Sun Machine - żółta 2103 by Rafako - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wow, niezłe postępy!
Sam robisz czy masz zaufanego blacharza/lakiernika?
  
 
Cytat:
2013-08-08 07:44:10, felype pisze:
Wow, niezłe postępy! Sam robisz czy masz zaufanego blacharza/lakiernika?


Z tym zaufaniem to na dwoje babka wróżyła Mam po prostu kolegę z podstawówki, który jest blacharzem-lakiernikiem samoukiem (choć pewnie ze 100-150 aut już w życiu zrobił, więc miał czas się w tym ogarnąć) i on wykonuje prace blacharsko-lakiernicze.
Zaletą jest to, że koszty robocizny są baaaardzo niskie, wadą natomiast, że jak ma gorszy dzień to potrafi coś spieprzyć (np. zrobić zaciek na pół błotnika) i trzeba mu kupić więcej lakieru, żeby miał czym poprawiać
Ponieważ obecnie jest bezrobotny i nie ma lepszego zajęcia niż moja Łada (a i parę groszy mu się przydaje), stąd szybkie postępy, teraz na chwilę go wstrzymam, bo nie sprzedałem Borka a już wypstrykałem się z kasy na ten miesiąc i nie mam na lakier
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2013-08-07 23:08:14, SzokoLada pisze:
Jestem w szoku. Mi do tego etapu jeszcze i jeszcze. Ja chyba zanim dotknę puszkę że szpachlą, to ty juz zaczniesz szukać następne auto do roboty. A jak zrobiłeś kierunki na blotnikach?



Szoko, nie wiem jak on to zrobił / zrobi. Wie, że kierunki mają być na błotnikach i wie gdzie. Ja mu daję kierunki i listewkę a reszta mnie nie interesuje.
Drugą listewkę chyba będę musiał póki co dorobić na sztukę, przecinając i klejąc inną listwę ozdobną z 2106, póki nie upoluję oryginału, będzie taka prowizorka
Serdecznie pozdrawiam.


BTW, zaryzykowałem i kupiłem do mojej Łajdaczki ten felunek, mam przeczucie, że efekt wizualny będzie co najmniej zadowalający




[ wiadomość edytowana przez: Rafako dnia 2013-08-08 21:16:12 ]
  
 
Cytat:
2013-07-16 18:58:10, Rafako pisze:
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z lakierami. Wygląda na to, że moja Łada kiedyś była w kolorze oryginalnym numer 222 - yellow "cośtam". Myślicie, że to możliwe?



Możliwe. Był taki kolor 222. Z którego roku masz samochód?
Pozdrawiam,
@lex
  
 
222 Ярко‐желтый. Był w latach 77-78
  
 
Cytat:
2013-08-10 22:05:01, alex76 pisze:
Możliwe. Był taki kolor 222. Z którego roku masz samochód? Pozdrawiam, @lex


Tak jak w moim podpisie, auto jest z 1978 zapewne gdzieś z drugiej połowy 78 bo pierwsza rejestracja to 02.01.1979.
Tak czy owak, kolor dobrany z natury się zgadza i rzeczywiście jest to 222...
...nie chciałem zostawiać rozgrzebanego w połowie, więc pożyczyłem kasę na lakier, niech już chociaż to ma skończone póki co
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
To wszystko się zgadza (zastanawiałem się przy okazji, na ile prawdziwy jest plik z zestawieniem lakierów będący w moim posiadaniu).
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Ja też zastanawiam się czy jest dobra tabela. Miałem dwie 06 z 82r w kolorze czerwonym, a takowy nie występował w tym roczniku. W ogóle jest bardzo słabo z czerwonym.
  
 
Cytat:



Jedziesz na grubo z tematem. Ale to dobrze. Przynajmniej mamy "ruch w biznesie". Połowa miesiąca za nami więc jak znam życie auto jest już polakierowane.

Pochwalisz się ?
  
 
Cytat:
2013-08-14 23:10:23, emde pisze:
Jedziesz na grubo z tematem. Ale to dobrze. Przynajmniej mamy "ruch w biznesie". Połowa miesiąca za nami więc jak znam życie auto jest już polakierowane. Pochwalisz się ?



Jeszcze nie polakierowane, cierpliwości Wynikły pewne nieprzewidziane trudności i musiałem jeszcze dokupić trochę epoksydu i gruntu, co by lakier się nie ważył. Teraz będę trochę w rozjazdach, więc nawet jak kolega pomaluje, to fotki będę mógł wstawić najwcześniej za jakiś tydzień.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Trochę foto wrzucę.
Kolor jest mega oczojebny, wali po gałach jak żółta żarówa o mocy 1000 W
Jeśli chodzi o wykonanie, ogólnie oceniam na 3+ ale patrząc przez pryzmat kosztów to na 6-
Powoli będzie domalowywał środek, później zabezpieczenie i składanie. W międzyczasie powalczymy z silnikiem.
Pojawiły się też straty - pękła przednia szyba, trzeba zatem kupić nową.
Serdecznie pozdrawiam.









  
 
Cytat:
2013-08-26 18:02:12, Rafako pisze:Kolor jest mega oczojebny, wali po gałach jak żółta żarówa o mocy 1000 W


Zgadzam się w 100% nie sposób będzie przejść obojętnie
Cytat:
2013-08-26 18:02:12, Rafako pisze: Pojawiły się też straty - pękła przednia szyba, trzeba zatem kupić nową.


Miałem ten sam problem, pękła przy demontażu ale po długich poszukiwaniach kupiłem nową za niecałe 120zl
  
 
Podczas malowania pewnie z 1000 muszek siadło na auto. Na fotach wygląda dobrze. Cały czas mnie zastanawia, czemu nie są wstawione kierunkowskazy na blotnikach. Przecież może złamać się wiertło, zeskoczyć wiertarka, źle trafić w otwór.

Z szybą możesz mieć problem, nowej chyba nie kupisz, kiedyś pytałem się w pilkingtonie. Co jest dziwne, bo rynek Rosji jest ogromny i potrzebuje szyby.
  
 
Z kierunkowskazami, cóż, jak coś spier... przy wierceniu to będzie malował błotnik jeszcze raz, jego problem. Lakier kupiłem i tak z zapasem na wypadek jakichś dramatycznych fuszerek.
Jeśli chodzi o wykonanie, to tak jak napisałem, jest na 3+ o lepszy efekt trudno by było w tych warunkach i za tą kasę. Niestety, w tym roku sporo mnie kosztuje remont "Beczki" i nie moglem przeznaczyć istotnych funduszy na Ładę.
Jednak nawet to co zostało przy niej zrobione, myślę że pozwoli mi ją spokojnie użytkować przez 2-3 lata i w międzyczasie uzbierać te 10-15 tysięcy na renowację z "wyższej półki" (tyle mniej więcej zebrało się kosztów przy Mercedesie).
Zresztą kto wie, może w międzyczasie Trójka mi się znudzi?!?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 

ostro żółta. podoba mi sie.

ps. mam w kraju nowe, żółte sprężyny Fobos -40.. będą pasowały
  
 
Jakie ET ma ta felga?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2013-08-27 22:48:30, OLO pisze:
Jakie ET ma ta felga?


W tej chwili nie pamiętam ale jakieś fiatowo-lanciowe 30-31, jakoś tak.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Dobra wiadomość, dziś zaprzyjaźniony "szybowiec" poinformował mnie, że może bez problemu załatwić nową szybę od Fiata 125 p w cenie 150 zeta
Podobno szyba pasuje do 2103 tylko nie wiem czy powinienem montować na uszczelce od Łady czy na uszczelce od Kredensa Ktoś może wie?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cena super! ja na Twoim miejscu kupił bym też uszczelkę od Fiaciora. Zawsze można sprzedać jeśli by nie pasowała
  
 

powinna być uszczelka od łady, zdaję se że kiedys przewijała się infa, że klin jest inny i kredensowa nie trzyma dobrze.