Brak mocy d4d 01r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kupiłem ave 01r d4d 81kw
Silnik jak jest zimny pali po ok 3sek -jak jest rozgrzany to i 10sek muszę kręcić .Co może być problemem?
Jeszcze ostatnio podczas jazdy zapaliła się kontrolka czek przy dodawaniu gazu silnik stracił moc
Jak jest zimny przy 2000obr idzie do 3000tyś i muli zapala się czek
wyłączę i zapalę od nowa czek gaśnie i auto jedzie ale przerywa brak mocy
Podpiołem w serwisie (...)i 0 błędów Pomocy ???
Jestem z Łodzi
  
 
Powinien być widoczny błąd historyczny, a ja obstawiam że masz klasyczny błąd 78(, czyli problem z zaworkami SCV - w tym silniku T22 to b. popularne.
Sprawdź, jak się zachowuje pompa na jednym zaworku SCV - odłącz zielony i podgazuj, potem to samo na czerwonym.
  
 
Dziki
Jutro z samego rana sprawdzę i odpiszę
A za 2 dni jestem umówiony na diagnostykę do Toyoty w Rzgowie k.Łodzi
Powiedzcie mi co ma się dziać jak odepnę te zaworki
  
 
Silnik powinien pracować - obserwuj jak się zachowują.
  
 
Rano odpiołem od czerwonego silnik zaczoł inaczej pracować
Po odpięciu zielonego i dodaniu gazu zapaliła się kontrolka silnika
  
 
Nie może gasnąć na zielonym, ani na czerwonym i powinieneś móc podgazować do 2000-3000 rpm bez problemów.
W tym przypadku trzeba zacząć od podmiany zaworków SCV i wyeliminowanie tego obszaru, a najlepiej jechać na tester IT2 i sprawdzić dokładne ciśnienie generowane przez zaworki SCV.
  
 
Hej
Podmieniłem zaworki i lipa
Dalej brak mocy i problem z odpalaniem na ciepłym ok 10-12sek. zanim odpali
Czy to wtryski czy może jeszcze gdzieś szukać podpowiedzcie
  
 
Jeżeli nie zaworki, to pompa, ale trzeba najpierw sprawdzić na testerze, jaki błąd, jak ciśnienie paliwa ...
A na jakie podmieniłeś zaworki SCV - w sensie, czy używki z działającego/sprawnego samochodu, czy kupiłeś jakieś używki z alledrogo, bo to wtedy nigdy nie wiadomo?
  
 
Kupiłem z gwarancją używkę zieloną ze sprawnego auta
podmieniłem i zaczął jeszcze gorzej chodzić
Zamieniłem na 2 zielone (wtyczkę pod szlifowałem i pasowała ) auto jechało tak sobie
Rano znów muł i czek się zapalił
Znów jest tak jak było zielony i czerwony ale auto raz idzie i za chwilkę muł
A jeszcze jak założyłem 2 zielone to auto nie pokazywało ile kilometrów na baku zostało .
W Łodzi o dobrego mechanika i konkretnego jest raczej ciężko albo ja nie potrafię znaleźć

Czy zaworki mogą zawyżać spalanie moja pokazuje 10L i tak8-11zależy ?
A wszystko zaczeło się od uszlachetniacza do paliwa castrol