Sprzęgło do RS ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów ciesze sie ze moge do was dolaczyc,zakupilem ostatnio Escorcika RS z rocznika 95, od pewnego czasu zaczalem miec problemy ze zmiana biegow,wjechalem na kanal ale nic,z korka sie wylewa wiec oleju jest dość,no to chyba wychodzi na to ze sprzeglo tylko jest problem znajomy ma sierre 2.0 dohc podobny silnik do mnie tylko o mocy cos kolo 136km i powiedzial ze do niego cale sprzeglo to koszta 350 zl valeo,a w sklepie jedynym gdzie dostane to srzeglo powiedzieli mi 900zł,a sama tarcza 600zł,czy to powaznie jest takie drogie?Może ktoś ma na sprzedaż lub ma dojscie do nowych tańszych części????
  
 
a prubowales regolowac sprzeglo? tzn naciag linki czy tam jak to sie nazywa... w mk7 powinienes miec nad pedalem srube imbusowa do tego...
  
 
nad pedalem? a to ciekawe.............
Z tego co wiem autko ma przejechane troche,teraz nie wiadomo czy 96 czy 196 tys. w kazdym razie to juz autko troche bardziej sportowe wiec od 95 roku powinn sie juz dawno wytrzec,a nic nie bylo wymieniane,wiec mam nadzieje ze regulacja pomoze jesli oczywiscie tam jest, ale az sie boje popatrzec na cene jak zamowie sprzeglo...
  
 
regulacją przy tym przebiegu raczej niewiele pomożesz

co do ceny - około 500zł /jak Cię dokładnie interesuje cena to jutro mogę sprawdzić/
  
 
fajnie by bylo,ale to mówisz o całysz sprzegłe czy tylko tarczy,bo nie wiem jak dociski ale na pedale chodzi dobrze(bez oporów)...
  
 
mówię o kpl - czyli tarcza, docisk i łożysko

zestaw QUINTONA kosztuje dokładnie dla klubowiczy 580zł
  
 
No niesety linka nic nie dala,sprzegło umarło ile sama tarcza?
Da się jakoś sprawdzić bez ingerencji w śordek czy dociski są dobre?-podobno wystarczy ze pedal lekko chodzi-troche to wybujane ale przy tej cenie nowych czesci musze w coś zacząć wierzyć,a wiara czyni cuda

[ wiadomość edytowana przez: Berry dnia 2007-01-03 21:33:36 ]
  
 
osobiście przy tym przebiegu i mnóstwie roboty jaka się wiąże z wymianą sprzęgła proponowałbym zakup całego kpl

cena tarczy w zależności od producenta 200-400zł
  
 
Temat stary jak świat, ale odgrzewam jak kotlet babci Gertrudy, bo nie będę zaśmiecać.
Wg. książki serwisowej poprzedniego właściciela w moim Rs-ie sprzęgło było wymieniane w 2010r. Firma Luk. Z planu wymiany wynika, że było wrzucone razem z innym silnikiem, więc nie wiem ile km było na nim zrobione. Na chwile obecną mam na liczniku 60tyś. problem pojawił się nagle, żeby zmienić bieg, trzeba wdusić pedał w podłogę, przy okazji słychać gdzieś, jakąś sprężynę ? Nie wiem czy to ewidentnie wina sprzęgła, czy może czegoś innego ?
Przesmarowanie, regulacja ?
Eksperymentować, czy zamawiać nowy komplet ?
  
 
Już kilka razy pisałem...my tu taj na Podbeskidziu regenerujemy koszt 80 zł.Nowe okładziny LUK + przetoczenie koła i docisku.za paredziesiąt zł można od razu odelżyć trochę koło zamachowe wszystko wygląda jak nowe Latamy na tym ponad dwa lata i w ciężkich warunkach radzą sobie bardzo dobrze

AARONEX
  
 
przyczyn może być kilka ale to nie sprzęgło. Ono pada stopniowo.
Zobacz czy nie pekła ci łapa na skrzyni biegów.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
..

[ wiadomość edytowana przez: Preza20 dnia 2013-06-02 14:58:47 ]
  
 
Znalazłem winowajcę : łapa
Winę za faktyczny stan rzeczy ponosi łapa sprzęgła, a konkretnie ta końcówka stalowa z guma w środku, która ni z tego, ni z owego sama zeszła z łapy. Czy można ją jakoś zabezpieczyć, bo prócz trudno dostępnej śruby nic tam więcej nie znalazłem, a element jeździ sobie tam i z powrotem. ;/
  
 
Wymienić ??
  
 
Zastanowię się, zrobiłem próbnie 100km, póki co spokój
Priorytet to ta nieszczęsna szyba
  
 
Cytat:
2013-06-02 14:07:05, Preza20 pisze:
Znalazłem winowajcę : łapa Winę za faktyczny stan rzeczy ponosi łapa sprzęgła, a konkretnie ta końcówka stalowa z guma w środku, która ni z tego, ni z owego sama zeszła z łapy. Czy można ją jakoś zabezpieczyć, bo prócz trudno dostępnej śruby nic tam więcej nie znalazłem, a element jeździ sobie tam i z powrotem. ;/



to na następny raz otwórz maskę zanim napiszesz