Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 20

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Widac wczesniej nie wiedzieli jak odpowiadac wiec zostal stworzony nowy wzor odpowiedzi dot. bledu pojawienia sie "niechcianego" iza. I jest juz wysylany kazdemu kto zapyta o uzasadnienie pojawienia sie go. Dlaczago iz pojawil sie w kolekcji? dlatego ze Omylkowo trafil na liste modeli ktore maja byc wydane ...

Ja sie w sumie z iza ciesze ... Kolor ladniejszy niz w Al itd. A sprawa lat produkcji na razie idzie na bok ... Staram sie uzupelniac tez modele troche mlodsze niz epoka PRL-u.. a Iz jest wlasnie ciekawym ich uzupelnieniem ... Choc bardziej moze byc traktowany jako ciekawostke.
  
 



FIAT 130 PAPAMOBIL

Od 12 marca w kioskach w cenie 34,90 zł!

Cena wydania przy zamówieniu za zaliczeniem pocztowym to 36,00 zł.*

Wydanie specjalne nie jest dostępne w prenumeracie.

Skala modelu: 1:43

  
 
Ahaaaa, to "kultowe" w nazwie serii oznacza kult... papieża!
  
 
Świetny tylko nie mogę znaleźć oryginalnych zdjęć jak poruszał się po drodze, nie miał prototypowych blach tylko czarne warszawskie nie sądzicie. Mam nadzieję ze zdjęcie modelu z zapowiedzi jest też okrojonym niedopracowanym modelem, przydałyby się flagi to dodałoby dekoracji
  
 
Cytat:
2014-02-28 10:21:07, malarz84 pisze:
Świetny tylko nie mogę znaleźć oryginalnych zdjęć jak poruszał się po drodze, nie miał prototypowych blach tylko czarne warszawskie nie sądzicie.


Ale on chyba nie powstał w Polsce, więc czemu miałby mieć testowe blachy ?
  
 
Szukam tego odcinka od Fiacie w Legendach PRL, kojarzy ktoś sezon i odc ?
  
 
Już znalazłem odc 5 sezon 8 ale jeszcze był odcinek gdzie Patyk rozmawiał z ojcem o tym Fiacie.

Tutaj screen z programu ewidentnie widac że białe blachy a moze to były po prostu włoskie ?

  
 
Odcinki Legend PRL-u o papamobilach :

sezon8odcinek5

sezon10odcinek8

sezon3odcinek14 (w 19:00 jest fiat 130 papamobil)

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-02-28 11:19:05 ]
  
 
Dzięki poldon82 - -pomogłeś bardzo, pozdrawiam
  
 
Nie ma tablic włoskich, tylko watykańskie - SCV 1
  
 
Cytat:
2014-02-28 11:29:55, malarz84 pisze:
Dzięki poldon82 - -pomogłeś bardzo, pozdrawiam

spoko

Cytat:
2014-02-28 11:41:21, QLIG pisze:
Nie ma tablic włoskich, tylko watykańskie - SCV 1



O tych tablicach słyszałem kiedyś w jakimś programie o papieżu, zawsze zakładają je do auta którym akurat jedzie papież Coś jak AirForceOne czyli jak jest w nim głowa państwa to takie ma oznaczenie
  
 
Ot i już wszystko jasne, nie wiem jak Wy ale ja zamawiam Fiata.
  
 
Ja osobiście preferuje zakup w empiku. Wybieram najlepiej wykonany. Zdarzyło mi się otrzymać z De Agostini model z odciskami palców na szybie przedniej jelcza 003. Nie udało mi się tego usunąć bo pobrudzone zostało klejem
  
 
Dune poniekąd masz racje ale często w empiku nie ma co wybierać a druga sprawa to fakt, ze felery dopiero wychodzą czasem po otworzeniu blistra...
  
 
W empiku kupuję z samego rana jak coś ciekawego dla mnie wychodzi, wtedy mam w czym przebierać .
Masz rację z felerami, często wychodzą po otwarciu blistra
  
 
tablice "scv 1" watykanskie sa zarezerwowane na papamobile - czyli najwazniejszy tam pojazd -

jest papamobile zawsze "zarejestrowane" jako pierwszy pojazd -Co oznacza "1"
  
 
Chyba spróbuję sam te flagi do papamobile dorobić, bo wątpię żeby De Agostini je zrobiła
  
 
Cieszę się z najnowszego numeru specjalnego - wreszcie papieski Star będzie miał towarzystwo na półce
Co do "zapychaczy" w KAP.nie narzekajcie,bo jeszcze nie pojawił się najważniejszy z nich,czyli Mercedes-Benz W123.
Iż 2126 z 1992 nieco mnie zadziwił,ale skoro był Fiat Bosmal młodszy o rok,to niech będzie również i on
Mnie bardzo cieszą kolejne modele typu Opel,czy Ford,które pojawiają się w KAP,bo chociaż nie jest nudno i zbyt polsko.
Gdyby DeA miałoby wydawać same polskie auta jak to życzą sobie co niektórzy,to seria miałaby nie więcej niż 50 numerów i już dawno nie byłoby jej na rynku.
Kupujcie wszystkie modele jakie wydają,drugiej takiej kolekcji z autami z PRL-u w przyszłości może już nie być.
  
 
Cytat:
2014-02-28 16:35:10, dune pisze:
Chyba spróbuję sam te flagi do papamobile dorobić, bo wątpię żeby De Agostini je zrobiła



Z czego by tu zrobić flagę zeby tak ladnie opadła
Pomysł na statyw flagi mam zrobić ze szpilki ale jak flagi...
Płótno bawełniane pomalować??
  
 
Myślałem nad użyciem takiego materiału jak kiedyś robione były przescieradla ( cienki materiał), potem pomalować i po wymodelowaniu spryskac lakierem do wlosów.