Wielkosc felgi lada 2106

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
panowie takie krotkie pytanie:jaka felga jesli chodzi o rozmiar moze wejsc do 2106?z 14 pewnienie bedzie wiekszych problemow,a 15 wejdzie?
  
 
Cytat:
2006-01-31 20:34:17, Poochaty pisze:
panowie takie krotkie pytanie:jaka felga jesli chodzi o rozmiar moze wejsc do 2106?z 14 pewnienie bedzie wiekszych problemow,a 15 wejdzie?


wejdzie masz przykład:

  
 
a wiesz moze jak to wyglada z obcieraniem/skretnoscia w takim aucie?
  
 
co ty poochaty kombinujesz? zaczynam rozumiec dlaczego sprzedales te atsy
  
 
tez sie nad aluskami zatsanawialem a dokladnie nad 16 bo takie mialem dostepne ale z moich obliczen wyszlo ze nie da rady ;/
  
 
Witam,
kiedyś sprawdzałem za pomocą kalkulatora opon, i chyba 15" to max, bez wymiany nadkoli na takie jak ma VFTS, co do średnicy koła to przy odpowiednio niskim profilu opon nie powinno być problemu, jesli zaś chodzi o obcieranie o wachacze i inne elementy, konieczne mogą okazać się dystanse, zależy to od ET felgi i jej szerokości.
kalkulator opon
  
 
Wszystko da rady - pytanie tylko jakie ET felgi, i jaka opona.
Ja osobiscie widzialem lade na 17stkach, ale z takimi niziutkimi oponkami ze nie radze po polsce jezdzic tym.
Tak w ogole to widzialem to poza granicami polski
  
 
Czy są jakieś 14 calowe stalowe felgi na które da się zamontować chromowane grzybki i pasują rozstawem do Łady?
  
 
Witajcie,
Czy takie felgi wejdą do ładnej bez większych komplikacji?
Trzeba będzie zastosować śruby pływające, tak? I jakieś dystanse? Otwór centrujący będzie dobry?



PARAMETRY KÓŁ
Rozstaw 4x100
Szerokość felgi 7"
Rozmiar felgi 13"
Otwór centrujący- ok 57mm
  
 
Cytat:
2012-09-06 11:48:35, felype pisze:
Witajcie, Czy takie felgi wejdą do ładnej bez większych komplikacji? Trzeba będzie zastosować śruby pływające, tak? I jakieś dystanse? Otwór centrujący będzie dobry? PARAMETRY KÓŁ Rozstaw 4x100 Szerokość felgi 7" Rozmiar felgi 13" Otwór centrujący- ok 57mm



nie wejdzie ci na piastę.. łada ma 58,5mm !
musisz roztoczyć na tokarce.

ponadto łada (fiat) ma rozstaw śrub 98 mm a tutaj jest 100 mm czyli po 1 mm na śrubie będzie "krzywo".
Są jakieś śruby pływające, które się dopasowują, ale to musisz mieć idealnie otwór centralny aby to on wycentrował sci koło w osi bo inaczej to będzie biło, skakało itd.

ja kiedyś miałem w maluchu felgi z bmw rekina 4x100 i nie były one w osi niestety. Nie wchodziłbym w takie zabawy. Felg fiat - łada jest ogromny wybór.
  
 
Cytat:
2012-09-06 12:30:14, bartixr pisze:
Nie wchodziłbym w takie zabawy. Felg fiat - łada jest ogromny wybór.


Ok, dzięki. To mi wystarczy
  
 
Cytat:
2012-09-06 13:01:12, felype pisze:
Ok, dzięki. To mi wystarczy



dodam, że fiat ma centralny otwór 58 a łada ma 58,5 - czyli poł milimetra różnicy w średnicy. Możliwe, że trzeba będzie wyczyścić piastę w aucie a w feldze doszlifować choćby papierkiem ściernym a potem posadzić koło na smar - żeby udało się je w przyszłości zdjąć.
Rozstaw śrub mają identyczny.
  
 
A jak wam się widzi Łada na takich kołach?
  
 
No a gdzie ta lada? Ukradli?
A tak na poważnie, to te felgi na ladzie będą wyglądać jak kolpaki od DFa na ladzie. Takie moje skromne zdanie

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2012-09-13 11:12:37 ]

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2012-09-13 11:14:22 ]
  
 
Poszerzyć, dobrze dobrać malowanie pod kolor auta i gitara
  
 
Trochę odgrzeję kotleta, ale chyba nie ma sensu nowego tematu zakładać.

Zupełnie nie mam rozeznania, jakie felgi mogą pasować do 2106...

Spodobały mi się TE i są pod domem, ale chyba będą za szerokie do mojej 2106 - nie umiem sobie ich tam wyobrazić...

da się czy się czy nie ?
  
 
Ja do swojej zaaplikowałem poszerzki, teraz tył kręci się na 7' i oponce 205/50, a przód 6' i oponka 185/55, nic nigdzie nie ociera i jest idealnie z rantami.