Szarpniecie przy dodaniu gazu i puszczeniu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie szarpnięcie autem podczas gwałtownego puszczania gazu oraz dodawaniu.
Na wyższych biegach z niewielką prędkością tego tak nie czuć i gdy dodam gazu delikatnie.
W czym tkwi problem?

  
 
witaj
może mógłbyś napisać o jakie autko chodzi bo nie wiadomo czy benzyna z LPG czy diesel a może hybryda i na elektrycznym ci szarpie?
pozdrawiam
  
 
jest to toyota avensis d4d t25 2,2 150km.
  
 
Właśnie o takie dane chodziło. Ja ci niestety nic nie podpowiem bo nawet nigdy diesla nie miałem ale na forum są dobrzy szpece więc na pewno ktoś ci pomoże.
pozdrawiam
  
 
Wyglada na koniec dwumasu ale może tez być problem z zawieszeniem zespołu napedowego lub luzami w skrzyni biegow.
Ogolnie do weryfikacji przez mechanika.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięki za podpowiedz a można z tym jeździć myślę że to może być dwumasa bo mam terkotanie na biegu jałowym po wciśnięciu sprzęgła jest cisz i jak dodaje leciutko gazu to mam drgania auta .
  
 
bigelektron mozsz mi napisać dokładnie co wchodzi w skład zawieszenie zespołu napędowego zaczne od tego bo dwumasa to ostateczność a czy opłaca sie regeneracja?
  
 
Cytat:
2014-03-16 17:27:41, przemo81 pisze:
bigelektron mozsz mi napisać dokładnie co wchodzi w skład zawieszenie zespołu napędowego zaczne od tego bo dwumasa to ostateczność a czy opłaca sie regeneracja?


No to zacznij od sprzegla kpl tarcza docisk lozysko dwumas.I tylko Aisin regenerowane i inne szkoda czasu nerwow i pieniędzy.I nie zapomnij dopilnować aby mechanik nasmarowal wieloklin walka sprzeglowego , bo inaczej będzie ciężko chodzic.Już pewno trzeba dusic .

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięki za podpowiedz u mnie właśnie sprzęgło pracuje leciutko
i czasami jak pomału puszcze je to nie ma terkotania a jak to zrobir szybko to terkocze jak to wyjaśnić?
  
 
bigelektron jeszcze zrobiłem test przy małej prędkości włączyłem 5 bieg gaz do oporu j obroty poszły na maxa a auto nie prześpieszało
może w moin przypadku wystarczy wymienić samo sprzęgło?
  
 
Wymiana zużytej tarczy sprzęgła powinna załatwic temat ale jak będziesz miał to wszystko rozłożone to wtedy zweryfikujesz czy cos jeszcze trzeba wymienić.

[ wiadomość edytowana przez: Soudan dnia 2014-03-19 17:52:09 ]
  
 
Cytat:
2014-03-19 10:52:59, przemo81 pisze:
bigelektron jeszcze zrobiłem test przy małej prędkości włączyłem 5 bieg gaz do oporu j obroty poszły na maxa a auto nie prześpieszało może w moin przypadku wystarczy wymienić samo sprzęgło?


Nie wystarczy.Pozatym to bezsensu bo o ile tarcza przezyje dwumas to na pewno dwumas nie przezyje dwóch tarcz i za chwile będzie ta sama robota zwłaszcza ze już ci szarpie przy dodaniu i ujęciu gazu. .


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2014-03-19 20:16:51 ]
  
 
wielkie dzięki big... za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanko
czy w silniku 2AD-FTV jest sonda lambda?i gdzie się znajduje?
  
 
Cytat:
2014-03-21 07:35:37, przemo81 pisze:
wielkie dzięki big... za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanko czy w silniku 2AD-FTV jest sonda lambda?i gdzie się znajduje?


Jest na wydechu przed drugim katalizatorem sonda składu spalin jak jest uszkodzona to wywali kod.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięki bo ja cały czas walcze z nieówną pracą silnika i nikt mi nie jest w stanie pomuc zrobiłem testy u aliena i wyszło że jest zbyt duż dawka paliwa na biegu jałowym Injection Volume około23.a korekty wtrysków
są ok według aliena.Masz jakiś pomysł?