Wtryski piezo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam po sprawdzeniu na stole jeden wyszedł złom i włożeniu jednej używki metaliczna praca wtrysków słychać głośno kiedy podawane jest paliwo co może być przyczyną nasila się ten odgłoś na wolnych jak i wyższych obrotach
 
 
To odpinaj po kolei kiedy przestanie stukac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Poczyniłem tak jak zasugerował i jak 2 odepne to metaliczny odgłos wtrysków maleje z tym że delikatnie słychać tak samo z pozostałymi wtryskami tylko po podpieciu drugiego głośno słychać co złom ten wtrysk jak to zinterpretować czy douczać je trzeba jak odpaliłem chodził normalnie po jakimś czasie ??
 
 
Cytat:
2013-04-25 16:24:06, avensis22d4d pisze:
Poczyniłem tak jak zasugerował i jak 2 odepne to metaliczny odgłos wtrysków maleje z tym że delikatnie słychać tak samo z pozostałymi wtryskami tylko po podpieciu drugiego głośno słychać co złom ten wtrysk jak to zinterpretować czy douczać je trzeba jak odpaliłem chodził normalnie po jakimś czasie ??


Trzeba go wpisac testerem w ecu i jak dalej bedzie rechot to wymienic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
KuRNA NIE WIEM CO TO ZA FACHOWCY zjebke dostana wymioniony został 3 po dawał zaduzo na przelew i lał ponoć maszyne mają nie wiem do czego teraz to jade w inne miejsce i sprawdze tego starego a o tym nic nie mówili co za ludzie to można dwa razy ten sam kod wpisywać i on się na nowe zaadaptuje ?? dzieki mistrzu za podpowiedz znowu zabawa z wyjmowaniem hehe

>

[ wiadomość edytowana przez: avensis22d4d dnia 2013-04-26 14:49:22 ]
 
 
przez: avensis22d4d dnia 2013-04-26 14:49:22 ]


No niestety precyzja wtryskow jest ogromna a te maszyny dieslowcow wykrywaja jakies 50-60% usterek nie wiecej.
Nieraz pomagam takim serwisom Bosch co maja maszyny i siedza po uszy w gownie.
Ja twierdze ze wtryski oni ze na bank sa dobre w koncu wymieniamy na uzywki i problemy znikaja.Potem oni porownuja parametry tych uszkodzonych i tych dobrych i nie widza roznicy.
A roznica polega na tym ze samochod na jednych dziala a na drugich nie.
Poza wszystkim na maszynie wtryskiwacz sie nie rozgrzeje tak jak podczas pracy w silniku.Dlatego wtryski trzeba sprawdzac na samochodzie w rzeczywistych warunkach w jakich pracuja ,to jest najlepsza maszyna do badania,oczywiscie kazda metoda ma wady i zalety.Co do korekcji to kazdy wtrysk ma ja nabita na glowce i nalezy ja wpisac w ECU po wymianie danej sztuki.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2013-04-26 15:54:41 ]
  
 
Bigelektron - przypomnij proszę jaka to jest opcja w testerze (do ustawiania korekcji)?
  
 
Cytat:
2013-04-27 01:11:43, Alien_Obcy pisze:
Bigelektron - przypomnij proszę jaka to jest opcja w testerze (do ustawiania korekcji)?


w utylity Injector compensation

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Zrobione chodzi temat zamknięty