wyrobów, także chińskich.

Do podjęcia tematu ainspirował mnie rozrusznik, kupiony do mojej 2110. Nie chciałem kupować rosyjskiego (drogiego, bo na licencji BOSCH), więc zakupiłem tańszy o 1/3 zamiennik z pewnego sklepu z częściami ze wschodu Polski. Nie mam pojęcia, gdzie go wyprodukowano, sprzedawca też nie widział o dziwo, tylko żartobliwie mówił, że to "chińszczyzna".

Cytat:
2013-05-04 15:39:35, peter2107 pisze:
Skoro ukrainskie częsci są tragicznej jakości, to chińskie pewno łamią się w palcach albo nawet od samego patrzenia. Poza tym równanie jest takie : marża producenta + marża chińskiej mafii + koszty transportu paru skrzynek (pewno w takiej ilości jest zapotrzebowanie w Europie w chińskie częsci do ruskich aut) + marża niemieckiego importera = CENA APSTARKCYJNA Zreszta wątpię, aby w Rosji zaczął się masowy import z Chin częsci do ruskich aut, bo to zabierze pracę Rosjanom, a Putin bardzo niechętnie patrzy na takie zagrywki importerów.



[ wiadomość edytowana przez: JanPeter dnia 2013-05-04 17:52:03 ]