Instalacja gazowa II gen. w mkVII 1.8 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-03-24 22:40:46, Axel2121 pisze:
Aj tam aj tam. lubie kombinowac. kazdy tak narzeka i mowi a wiekszosc jedyne co pod maska robila to bagnet od oleju wyciagala... PISALEM WCZESNIEJ - czym to grozi to ja wiem i od groma jest tego na innych forach wiec chociaz tu nie spamujcie


Nie chcialbym swoim cabrio jechac za takim kombinatorem jak ty... ty nie ulepszasz auta tylko robisz z niego grata oszczeszajac kilka za a za kilka dni napiszesz cos w stylu ,,pali 20l lpg". A ze zapytam jak masz zamiar sprawdzic szczelnosc swojego wynalasku?
  
 
Mowic o spamie a dalej to samo..
Kolega ma mikser srednica zewnetrzna 62mm z jednej i 60mm z drugiej srednica zwezki 32mm bedzie czy za maly i zamawiac jednak jakiegos chinczyka z allegro ?
  
 
Cytat:
2014-03-25 09:49:58, Axel2121 pisze:
Mowic o spamie a dalej to samo.. Kolega ma mikser srednica zewnetrzna 62mm z jednej i 60mm z drugiej srednica zwezki 32mm bedzie czy za maly i zamawiac jednak jakiegos chinczyka z allegro ?



Jak nie spamowac jak sam nie wiesz czego chcesz....i takich prostych rzeczy nie potrafisz ogarnąć.

BIERZ W RĘKE SUWMIARKE I SOBIE POMIERZ a wtedy dokładnie bedziesz wiedział czy przypasi.

Ps po czym wnosisz że z allegro to chińczyk ? i jakie to ma znaczenie w tym przypadku?
  
 
pytam sie tego co montowal bo przy wyjsciach jakbys nie zauwazyl dolot sie rozszerza przy koncach i od strony przeplywki i od przepustnicy a skoro mikser bedzie w dlocie to zeby zmierzyc musial bym rozciac dolot ....
  
 
akurat miksery nie są robione w chinach już nie przesadzajmy z tą chińszczyzną a nawet jeśli to i tak będzie lepszy od tego co masz.Pamiętaj o tym że średnica jest wyliczana do pojemności i modelu auta.A jak tak bardzo lubisz kombinować to zaklep miedzianą rurkę zrób dziurę w dolocie wysmaruj to silikonem i pełny odlot dosłownie.Ten temat robi się na tyle niebezpieczny,że powinno się go zamknąć.Nie obraż się ale miałem styczność z lpg i instalacjami i pracowałem na stacji i chyba nie wież z czym igrasz.Pomijam już to że bez uprawnień nie powinieneś za to się zabierać tyle ode mnie więcej się nie wypowiadam się w tym temacie
  
 
Cóż za kabaret
  
 
Cytat:
2014-03-23 21:58:08, Axel2121 pisze:
jakby nie patrzec to dolot i tak czy siak sie zwiezi jak zaloze mikser czyli na bodajze 32mm..


to nie zakladaj gazu jesli ci tak zalezy na mocy i srednicy dolotu, a nie myslales na blosem?
  
 
Ja zakładałem taki taki mikser.
Bezpośrednio na kolektor i potem na niego dolot.
Oczywiście wszystko odpowiednio uszczelnione.

A bloska o się zakłada jak ktoś ma na niego kasę a tu ma być jak najtaniej.

Weź to z głową zrób, żebyśmy potem na sumienie ciebie nie mieli. Najlepiej daj do sprawdzenia komuś kto na tym się zna.
  
 
po 1 kakiel dzieki w koncu za konkretna odpowiedz.
po 2 ja tylko zakladam wszystko sam zeby bylo jak najtaniej ale co juz naprawde nie wiem daje do znajomego co pracuje na codzien przy gazie.
po 3 to moja 1 instalacja gazowa wiec przed odpaleniem daje komus zeby wszystko sprawdzil ;p jak mi powiedzial ze podpiecie elektryki i sprawdzenie wszystkiego(szczelnosc itp) plus ustawienie za 60 zl wiec co sie bede mordowal
  
 
Wie moze ktos jak sie wpiac w sonde lambde ? bo tylko to mi zostalo do zrobienia Niektorzy pisali ze mieli 1 kabel od sondy no ale u mnie jest ich chyba bodajze 5 i nie wiem ktory rozciac .
  
 
Cytat:
2014-04-24 22:51:22, Axel2121 pisze:
Niektorzy pisali ze mieli 1 kabel od sondy no ale u mnie jest ich chyba bodajze 5 i nie wiem ktory rozciac .



Najlepiej sygnałowy
Ps tam masz 4 przewody
  
 
Schemat sondy w łapę i sprawdzasz. Dwa są od grzania. Jeden sygnał jeden masa.