Holowanie na "motylku"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
doszly mnie niepokojące wiesci ze niemozna holowac w taki sposób auta..... lawety niedam rady załatwic - mogemiec motylek. jak to jest?
  
 
motylek czy trójkat?? bo to róznica znaczna
pozaym był taki temat o holowaniu na trójkacie i nawet ktos paragrafami z ustaw rzucał
  
 
hmm. no takie cosik co sie kola przednie na tym mocuje a dupcia jedzie sama. nietrzeba siedziec w srodku. pomoc drogowa takie cosik ma
  
 
czyli to prawdziwy motylek a nie trójkąt . niektórzy to myla
dobra a niby czemu nie wolno na tym holować??
  
 
lakeirnik ktory przyjezdza po auto w niedziele mowi ze niby pałersy za to karzą na drodze..... moje auto jest bez przegaldu i najlepsza byla by laweta ale kaucje u nas sa tak wysokie że niemialbym zaliczki na lakierownie wylozyc.... no i dlatego zostal motyl - czy legalne czy nie......jeszcze chcioalem spytac - czy mozna holowac gola kaste na kolach? bez szyb itp?
  
 
Cytat:
2005-07-08 22:58:50, Pat_kdb pisze:
lakeirnik ktory przyjezdza po auto w niedziele mowi ze niby pałersy za to karzą na drodze..... moje auto jest bez przegaldu i najlepsza byla by laweta ale kaucje u nas sa tak wysokie że niemialbym zaliczki na lakierownie wylozyc.... no i dlatego zostal motyl - czy legalne czy nie......jeszcze chcioalem spytac - czy mozna holowac gola kaste na kolach? bez szyb itp?


ty se weź trójkata zespawaj i po bólu
ja tak smigam, i jest luz sie nikt nie czepia
podpinasz se swiatła i jazda, nie potrza kierowcy ani nic, kółka sie same skrecają, nie trezba miec kategorii B+E
  
 
tzn co - moze jechac gola buda na kolach i trojakt tylko wywiesic z tylu?
  
 
Pat maluch musi byc przyczepa - czyli kierunki lampy zwykłe i lampa stopu musi dzialac.
Mozesz zrobic prosto instalke - wtyczka 25 złotych - robota przy kablach na godzine no i podpiecie trójkatu..
  
 
Cytat:
2005-07-08 23:40:33, CZUCZU pisze:
Pat maluch musi byc przyczepa - czyli kierunki lampy zwykłe i lampa stopu musi dzialac. Mozesz zrobic prosto instalke - wtyczka 25 złotych - robota przy kablach na godzine no i podpiecie trójkatu..


on ma prawdziwego motylka a nie trójkąt. czy to tak ciężko odróznić?? motylek ma kółka a trójkąt nie ma.
motylek wiezie na sobie przednią oś samochodu holowanego
a trójkątem podpinasz holowane auto jak przyczepe
  
 
Na motylka trzeba miec prawko na dwu osiowke i fura musi miec oc i przeglad. szyb i reszty mzoe niemiec.
  
 
Dokładnie - jeśli auto dotyka kołami ziemii (tak jak na motylu) to musi mieć przegląd bo jedzie po drodze bezpośrednio czyli uczestniczy w ruchu. Inna sprawa to fakt, że (z tego co mi wiadomo) teraz już nie można holować na motylu nie wiedzieć czemu - ciekawe jak odholowują źle zaparkowane auta . Trójkąt rulez
  
 
wiem że poruszam stare tematy ale ciężko znaleźć w necie konkretną odpowiedź na temat motyli.
odwiedźcie stronę
www.tanieholowanie.com.pl
tam są wszystkie przepisy odnośnie holowania.
pozdrawiam
  
 
Jak dla mnie to zrobiłeś reklamę wypożyczalni motyli, zresztą dość kontrowersyjnych w budowie, bo samochód na motylu jednak ciągniesz pod kątem, więc ten poziomy dyszel będzie walił w podłogę.

A co do przepisów to jest tam po prostu art. 31 zacytowany, którego wydruk od kilku lat mam w portfelu, zresztą aktualną wersję.
  
 
9 lat jak z bicza strzelil a ja wczoraj znów robiłem transport tego samego boba. z kulturka, bez lawety motylkow i innego cudowania. mlody to zawsze ma pod górke.