Espero nawali³o...brak biegów

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Prosze forumowiczów o zdiagnozowanie awarii espero. Opisze co sie sta³o, a wiec auto smiga³o nigdy mnie nie zawiod³o do dzisiaj, podjecha³em pod sklep, z³atwi³em co mia³em za³atwic, wsiadam do espero,wciskam sprzeg³o odpalam, wrzucam wsteczny a tu zgrzyt, sprzeg³o zrobi³o sie tak jakby twardsze i nie sz³o go wcisnac do konca. Za kazdym razem przy próbie wrzucenia wstecznego zgrzyta inne biegi wogóle nie da sie wrzucic. Przy zgaszonym silniku biegi mozna wrzucaæ wszystkie wchodz±. Samochód wypchn±³em z parkingu na zgaszonym silniku wrzuci³em jedynke i odpali³ mi z jedynki bez sprzeg³a i dojecha³em do mechanika. Z racji ze by³o pó¼no Jutro ma zobaczyc co sie sta³o. Co to mo¿e byc, awaria docisku czy wysprzêglika i ile moze kosztowac?
  
 
Z Twojego opisu wynika jednak, ¿e to nie wysprzêglik, a pad³o sprzêg³o. Cena za w miarê niez³e kompletne sprzêg³o to co¶ oko³o 300 z³. Wymiana 200. Czyli co¶ oko³o 500 z³ powiniene¶ siê wyrobiæ.
  
 
jak co¶ mam nowe luk z dociskiem nigdy nie montowane i skrzynie do 1,5 https://plus.google.com/photos/106349455062064670857/albums/5822584993192392145
  
 
Raczej ukrêcona ³apa sprzêg³a.

-----------------
czasem tu zagl±dam
  
 
Cytat:
2014-03-05 21:03:26, Adam4302 pisze:
Raczej ukrêcona ³apa sprzêg³a.


ja my¶lê , ¿e Maniek to nawet i Raczej znajdzie w swoich magazynach poesperowych )
  
 
wywioz³em w sobotê 6szt drzwi, maski, klapy, nadkola na szrot w stanie idealnym cena za kg 40gr ale co zrobiæ
  
 
Wysprzêglik jak by kto¶ chcia³ to mam dobry. Nie by³o na nim wycieków, a wymieni³em, bo my¶la³em, ¿e jest do wymiany Mogê oddaæ za jaki¶ browar u mnie w gara¿u
  
 
Cytat:
2014-03-05 21:03:26, Adam4302 pisze:
Raczej ukrêcona ³apa sprzêg³a.


Dzieki za odpowiedzi wszystkim, Kolega Adam mial racje , uksyl sie ten prostopadly element przy tym bolcu. Sprzeglo jak sie okazalo po wyjeciu tez jest do wymiany : lozysko wyje i sprezynki sa juz luzne i moglyby wypasc . Ciekawe ile zaspiewaja za naprawe, przypuszczam ze polowe wartosci espero, pora¿ka, zeby to tylko nie byl poczatek konca, jak sie zacznie cos jeszcze sypac
  
 
Cytat:
2014-03-06 21:29:35, pablo1987 pisze:
Ciekawe ile zaspiewaja za naprawe, przypuszczam ze polowe wartosci espero, pora¿ka, zeby to tylko nie byl poczatek konca, jak sie zacznie cos jeszcze sypac


Ja bym nie panikowa³ - przy obecnej warto¶ci esperaków wiêkszo¶æ napraw mechanicznych bêdzie osi±gaæ pu³ap bliski 50% ich warto¶ci. Ja ostatnio na ogarniêcie espero wyda³em co¶ oko³o jego równowarto¶ci, a ¿e teraz strzeli³a mi ch³odnica a przede mn± jeszcze amortyzatory to spokojnie przekroczê ten pu³ap wiêc g³owa do góry Pociesz siê po polsku, ¿e inni maj± gorzej a od razu zrobi Ci siê lepiej
A jak dalej bêdzie Ci ¼le to przesi±d¼ siê do komunikacji miejskiej. Bêdziesz mia³ problem napraw z g³owy a przy okazji bêdziesz móg³ siê wtedy pochwaliæ, ¿e je¼dziæ prawdopodobnie najdro¿szym pojazdem w mie¶cie i do tego z kierowc±
  
 
Cytat:
2014-03-06 07:36:36, markon pisze:
wywioz³em w sobotê 6szt drzwi, maski, klapy, nadkola na szrot w stanie idealnym cena za kg 40gr ale co zrobiæ


taaa...

...szrot w stanie idealnym to faktycznie rzadko¶æ w naszym kochanym kraju .. te¿ bym nie wiedzia³ ....co zrobiæ