Niva project - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Opcji jest 3.? Rurka od pompy przegniła, dokręć kolektor ssący, uszczelka pod głowicą.
  
 
Dzięki Szoko. Opcja nr 1
Jakie jest magiczne znaczenie tej metalowej rurki od pompy przy samym silniku? Nie mogła by być gumowa puszczona bokiem?
  
 
Tak jak obiecałem, przedstawiam Władzię:




  
 
Ooo, wersja wojskowa
  
 
Fajny kolor. Ale chyba rzadko spotykany, przynajmniej ja widzę pierwszy raz taki w PL.
  
 
No i skończy się na ruskich gumach bo inne są nie do dostania.

Które wybrać? Jazda po czarnym żeby w miarę cicho było, ale i w błoto też chcę wjechać.

Link 1
Link 2

Teraz mam Voltyre i po asfalcie nie da się jeździć
  
 
Pierwszy link.
  
 
pjękna sztuka
  
 
Czy ktoś kto ma taką ładę jak ja (1.7 MPI) mógłby zrobić fotkę złącza OBD2? Znajduje się ono za takim wypukłym plastikiem koło nóg kierowcy po lewej stronie. Plastik odkręcany na dwie śrubki.

Interesuje mnie, które piny są podłączone, i jakiego koloru kabelki do nich idą.
  
 
Cytat:
2013-11-28 10:04:27, Kamil_H pisze:
Interesuje mnie, które piny są podłączone, i jakiego koloru kabelki do nich idą.



Witam
Na tym schemacie dla 21214 (MPI) kostka № 12.
U mnie wyprowadzenia i kolory kabli takie jak na schemacie.



Pozdrawiam,
Valery
  
 
U mnie jest inaczej. Mam komputer Bosch 21214-14411020. Wtyk 16 pin co by wskazywało na Obd2. Próbowałem się dziś podłączyć interfejsem elm327 ale interfejs nie połączył się z ECU.

Przeszukałem net i widzę że u mnie jest takie coś

schemat

pierwszy obrazek.

Gniazdo wygląd tak



podłączone piny to
4 masa
5 masa
7 linia K
11 ----- to mnie ciekawi -----
16 zasilanie

Podłączał się ktoś pod to?null
  
 
Z tego co ja wiem, interfejs ma być z grupy VW.
  
 
Cytat:
2013-11-29 06:04:47, SzokoLada pisze:
Z tego co ja wiem, interfejs ma być z grupy VW.



Nie rozumiem.
  
 
Nie elm 327, a KKL. NA ALLEGRO TEGO PEŁNO.
  
 
Czy takie coś da radę?

Czy racze musi to być takie coś?

Jeśli to pierwsze, to jaki soft polecasz?
  
 
Ja raczej pierwszy link. Oprogramowanie jakieś darmowe. Nie chcę ci mieszać w głowie, ale ja na 100% nie jestem pewny co do interfejsa, tak przypominam sobie ze to kkl, ale nie dam ręki.
  
 
Czy ktoś się pod to podłączał w praktyce? Mam interfejs KKL. Moje ECU to 21214-1411020. Ze strony Tutaj wnioskuję, że jest to Bosch MP7.0H Euro3 (dokładnie ostatni w sekcji MP7.0H).

Próbowałem kilkoma programami, znalezionymi tutaj. Nic nie działa. Kombinowałem na wszystkie sposoby.

Jakieś pomysły?
  
 
http://www.lada-forum.ru/index.php?showtopic=75858

Zerknij tutaj.
  
 
Dałem radę. Działa. W końcu mogę przystąpić do diagnozowania mojej nivki.

I od razu pierwsza zagwozdka: jak już pisałem w innym wątku mam problem z szampanem przy jeździe ze stałą prędkością. Teraz już wiem o co chodzi. Ecu wywala błąd 0122 za niski poziom sygnału czujnika położenia przepustnicy. Jak przepustnica jest zamknięta to wskazuje 0% ale jak zaczynam wciskać gaz to ciągle zero. Dopiero jak juz trochę wcisnę to reaguje ładnie. Na odpalonym silniku jest inaczej: wskazuje 1% przy zamkniętej przepustnicy. Obroty nie są idealne. Tak trochę nerwowo ale d się żyć. Wciskam gaz, czujnik reaguje ładnie aż tu wskazania spadają do 0% mimo otwartuej przepustnicy i daje się wyraźnie wyczuć że ecu odcina paliwo -jest zadławienie.
Jak odepnę kabel od czujnika przepustnicy to ecu dostaje sygnał, że przepustnica otwarta na 20% i nic nie przerywa tylko jałowe podwyższone.
Sprawdzałem na dwóch czujnikach i jet tak samo tak samo tak wiec to nie czujnik.
Na czujnik przychodzi 5V. Nie powinno być 12?

Dodatkowo, jak wentylator ma się włączyć, to słychać cykanie przekaźnika jakby chciał a nie mógł. Po kilku razach załapie i kręci.

Podejrzewam masę. Jakieś inne sugestie? Jak to ugryźć?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2013-12-09 00:14:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2013-12-09 00:18:44 ]
  
 
Jakie napięcie powinno być w instalacji Jak silnik pracuje?

I jeszcze jedno pytanie: pojawia mi sie taki błąd:



P1606 Rough Road Sensor, Malfunction 

Co to jest rough road sensor i gdzie go szukać?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2013-12-10 22:48:11 ]