CARINA E NIE GRZEJE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
mam pytanie poddali się już wszyscy mechanicy do jakich się zwróciłem z tym tematem.Problem dotyczy TOYOTY CARINY E z 97r 2,0 benzyna.Nie mogę dojść z jakiego powodu nie ma praktycznie ogrzewania w samochodzie zwłaszcza potrzebnego o tej porze roku.Silnik po dość długiej pracy zaczyna dmuchać letnim powietrzem,które jest nie wystarczającej w samochodzie jest lodowato!Kiedyś sytuacja wyglądała inaczej po uzyskanie temperatury silnika po ok 15 min ogrzewania było całkiem spoko, pozwalało na nagrzanie wnętrza,usunięcie szronu z prdzeniej szyby-dziś już nie.Jeśli ktoś ma pomysł z czym to może być związane lub co można jeszcze sprawdzić będę bardzo wdzięczny za informacje.
Z góry dziękuje i pozdrwaim
P.S Chłodnica wymieniona,termostat sprawdzony-działa,płyn nowy,węże nowe
  
 
A temperatura na wskaźniku stoi na polowie czy spada podczas łagodnej jazdy z wlaczonym nadmuchem?
A próbowali przeplukac nagrzewnice czy woda przelatuje swobodnie?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
,,Tam" też Ci coś napisałem (między innymi o termostacie). Tu dodam - rozgrzej silnik, włącz ogrzewanie - czy temperatura na wskaźniku spada ?
  
 
Cytat:
2014-01-22 13:33:21, piasek101 pisze:
,,Tam" też Ci coś napisałem (między innymi o termostacie). Tu dodam - rozgrzej silnik, włącz ogrzewanie - czy temperatura na wskaźniku spada ?



temperatura nie spada przy włączonym nadmuchu ani przy jeździe .Stoi na połowie.Po chwili wskaźnik pokazuje prawidłową temperature.Wymieniałem już czujnik ale okazał się wadliwy
  
 
u mnie było dokładnie to samo; po przepłukaniu nagrzewnicy (była zawalona jakimś brązowym mułem) ogrzewanie działa aż parzy
  
 
Cytat:
2014-01-22 16:58:20, carinae20gli pisze:
u mnie było dokładnie to samo; po przepłukaniu nagrzewnicy (była zawalona jakimś brązowym mułem) ogrzewanie działa aż parzy


chyba mnie to nie minie.....
  
 
Cytat:
2014-01-22 15:14:13, WYLLS pisze:
temperatura nie spada przy włączonym nadmuchu ani przy jeździe .Stoi na połowie.Po chwili wskaźnik pokazuje prawidłową temperature.Wymieniałem już czujnik ale okazał się wadliwy


U mnie jak włączam ogrzewanie to wskaźnik lekko opada - bo przecież zimniejszy płyn (z nagrzewnicy) dostaje się do układu.
  
 
ale numer to samo i ja mam własnie
  
 
W środe jestem umówiony z mechanikiem.Dokładnie ma wszystko sprawdzić nawet z płukaniem nagrzenicy jeśli bedzie taka konieczność,zawory,przewody itp....Zobaczymy co z tego wyjdzie
  
 
A strasza mrozem 20-30C ................wiec jakieś ogrzewanie by się przydało