łada 21083 problem z jazdą

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam łade samare 91r poj 1.5 i mam problem samochód po około 6 km jazdy gaśnie wycieraczki przestają chodzić itp. wiem że coś jest nie tak z elektryką bo po zapchaniu samary zapala i można dojechać do domu no ale już bez swiateł i tu pytanie co może być aha wymieniłem akumulator na nowy,jestem laikiem i się nie znam a chce choć troszkę wiedzy aby mnie nie przekręcił elektryk pozdrawiam
  
 

głowne obwody zasilające do sprawdzenia pod kątem styków.
masz problem z nimi, nagrzewają sie kontakty i styk przepada.
Schemat elektryki do reki i sprawdzić.
Sprawdzić tez jako jednąz pierwszych stacyjkę i ładowanie (alternator, jaki daje napięcie ?)

Jest to niebezpieczne i grozi pożarem.
  
 
Obstawiam na ładowanie,tez tak miałem,jak nie masz miernika to poluzuj sobie kleme plusową odpal silnik,i odłącz poluzowaną kleme,jesli auto zgasnie znaczy ze nie ma ładowania a prąd bezposrednio ciągnie z akumulatora,lepiej szybko sprawdz bo szkoda akumulatora.
  
 
Obstawiam teorie Bartka, sprawdź skrzynkę bezpiecznikow, prawdopodobnie jakiś styk jest nadpalony.
  
 
Z odłączaniem akumulatora na zapalonym silniku bym uważał bo skok napięcia może uszkodzić co nieco.

1. Lamka ładowania - świeci czy nie, a jak tak to kiedy
2. Woltomierz na desce rozdzielczej - na odpalonym silniku wskazówka najlepiej jakby była w połowie białego pola co odpowiada napięciu ok.14,1V
3. Miernikiem sprawdzić napięcie bezpośrednio na akumulatorze.
  
 
Nie wolno odłączać plusa na włączonym silniku bo idzie duży prąd z alternatora który może spalić np. regulator napięcia.
  
 
bardzo dziękuje za posty umówie się z kolegą niech mi posprawdza według waszych wskazówek mimo nierozwiązanych problemów i tak jestem zadowolony z łady 91r 89 tyś przebiegu i kupiłem ją za tysiaka
  
 
Cena świetna, w stosunku do tego co masz. Do czasu ile blacha wytrzyma to auto bije ekonomią utrzymania prawie wszystkie inne podobne auta, a jsśli chcesz więcej jeździć to tylko lpg. Dalszego zadowolenia z zakupu
  
 
chyba wiem już w czym rzecz tylna lampa nie świeciła i poprzedni właściciel zrobił przejsciówke z drugiej i tu chyba jest złodziej prądu po prostu nic innego tylko zwara przez to po wyłączeniu świateł moja Samcia jechała bez przeszkód.Pytanko czy ma ktoś do sprzedania wkłady do tylnich świateł tj te taśmy ze ścieżkami na allegro za jedną sztuke z przesyłką 53 złote :/to daje 106 za komplet
  
 
Jak stare wkłady lamp masz tylko i wyłącznie do wyrzucenia to potwórz po swojemu. Poprzerywaj ścieżki i polutuj tuż przy wtyczce tak jak powinno być. Powinno zadziałać.