Pompa sprzęgła/wysprzęglik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czemu, ale wygląda na to, że mój poprzedni post wcięło. Tak więc jeszcze raz...

Strasznie nisko łapie mi sprzęgło. Zrobiłem rozpoznanie i widzę, że jak wciskam pedał sprzęgła to wysprzęglik reaguje dopiero jak ten pedał trochę wcisnę (tak za 2 cm). Innymi słowy, przez te 2cm pedał wciskam a tam "na dole" nic się nie dzieje. Efekt jest taki, że trzeba deptać do samej podłogi przy zmianie biegów. Pamiętam, że w mojej poprzedniej Ladzie tak nie było. Co może być tego przyczyną?
  
 
1. zapowietrzony układ,
2. niesprawna pompk,
3. niesprawny wysprzęglik,
4. konieczność regulcacji,
5. usterka sprzęgłą jeśli stało się to nagle ....
  
 
Sprzęgło nowe, tak więc 5 odpada (przed wymianą było tak samo). Zacznę od jedynki, ale połączę z wymianą płynu...

Btw, co masz na myśli w pkt 4? No bo jeśli chodzi o regulację na wysprzęgliku to nie to (patrz mój opis problemu)

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2013-06-13 20:24:42 ]
  
 
Ja miałem inny problem wymieniłem wysprzęglik i pomke to nie są drogie rzeczy i teraz sprzęgło łapie hmm no nie ukrywając bardzo wysoko he he
  
 
Jak łapie za wysoko to wystarczy wyregulować popychacz przy wysprzęgliku
Kamil_H, prawdopodobnie po prostu układ jest zapowietrzony, ewentualnie uszkodzona pompa
  
 
Mylkus ale w sensie że tą łape bliżej wyprzęglika czy dalej ??
  
 
Dalej od wysprzęglika.
  
 
Ale mieszacie
Łapie nisko - łapie jak pedał jest przy podłodze
Łapi wysoko - łapie jak pedał jest prawie puszczony.
  
 
Wymieniłem płyn, odpowietrzyłem, podregulowałem na wysprzęgliku. Jest lepiej, d... nie urywa, ale może się czepiam
  
 
Ja dzisiaj miałem nieciekawie wciskam sprzeglo a samochod sam sie toczy tzn wogole nie dzialalo i musiałem podpompować eh chyba do dupy odpowietrzone
  
 
http://www.centrumsprzegla.com/artykuly/pompa-sprzegla-a-wysprzeglik-roznice,23/

tu fajny i szczegółowy artykuł ze zdj. który może pomóc na przyszłość