Stuki w prawym kole

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co jest przyczyna tych stukow........
mianowicie jak jade po dziurach i po wiekszych nierownosciach stuka mi cos w okolicy prawego kola, a ze jestem bardzo wyczulony na takie rzeczy, wiec jak przyjechalem do domciu lewarek i zdjalem kolo. Poszarpalem kilka razy, za rurke, ktora napedza kolo (nie znam fachowej nazwy ) , przy koncowce tej rurki jest guma (blisko kola) i w okolicy tej gumy cos stuka, jak poryszam tam i z powrotem (mam nadzieje, ze znawcy jakos sie domysla o co mi chodzi ), co to moze byc??
  
 
Ta rurka to półoś, a pod tą gumą znajduje sie przegub homokinetyczny, jesli masz rozklekotany przegub to słuyszalbys harakterystyczne kukanie np przy ruszaniu na skreconych kolach, wymiana przegubu koszt ok 130 zl jakies 2 godz pracy.

Ale jesli słyszysz stuki na nierownosciach to przyczyna raczej nielezy po stronie przegubu a raczej tulej wachacza, koncuwek stabilizatora itp elementow zawieszenia
  
 
dzieki
tuleje wymienialem jakos tydzien temu, wiec moze cos innego
  
 
u mnie tez stukało i okazało sie ze ze poluzoawała sie sruba na łączniku stabilizatora
dokreciłem i cisza


[ wiadomość edytowana przez: winogron dnia 2007-02-19 21:56:31 ]
  
 
dookaldnie posprawdzaj czy wszystko jest podokrecane bo własnie przez niedokładnie sprasowaie/dokrecenie czesci czesto stuka i puka
  
 
Tez bede jutro robił przegląd pod samochodem wszystkiego co ma gałki i sruby.

Z tym dokręcaniem to normalne że się dokręca na maxa
  
 
Image Hosted by ImageShack.us">

no , zrobilem fote
wlasnie jak rusza tym (2), jak widac na strzalkach to stuka mi to w tym zoltym miejscu (1), w tej gumie........
czy to normalne i co jest przyczyna tego stukania??
(stuka tylko po dziurach, nie przy skrecaniu czy hamowaniu)


[ wiadomość edytowana przez: radekbox dnia 2007-02-20 19:01:39 ]
  
 
Ja osobiscie watpie zeby to bylo przyczyna, tak jak pisal kolega posprawdzaj zakoleja wszystkie elementy zawieszenia głównie stabilizator ablo moze cos z lozyskiem przy kolumnie
  
 
ok, ale czy przy takim ruszaniu (tak jak ida strzalki) powinno stukac, takim metalicznym dzwiekiem czy nie??
  
 
RAdek ta półoś zawsze troche chodzi, to normalny objaw ostatnio wymieniałem tą własnie osłonę gumową i wyciągłem oś po zdjęciu zabezpieczenia bez problemu.
Ona tak własnie chodzi na boki.

Przyczyną stukania napewno nie jest ta oś, to może być co innego, może nawet to samo co u mnie, mam ten sam dylemat.
Poruszaj kierownicą i zobacz czy wtedy ci coś stuka
  
 
wlasnie nie stuka przy kreceniu kierownica.....
stuka przy troche wiekszych dziurach, przy malych nierownosciach cisza
  
 
Małe pytanko czy to przegub silnik 1.8 litra 115 km?
Bo ja mam takie same przy silniku 1.6 16v 90km
A ze stukaniem to koncówki drążków stabilizatora cena jednego około 40 zł potrzeba dwa i troche roboty! Ja u siebie mam to samo już kupione lecz czasu załozyć nie ma a charakterystyka taka jak u mnie małe nie równosci spoko, a wieksze to stuka charakterystycznie. A luz wzdłuzne na przegubach to normalka.
  
 
tak to jest od 115
jutro pojade do jakiegos mechanika, zeby byc pewnym
  
 
lacznik stabilizatora byl walniety, 32 zl i w samchodzie znowu zagoscila cisza
przy okazji sprawdzialem sobie swiatla, okazalo sie ze mam o wiele za nisko
to sie nazywa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu
dzieki wszystkim za odpowidzi
  
 
art13
Wysłany: 2007-02-20 21:29:03

Do RAdek: ta półoś zawsze troche chodzi, to normalny objaw ostatnio wymieniałem tą własnie osłonę gumową i wyciągłem oś po zdjęciu zabezpieczenia bez problemu.
Ona tak własnie chodzi na boki.

Przyczyną stukania napewno nie jest ta oś, to może być co innego, może nawet to samo co u mnie, mam ten sam dylemat.
Poruszaj kierownicą i zobacz czy wtedy ci coś stuka
_____________________________________________________
Witam. Mam pytanie co u Ciebie było nie tak że pukało?
  
 
za odgrzanie konkretnej daty kotleta:

myślę, że kol. arti Ci nie odpowie, bo ostatni raz był na forum 4 lata temu
Jeśli Ci puka na nierównościach to sprawdź najpierw łączniki stabilizatora
  
 
Heh... Ja miałem wrzucić złoty szpadel, ale mnie ubiegłeś. Ale to pierwszy dzień więc przymykamy oko

Kolegę xxxxx440 zapraszmy do Powitalni. więcej osób dowie się o twoim istnieniu