Sun Machine - żółta 2103 by Rafako - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-08-29 21:40:36, bartixr pisze:
powinna być uszczelka od łady, zdaję se że kiedys przewijała się infa, że klin jest inny i kredensowa nie trzyma dobrze.


Dzięki Bartek za info, kupie zatem od Łady.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Przy okazji topienia Łajdaczki w preparacie do zabezpieczania profili, zrobiłem kilka fotek komórką.
Trochę dziwnie wygląda przedni zderzak, miał być do 2103 a już sam nie wiem, niby pasuje ale "siakiś" taki szeroki
Serdecznie pozdrawiam.





  
 
Czym konserwowałeś profile ? Fluidol, Boll, jakaś góna półka ?

Lakier będzie miażdżył cycki, tak czuję ! Tylko zrób zdjęcia lepszym aparatem.
  
 
Cytat:
2013-09-04 10:44:30, emde pisze:
Czym konserwowałeś profile ? Fluidol, Boll, jakaś góna półka ? Lakier będzie miażdżył cycki, tak czuję ! Tylko zrób zdjęcia lepszym aparatem.



Konserwowałem Boll-em, miałem brać coś z lepszej półki ale mój znajomy ze sklepu z lakierami przywołał mnie do porządku i powiedział, żebym się ogarnął
Lepsze fotki zrobię po wszystkim, jak już będzie złożona i wypchnięta na podwórko, a najlepiej ze zrobionym silnikiem i jeżdżąca
Na razie czekam na części i na nową szybę czołową.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Kły dostałeś w spadku z samochodem czy przy zakupie zderzaków? Ewidentnie trzeba zrobić z nimi porządek. To samo dotyczy znaczka w grillu i lamp.
Powodzenia,
@lex
  
 
Ja też zwróciłem uwagę na chromy. Trzeba było przed montażem wszystko wypolerować.
  
 
Cytat:
2013-09-03 20:24:26, Rafako pisze:
Przy okazji topienia Łajdaczki w preparacie do zabezpieczania profili, zrobiłem kilka fotek komórką. Trochę dziwnie wygląda przedni zderzak, miał być do 2103 a już sam nie wiem, niby pasuje ale "siakiś" taki szeroki Serdecznie pozdrawiam.



No i nie ma dziurki na korbę rozruchową...
Moze to zderzak z fiata 125 lub 125p ?




[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-09-06 13:37:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-09-06 13:38:12 ]
  
 
Ma dziurkę.
  
 
Jest dziurka tylko zlała się z kolorem budy
  
 
Wszystkie dotychczas użyte rzeczy, dostałem w spadku z samochodem.
Rozumiem, że chodzi Wam o to, że jeden kieł jest odwrotnie założony?
Faktycznie, przeoczyłem to.
Co jest nie tak z lampami?
Jeśli chodzi o polerowanie chromów to niestety, auto ma zostać złożone i naprawione mechanicznie abym mógł zrobić pierwszy od 5 lat przegląd techniczny i przerejestrować.
Później zabiorę je do siebie i będę mógł demontować i montować wszystko do us... śmierci. Tam gdzie to jest robione, auto nie może stać za długo, więc gość nie ma czasu na pierdoły.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Dojechało kilka części:



Mam nadzieję, że łącznie z tym co mam i kompletem nowych sztywnych przewodów hamulcowych, który wkrótce dostanę, powinno to wystarczyć do uruchomienia Ładnej przed zimą
Jeszcze tylko muszę odebrać szybę czołową.
BTW, Alex, jeśli chodzi o znaczek na atrapę, to razem z samochodem dostałem nowiutki znaczek na czerwonym tle. Taki chyba jest odpowiedni do 2103
Serdecznie pozdrawiam.
  
 

Napinacz łańcucha trzeba było założyć automatyczny, żeby tam więcej nie zaglądać.
A co do przewodów MS.. to chińczyk, rosyjskie BRT znacznie lepsze.
  
 
Dziś obejrzałem dokładnie te zderzaki i chyba mam jeden kieł tylny założony na przód, bo inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć
Obrócić się nie da bo wtedy wycięcie nie pasuje a lewy jest ewidentnie inny od prawego.
Tak czy inaczej chętnie kupię jeden kieł zderzaka przedniego do Łady 2103.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Kieł prawy przód jest inny niż lewy przód.
  
 
Cytat:
2013-08-31 00:42:00, SzokoLada pisze:
(...) ładniej będzie na 185/60. Ja zawsze jeździłem na takich. Będzie mocniejsza. Licznik będzie prawdziwiej wskazywać.



No niestety, ładniej czy nie, kolega miał do sprzedania komplet niestarych letnich Kleberów z bieżnikiem 7 mm za 200 zeta, które zostały mu po sprzedanym aucie.
Właściwie jestem przeciwnikiem opon używanych ale postanowiłem zaryzykować...
...te 600 zeta różnicy w stosunku do nowego kompletu, też mnie trochę przekonały, zawsze zostało na inne artefakty do Ładnej
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Właściwie jestem przeciwnikiem opon używanych ale postanowiłem zaryzykować...



I prawidłowo. Lepiej kupić w miarę świeże opony markowe, niż nowe made in China, które są zrobione z plastiku.
  
 
A ja głupi myślałem, że Ladaco ma bezkolizyjny silnik, założę rozrząd, zapnę i ognia Tymczasem jak zwykle niezawodny Szoko miał rację , dziś po zmierzeniu ciśnienia okazało się, że jest problem z pierwszym i czwartym garnkiem, pewnikiem się "zawory wygły"
No nic, kumpel poskłada ją do końca i zatargam ją na lawecie do zaprzyjaźnionego serwisu na ogarnięcie głowicy i podejrzewam, że będzie niedługo śmigać.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Na pociechę dziś odebrałem nówkę szybę czołową do mojej Ładnej. Ma już założone wszystkie listwy + dorobionego (trochę po dziadowsku ) hokeja pod lewy kierunek i wygląda nawet przyzwoicie. Niestety, nie miałem żadnego aparatu przy sobie, więc nie uwieczniłem.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Łajdak został prawie poskładany (klinów chromowanych do szyby czołowej i tylnej nie udało się zamontować) i w sobotę pojechał do zaprzyjaźnionego warsztatu w Sulejówku.
Niestety Panowie nie wstawili go na plac...
...i jakaś podła k(..)a zap(...)ła mi z Łajdaka nowiutkie chromowane lusterka
Życzę jej serdecznie aby jej łapy uschły co najmniej do łokci
Na pociechę sam sobie, zrobiłem Łajdakowi kilka fotek telefonem komórczanym.


Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Ogólnie to lubię Warszawę i okolice, trochę czasu tam w sumie spędziłem (na studiach i nie tylko). Ale nienawidzę tego stołecznego CWANIACTWA. Ludzi, którzy za radio, lusterko z auta czy głupie 10 zł utopiliby cię w łyżce wody.

Współczuję, szczerze.