Problemy z szybami.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam Kadeta 3d r.87 i w drzwiach kierowcy bardzo ciężko otwiera i zamyka się szyba. Co z tym fantem można zrobić? Ja nie mam problemu ale żona musi kręcić korbą dwoma rękami.
A tak przy okazji ile moze kosztowac przerobienie korbki na elektrykę?
Pozdrawiam
  
 
możesz posmarować zębatkę po zdjęciu tapicerki, ale wiem, że to niestety przypadłość w Kadett'ach i niewiele pomaga. Trza wymienić, a w ASO podnośnik nie jest tani, jakieś 150-200PLZ
  
 
Witam!

Zgadzam się z kolegą Generalem - ten typ tak ma (można spróbować posmarować)
Co do elektryki, jeżeli miałbyś robić to tylko wewnętrzną (czyli schowaną w drzwiach) Ja w swoim szerszeniu (Kadecie) miałem elektrykę w postaci zamocowanych silniczków w miejscu korbek - wszystko było obudowane w takiej.....mało estetycznej puszce.
Po dwóch latach wywaliłem na śmietnik:
1. element łączący silniczek z wypustem od podnośnika szyby jest plasykowy więc frez w środku wycierał się co pół roku. Nie było możliwości wymiany na metalowy (przynajmniej wtedy). Wpływ na to miała również ciężka praca szyb.
2. Schowek po stronie pasażera otwierał się do 1/3 wychyłu - ponieważ opierał się o obudowę silniczka na drzwiach pasażera (no chyba, że przy otwartych drzwiach - wtedy było oki )
Generalnie nie polecam tego systemu zewnętrznego.
Natomiast montaż wewnętrznego pewnie będzie kosztował ok 700 zł (tak na oko)

Zacznij od smarowania

Pozdrawiam Robert