Avensis (T25) 2.0 D4D problem VSC TRC/off błąd C1301

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem z avensisem mianowicie w abs'ie mam stały bez możliwości wykasowania błąd C1301 opisany jako CAN communication Malfunction, i teraz pytanie czy uległa uszkodzeniu elektronika w pompie ABS'u czy trzeba szukać gdzie indziej przyczyny ?? czujnik kąta skrętu pokazuje -0.44 st. i nie wogóle nie reaguje

z góry dziekuje za odpowiedz
  
 
C1301 to Can communication z czujnikiem Yaw i czuj polozenia kierownicy.
Trzeba się wpiac oscyloskopem i sprawdzić na której zyle brak sygnalu a potem np. wypiac czujnik yaw i steering angle position i wtyczke na pompie i posprawdzać czy zyla nie przywarta do masy i wpinac po kolei i sprawdzać co np nie daje napięcia na wyjściu.Lub który czujnik niema np. zasilania.
A nie było cos blacharsko naprawiane w pobliżu wiazki ABS od pompy lub czy niema sladow wilgoci korozji sniedzi na pinach pompy?A z czujnika Yaw widać zmiany jak jedziesz i skrecasz w prawo i lewo?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2013-09-25 00:16:28 ]
  
 
Z tego co się orientuje to nie była naprawiana blacharsko, jeśli chodzi o napięcia to na obu czujnikach są, śniedzi żadnych oznak, hmm... nie mam nikogo kto by mi oscyloskopem zmierzył sygnał, dostęp do oscyloskopu mam ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać

[ wiadomość edytowana przez: frybsik dnia 2013-09-25 08:09:41 ]
  
 
frybsik - ja Ci mogę pomóc, ale w tym przypadku będzie potrzebna zdalna pomoc Bigelektrona