Jakie autko dla dziewczyny? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moja żona chce, abym jej kupił mini cooper. Uważa, że jest to odpowiedni samochód ze względu na gabaryty. Co sądzicie o tym samochodzie? Zaznaczę, że mamy 2 dzieci i docelowo w tym samochodzie będą wożone.
  
 
Nawet dobry w wybór W mojej rodzinie jeździ takie auto już 3 lata i jak na razie nie ma z nim problemów .
  
 
Osobiście sądze że nie warto,bo oprócz ciekawego i oryginalnego wyglądu,to ten samochód nie prezentuje zupełnie nic. Wolałbym Toyote Yaris.
  
 
Zależy co i dla kogo jest ważne skoro to kobieta to wygląd się liczy A samochód nie jest jakiś straszliwie nieudany technicznie
  
 
Polecam Pandę lub Chevrolet spark - małe miejskie auta, którymi niemal wszędzie bez problemu można zaparkować
  
 
A skąd osąd, że kobieta musi mieć małe autko? Ja mam obecnie Voyagera, wcześniej miałam Scenika a jeszcze wcześniej Nissana Pathfindera. Auto kobiecie musi przede wszystkim się podobać i być wygodne, nie patrzymy w większości na takie rzeczy jak silnik czy też wyposażenie.
  
 
Chodzi głównie o to,że małymi autami zdecydowanie łatwiej i lepiej jest parkować w każdym miejscu,galerii itd,ze Scienikiem czy innym większym samochodem jest już problem,szczególnie dla kobiety która dopiero zdobywa doświadczenie.
  
 
Cytat:
2013-10-06 14:07:22, Mimi88 pisze:
Witajcie, Od jakiegoś czasu szukam dla siebie samochodu. Na ten cel jestem w stanie przeznaczyć max 10 tyś PLN. Interesuję mnie auto o pojemności silnika 1.6, typu hatchback. Czy możecie mnie coś doradzić, bo ja się kompletnie na tym nie znam. Z góry dziękuję za pomoc



Może Ford Focus I - generacji? Ja mam mk2 i jestem szczęśliwym posiadaczem
  
 
Focus mk1 strasznie rdzewiał,więc odradzam,jeżeli ma to być kompakt to zerknij na Fiata Grande Punto z silnikiem 1.4 lub Toyote Yaris,samochody są bardzo ekonomiczne i mało awaryjne.
  
 
Cytat:
2015-05-28 12:38:35, MotoAutko_pl pisze:
To poniekąd stereotyp wg którego przyjęło się,że te mniejsze samochody są przeznaczone dla kobiet a większe dla mężczyzn,chociaż moim zdaniem bardziej racjonalny jest podział na: samochody miejskie oraz te które są ciągle w trasie,to ma sens.



Witajcie, moim zdaniem to kobiety powinny mieć większe samochody. Spieszę z wyjaśnieniem. Jeśli kobieta jedzie na zakupy małym autem a ilość zakupionych ciuchów, garnków, szaf przekroczy ilość jej miejsca w bagażniku to niestety będzie niezadowolona ...i kupi auto większe. Tak więc czy nie lepiej jest wtedy kupić auto większe już na początku?
  
 
Bmw x6 świetny czołg do taranowania innych . Ale na poważnie, widzę dużo kobiet we wszelkich x6/q7/jeepach itd itd
  
 
Duże auto to także większe poczucie bezpieczeństw którego brak u wielu kobiet. Dobrze to widać w USA gdzie większość kobiet zasuwa SUV-ami itp. Jeżeli więc stać kobietę (lub jej faceta) a stresuje się podczas jazdy to jest to dobry pomysł. Mniej zestresowanych na drodze = mniej kolizji
  
 
A ja bym polecił Volkswagen Beetle, świetnie się prezentuje. Moja siostrzenica ma rocznik 2003 w kolorze czarnym i jest bardzo zadowolona. Szczególnie nadaje się do miasta bo wszędzie się zmieści!
  
 
Cytat:
2013-10-06 14:07:22, Mimi88 pisze:
Witajcie, Od jakiegoś czasu szukam dla siebie samochodu. Na ten cel jestem w stanie przeznaczyć max 10 tyś PLN. Interesuję mnie auto o pojemności silnika 1.6, typu hatchback. Czy możecie mnie coś doradzić, bo ja się kompletnie na tym nie znam. Z góry dziękuję za pomoc



Moja dziewczyna jeździ yariską i sobie chwali to auto
  
 
Cytat:
2015-10-28 14:21:06, Botur pisze:
Bmw x6 świetny czołg do taranowania innych . Ale na poważnie, widzę dużo kobiet we wszelkich x6/q7/jeepach itd itd



To też jest jakaś myśl, nie wiem dlaczego faceci uważają że lubimy małe autka.
BMW nie jest samochodem dla kobiet z klasą, postawiłabym raczej na Infiniti, czyli klasę i elegncje, komfort jazdy też nie jest bez znaczenia.
  
 
Jak dla dziewczyny to pewnie coś nie za dużego, dobrze poruszającego się po mieście. Yariski czy Swifty to rzeczywiście fajne opcje. Ja bym jeszcze dodał do tego ewentualnie Sandero:

  
 
Opel Agilla 2, małe, niezawodne, pali w granicach 4l i jak na swój segment to wygodne i pakowne
  
 
2 wygląda dużo lepiej od 1, czemu nie
  
 
Cytat:
2015-10-30 13:31:42, AdamskiJan pisze:
A ja bym polecił Volkswagen Beetle, świetnie się prezentuje. Moja siostrzenica ma rocznik 2003 w kolorze czarnym i jest bardzo zadowolona. Szczególnie nadaje się do miasta bo wszędzie się zmieści!



Duzo pali, dziewczyna się zapłacze za chwile
Polecam fordy- KA, Fiesta, małe zgrabne z dużym bagaznikiem na tone zakupów. Lepiej takie niż Smarty, mało funckjonalne chociaz dobre do miasta, ale po co?! Jako cliowiec równiez polecam Renault, chociaż czasami bywa problem z częściami.
pozdrawiam
  
 
Teściowa jeździ Fordem Fiesta i jak dla kobiety takie autko to moim zdaniem idealnie Nieduże, pojemny bagażnik. Kwestia ceny zależna od rocznika, takie z rocznika 2007 w okolicach 10 000zł powinno się znaleźć. Ewentualnie można coś nowego z salonu, droższego, wziąć np, w leasing lub kredyt samochodowy. Na otomoto jest duży wybór, w leasingu przez internet na platformie finansowej można potem łatwo wziąć auto gdy się już zdecyduje na dany samochód.