Mk7 1.6 spadek obrotów i gaśnie. - Strona 2.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie wróciłem z gdańska, jechałem z Sopotu i w tamtą strone obroty falowały praktycznie na każdym postoju (dwa razy pofalowały i w miare spokój) pozniej wyłączyłem na chwile auto i powrot już spokojnie
  
 
To zmień tps. To ten czarny plastikowy czujnik skręcony na dwie śrubki torx do przepustnicy.
  
 
no, a to nie jest jako cały przepływomierz? Razem ta puszka + ten plastik czarny przykrecony do niej?
  
 
Inaczyj, czym różni się przepływomierz, a przepustnica? Bo ja chyba myliłem te dwa pojęcia, cały czas próbuję naprawić przepływomierz, a to może wina przepustnicy? Gdzie ona się znajduje? (1.6 16v kombi 1997rok)
  
 
Przeplywomierz jest przy filtrze powietrza a przepustnica przy kolektorze ssacym.
Sa chłopaki na Pomorzu. Jak Andre ma czas to moze Ci pomoże.


[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2014-02-25 21:45:29 ]
  
 
Moze druciki sobie przeczysc w przeplywce?
  
 
Druciki czyściłem mam dwie przepływki,dwie rozebrałem dwie oczyściłem i dwie podłączałem, nawet mam taki spray do wtyków, oczyszcza wszelkie styki. Wd-40 bylo w użyciu i nawet benzyna ekstrakcyjna. Myśle teraz nad tą przepustnicą, czy moje objawy mogą sugerować jej awarie. I tak zapewne oddam do mechanika, ale wolalbym miec sprecyzowane bardziej, jak mechanik zacznie szukać to skonczy sie tak, że zacznie od wycieraczek i za wszystko skasuje;p
  
 
nie doktoryzuj się tylko podjedź na warsztat - nie wszyscy mechanicy bezrefleksyjnie wymieniają co popadnie bo klient płaci
  
 
Byłem dziś w serwisie i chyba zneleźliśmy mniej wiecej przyczynę. W silniku tam gdzie kończy się linka gazu jest taki mechanizm, że jak się go popchnie to dodaje się gazu (tłumaczenie cepa wiem) i jak się go doda to strasznie syczy powietrze właśnie tam w tej okolicy gdzieś. W poniedziałek dam go na warsztat i zlokalizują dokładnie gdzie dostaje się lewe powietrze, dam znać co i jak
  
 
Czyli nie bedzie to przypadkiem walnięty tps ?
  
 
Mechanik powiedział, że na pewno żaden czujnik bo słychać syczenie powietrza gdzies tam siegal reką i zatykał, ale żeby zobaczyc gdzie to musi wjechac na kanał a to dopiero w poniedziałek. Nie mowie, ze ma racje bo ogladal tylko przed warsztatem. Zobacze w pon co tam znajdą