[MK VII] Bęben hamulcowy-nakrętka.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak działa nakrętka w bębnie hamulcowym?, ta którą ford oryginalnie zakładał tj. koszykowa. Czy jest ona samohamowna nawet po kilku użyciach?.
Przy nowych łożyskach dostałem nowe nakrętki, wyglądają na zwykłe
tj. nakrętka wytoczona razem z dużą podkładką, ale teraz nie jest w żadnym koszyku. Czy te nakrętki są samohamowne, bo wyglądają na zwykłe.
Co lepiej założyć koszykowa starą, czy też nową ale nie koszykową?
  
 
ja bym założył nowe z kompletu starymi możesz zjechać gwint piasty mieliśmy taki przypadek w mondeo z przodu przegub poszedł na fajans
  
 
Tylko te nowe nie mają żadnego "mechanizmu" samohamowności. Zakręcę nowe a potem mogę w lusterku oglądać jak mi koło tylne odjeżdża . Kolega twierdzi, że mogą mieć naciety gwint w ten sposób, że staja się samohamowne, ale nie słyszałem o takich cudach .
Nakrętki koszykowe stosuję od dawna i nie zawiodłem się, ale po co kupować nowe, jeżeli okazało by się, że te nowe z kompletu łożysk są ok.
  
 
kolego nie zakładaj tych nowych jak nie maja kosza niestety z tyłu ta nakrętka z koszem ma za zadanie na samo dokręcenie a zwykłą jak dociągniesz to od reki spalisz łożysko jak nie dokręcisz to zgubisz koło
  
 
Smarti zgadzam się, właśnie dokreciłem na maxa tę nową i blokuje koło, zatem lepiej tę w koszyku. Na marginesie, skoro nakrętka w koszyku kręci się a podkładka stoi to jak działa ta samohamownośc?
  
 
To ja o czym innym myślałem tak z tyłu to tak chodzi o ten koszyk co zawleczka idzie to fakt tam musi być.Mi śie porąbało z tą nakrętką co jest z wielu cienkich zrobiona i spięta do kupy blaszką.:ondeo z przodu tak ma sorki mój błąd
  
 
Tomex tam nie ma żadnej zawleczki, śruba jest w koszyku .
  
 
no dokładnie ale pamiętaj ze jeszcze trzeba omieć łożysko dokręcić
  
 
Wiem. Na max-a i potem 1/3 w lewo . Nie mam klucza dynamometrycznego.




[ wiadomość edytowana przez: sambor2 dnia 2014-03-09 16:31:47 ]
  
 
ło to ja tego nie kojarzę aż rozbiorę to u siebie w rs zawieszeniu jest tak samo jak w bębnach