[mk7] zmienione klocki i tarcze TRW z tyłu - dziwna maź

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zmieniłem sobie tarcze i klocki jest bajka, czuć różnicę w hamowaniu. A na tarczy pojawił mi się tak jakby płyn hamulcowy z obu stron. Mam lekką maź czarną Jest ona tylko z dołu tarczy o szerokości ok. 3-4mm a nie na całej szerokości tarczy, na której klocek hamuje. To normalne ??

[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2013-04-20 23:36:53 ]
  
 
No nie może być tam żadnej mazi!umyj to jak najszybciej.a może płyn tam przy odpowietrzaniu kapną.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
mi sie wydaje ze wszystko luz, bo te 3-4mm na tarczy zostaje bo powierzchnia klocka jest o te 3mm węższa. wyczysc, sprawdz czy nie cieknie i gitara
  
 
Sprawdzaj stan płynu, może wciskając tłoczek zerwaleś sparciałe uszczelnienie, i jest mały wyciek.
Normalne to to nie jest
  
 
albo nie odtłuściłeś poprostu przed założeniem ??
nowe tarcze pokryte są taką mazią
co by w opakowaniach nie rdzewiały
  
 
wszystko co napisaliście nie jest mi obce.
Klocki są na docieraniu teraz, kumpel powiedział, że nawet niedzielny kierowcy się na mnie mogą wkurzać teraaz

tarcze papierem kuchennym oczyściłem.
Dziś już tej mazi nie miałem mokrej i jej nie przybywa, więc maly10001 dzięki !!! Po raz kolejny nie zawiodłeś .
Klocków nie odtłuściłem bo zapomniałem zabrać ze sobą stosowny płyn.

Po zmianie tarcz i klocków z tyłu, nie odpowietrzałem hamulców.

Ps. Może przez to mam tą maź, bo w piątek wieczorem zmieniałem heble z tyłu, i dopiero jak wczoraj po 50 km śmigawki po mieście to się pojawiło. Dziś jak odwiozłem narzeczoną było ok, maź jest prawie sucha już, także luz luz luz, dzięki everlast .
  
 
No normalne to to nie jest raczej,jakaś maź na tarczy.nigdy nie miałem po wymianie takiego czegoś.Maciek nie gadaj że klocek jest 3-4 mm węższy od tarczy no ale jak się już wypaliło to dobrze.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
a Ci Łukasz powiem, że już od pewnego czasu nie mam tej mazi. Wg mnie smar z tarczy, zabezpieczający przed rdzewieniem tak wyglądał po kontakcie z tylnymi klockami.
Pobyło parę dni tylko, a teraz się cieszę z działania tylnych klocków na całej szerokości tarczy .............. no i z ręcznego
  
 
Myślałem że umyłeś ten smar a nie nowe klocki na usmarowaną tarczę.mogło się szkło na klocku zrobić.po każdej zabawie umyj tarczę,a jeszcze lepiej przeleć papierem ściernym.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
czyściłem tarczę, ale te 2-3 mm z rogu tarczy nie zeszły widocznie (nie miałem rozpuszczalnika wtedy przy sobie).