Oświetlenie zegarów - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pozwolę przyłączyć się do wątku ... U mnie deska rozdzielcza też ledwo świeci. Mam zamiar ją rozebrać i wymienić podświetlenie. Wolę wcześniej zakupić odpowiednie żarówki w odpowieniej ilości aby dwa razy się do tego nie zabierać. Jakieś podpowiedzi ile i jakich kupić ...
  
 
Postaram się dzisiaj wpaść, do garażu i zrobię zdjęcie to wrzucę, żebyś zobaczył gdzie są te wszystkie lampki i ile ich jest.



[ wiadomość edytowana przez: pawelkielich dnia 2015-03-26 11:01:12 ]
  
 


w ksiązce sam naprawiam powinno wszystko byc. Trzeba miec taka do auta jesli sie samemu majsterkuje:




1 — контрольная лампа резерва топлива (А 12-1,2 (W1.2W);
2 - лампы подсветки приборов АМН 12-3-1 (T3W);
3 — контрольная лампа включения указателей поворота А 12-1,2 (Wl,2);
4 — контрольная лампа неисправности системы управления двигателем А 12-1,2 (Wl,2);
5 — контрольная лампа включения наружного освещения А 12-1,2 (Wl,2);
6 — контрольная лампа недостаточного давления масла А 12-1,2 (Wl,2)
7 — контрольная лампа включения стояночного тормоза А 12-1,2 (Wl,2)
8 — контрольная лампа включения дальнего света фар А 12-1,2 (Wl,2)
9 — контрольная лампа заряда аккумуляторной батареи А 12-1,2 (Wl,2)

link do serwisówki rosyjskiej:
podswietlenie licznika lada 2107
  
 
Dzięki za wsparcie !

Przeglądam czy opisane w książce żarówki są do dostania ale nie znalazłem. Czy to kwestia poszukania zamienników czy radziecki opis różni się od naszego ?

Tak jak mówiłem idę trochę na łatwiznę bo samochód mam zaparkowany daleko i wolę się zabrać do tego za jednym zamachem najprościej by było jak bym rozebrał deskę, sprawdził, kupił i wymienił ale logistycznie z czasem problem ;(

[ wiadomość edytowana przez: KubaKubacki dnia 2015-03-26 14:47:26 ]
  
 
A więc tak udało mi się rozebrać wszystko wygląda to tak:

To są kapturki, które dają zielone podświetlenie, wyciągnąłem je kombinerkami zgniatając przekręcając i wyszarpując. Są twarde ale nie na tyle aby pękły.






Największe żarówki mają symbol T4W, wpisując to w allegro wyskoczy Ci cała masa, żarówek o takiej podstawie, do wyboru do koloru. Te mniejsze to nie wiem jakie mają oznaczenie.

Teraz zamówię żarówki LED T4W koloru czerwonego, idealnie pod kolor nadwozia i radia. Tylko czy zamówić okrągłe czy rozpraszające światło?

Kolega kilka postów wyżej napisał, że rozpraszające światło dały marny efekt, z tym że to był inny model Ładniej więc może inny efekt. Zrezygnuję na razie z malowania wskazówki, bo jedyny zestaw na allego jaki znalazłem to za 50 zł z 1 diodą UV + przesyłka a to dla mnie stanowczo za dużo jak same żarówki kosztują w granicach 3 zł za sztukę a i tak musiałbym je zamontować żeby oświetlić tarczę. Więc wskazówka zostanie w kolorze podświetlenia.

Pytanie czy takie ledy jak mówiłem rozpraszające światło bądź okrągłe dadzą podobny efekt do tego fabrycznego bez kapturków czy to zadaniem tych kapturków było rozproszenie światła na całą deskę?
  
 
Kapturki mają za zadanie zmienić barwę światła a żarówka sama w sobie świeci dookoła siebie. Kupując pojedynczą diodę będzie ona świeciła tylko w jednym kierunki - przed siebie, a jeśli kupisz kilka diod w jednej oprawce to każda będzie świeciła w inną stronę i to da lepsze rozproszenie światła nie wspominając już o samej sile świecenia.
  
 
Problem w tym, że takie są dostępne tylko w kolorze białym, a ja chcę czerwony.


Zwracam honor!

Znalazłem


[ wiadomość edytowana przez: pawelkielich dnia 2015-03-26 21:02:33 ]
  
 
Możesz spróbować założyć np czerwone kapturki lub coś podobnego w kolorze czerwonym albo izolacją owinąć i lepiej wyglądają białe diody z barwą ciepłą. Ewentualnie jeśli poczekasz ok miesiąc to z dalekiego wschodu możesz próbować ściągnąć.
  
 
Właśnie zamówiłem z allegro ledy 360 stopni 9 diod

Poczekam, zamontuje wstawię fotkę efektu
  
 
Wszystko już zamontowane, niestety chyba coś nie podłączyłem wskaźnika temperatury, albo go uszkodziłem i tak zwisa oraz nie działa regulacja podświetlenia nie wiem czemu, dobrze to podłączyłem, może na diody led nie ma to takiego wpływu
Zajmę się tym kiedy indziej.

Efekt jest taki:







  
 
Słuchajcie...dziś padło oświetlenie deski rozdzielczej w nivie.Wymieniłem potencjometr na nowy i nic.Spirala nagrzewa się do czerwoności a przy maksymalnym ustawieniu spala się bezpiecznik.Wypiąłem zapalniczkę by wykluczyć jej zwarcie.Jest gdzieś zwarcie ale gdzie...
  
 
Trzeba szukać, zdjąć deskę i patrzeć. Miernik i dzwonić bo tam chyba cały licznik jest układem scalonym. A może oświetlenie schowka winne?
  
 
popatrz co jeszcze jest na tym bezpieczniku , w instrukcji obsługi
  
 
Winowajcą okazał się przewód od zapalniczki biegnący środkowym tunelem pod wygłuszeniem na gołej karoserii.