Ponowna rejestracja Łady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich

W zeszłym roku zakupiłem bardzo okazyjnie piękną Ładę 2106. Aktualnie powoli kończę jej remont.

Pierwszy właściciel od połowy lat 90tych trzymał ją pod kocem, na klockach w ciepłym garażu. Czerwona 1500, z wyjętym silnikiem - starszy pan kupił większość nowych części z zamiarem remontu ale do niego nie doszło. Nie udało się uratować także podwozia - mocno skorodowane podłużnice i próg - na szczęście właściciel dodał do Łady potrzebne elementy . Po prostu musiałem ją mieć.

Ale pojazd jest wyrejestrowany... I tu zaczyna się problem z rejestracją wyrejestrowanego pojazdu. Czy ktoś z użytkowników orientuje się jakie warunki musi spełnić pojazd aby można go było ponownie zarejestrować? Z tego co się orientuję potrzebna jest opinia rzeczoznawcy że jest to samochód unikatowy (co najmniej 25 lat i model nie produkowany od co najmniej 15 lat). Jak takie przepisy mają się w odniesieniu do 2106?

Pozdrawiam
Paweł
  
 
Z tego co ja wiem, to tylko żółte tablice.
  
 
Niekoniecznie. Kiedy auto zostalo wyrejestrowane? I czy masz do niego dowod rejestracyjny? Nawet przekreslony i z obciętym rogiem.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej, dawaj coś więcej, jestem bardzo ciekawy sam.
  
 
Niestety zalezy to od uznaniowej interpretacji przepisow przez kierownika danego Wydzialu Komunikacji. Generalnie chodzi o to ze jak pojazd (motor czy auto) został wyrejestrowany bodajże przed 1997 r (czyli przed wejsciem w życie ustawy o tym że auta raz wyrejestrowanego nie można ponownie zarejestrowac), to mozemy powolac sie na to ze w momencie wyrejestrowania prawo dopuszczalo możliwość ponownej rejestracji. Czyli jak masz dowód rejestracyjny, nawet obciety i przekreslony to mozna probowac. Wtedy pobierasz probne tablice i robisz przegląd a nastepnie normalnie występujesz o normalna rejestracje.
No ale tak jak pisalem, zalezy to od urzędasow. W Nowym Sączu sie nie dało, a w Cieszynie bez problemu - sam to przerabialem z MZ Trophy

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Witam
Samochód został wyrejestrowany w 1990 roku. Dowodu nie posiadam, został w Wydziale Komunikacji - tym samym w którym aktualnie chcę go zarejestrować. Posiadam jedynie umowę kupna - sprzedaży oraz tablice (o dziwo nowe, nigdy nie zakładane z datą 1993).

Dziś po rozmowie z urzędnikiem dowiedziałem się że dokumenty mojej sprawy zostaną odszukane i jutro ponownie się wybieram do WK. Z dokumentów z archiwum można będzie wywnioskować powód wyrejestrowania, co z kolei pokaże czy pozwolą mi na rejestrację na "białe tablice".

Pozdrawiam
Paweł