2102 made in SzokoLada - Strona 17

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nie i już
  
 
Szoko, Ikarusa składasz?
  
 
Hehe. Widzę, że się znasz. Pracujesz w MPK? Te zegary chcę zamontować do air ride. Małe, zgrabne i stylistycznie pasują do Łady.
  
 
Z MPK miewam styczność tylko i wyłącznie jako pasażer. A przełączniki do otwierania drzwi są bardzo charakterystyczne.
  
 
Mały off-top. Mam nadzieję, że Wadim wybaczy. Nowy_ cwaniak bo w Częstochowie Ikarusy jeszcze maja (albo do niedawna mieli). U nas, w Łomży, niedobitki Autosanów "ogórków" kursowały jeszcze kilka lat temu. Ostatnie Jelcze uległy biodegradacji około 10-ciu lat wstecz. A Ikarusem ostatnio jeździłem w Warszawie. Słynna E-4.
  
 
a przełączniki do sterowania ciśnieniem ?
  
 
Cytat:
2016-03-10 19:02:15, morphio pisze:
a przełączniki do sterowania ciśnieniem ?



Albo jesteś ślepy, albo jak zwykle nie uważny.

  
 
Dzisiaj pobawiłem się trochę z adaptacją manometra pod Ładowskie ramki. Idealnie będą pasować od zegarka, bo to ta sama średnica, 60mm. Ale mam problem z demontażem tych ramek. Nie wychodzi mi rozbiórka zegarka, bez uszkodzenia ramki. Macie jakieś patenty?


  
 
Jak rozbierałem prędkościomierz to od tyłu rozgiąłem śrubokrętem płaskim od wycięcia do połowy i powoli zsuwałem. Po złożeniu zostawiłem rozgięte, z przodu nie było nic widać.
  
 
emde - jeżdżą, i to stołeczne również (w warszawskim malowaniu, bo się nie opłacało przemalowywać). Najstarszy Ikarus w mieście pomalowany jest tak, jak malowano autobusy w latach 80-tych.
Szoko - a może podgrzać plastik delikatnie?
  
 
  
 
Cytat:
CzekoLad pisze: Albo jesteś ślepy, albo jak zwykle nie uważny.



nie, uważny i spostrzegawczy ale myślałem że sobie jaja robisz
nie lepiej kupić pilot stricte do AirRide, taki wielo kanałowy: przód/tył/boki/całość ?
mniej miejsca zajmnie i nie będziesz musiał robić mocowania na niego i dziur na przyciski
położysz sobie koło fotela na kabelku jak gruszka z CB
skoro wydałeś ileś tam tysięcy kasy na osprzęt to po co robić druta ze sterowaniem ?
  
 
Adaś, lubię te przyciski, bardzo mi się podobają, kojarzą mi się z dzieciństwa i takie chcę. Można kupić i pilot i zrobić też przez fifi, ale chciałem taki mieć w swoim aucie fan. Tym bardziej, nie robie każde koło sterowane osobno, robię układ dwuobwodowy. Ale dziękuje za uwagę i komentarze w tym temacie. Nie zawsze muszę mieć rację ja, fajnie poczytać uwagi kolegów.
  
 


Coś tam się dzieje.
  
 
Zawory ASCO rozumiem będziesz do powietrza stosował ?
  
 
Zawory będą od el pi dzi.
  
 
Jedna z ostatnich moich szybkich robótek.



  
 
I co tam słychać w temacie 212/06, kiedy toto ujrzymy jeżdżące?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 



Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Jest zastój i to mocny. Najpierw nie miałem czasu, bo miałem inne projekty, teraz nie mam czasu, bo mój garaż, to na ten moment, moje źródło dochodu. Niestety, ale straciłem pracę i teraz zarabiam robiąc inne auta. Łada odstawiona, chociaż mam ogromne chęci ją zacząć robić. Wszystko oczywiście ma swoje plusy i minusy. Z plusów, mogę spokojnie kompletować części. Jak trafię w końcu dobrą pracę, to wrócę do niej.
  
 
Eech, życie. Jak nie urok to sraczka. Wiadomo- są priorytety i tu nie ma dyskusji

Ale szkoda biedaczki takiej okaleczonej.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986