[RS2000 MK7] Przerywa podczas jazdy - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czemu skarbonka...od 6 lat mam ostatniego RSa i bardzo rzadko zdarzały się awarie.w poprzednich też w sumie.masz lpg więc może przez to jest coś nie tak z elektryką...poszukaj też w okolicy kogoś na podmianę cewek bo pewnie w nich jest problem.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
na lpg chodzi tak jak na PB więc to nie wina gazu, te przerywanie już zdarzyło sie wcześniej przed montażem lpg, były te same objawy tylko jakos po odpięciu wężyka odmy naprawiło sie samo(pewnie przypadek)
  
 
Kolega Golin z Grudziądza będzie pewnie miał takie cewki.z Torunia rzut beretką

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
cewki juz zakupione od kolegi z forum, jezeli to nie jest przyczyną to sie poddaje, te wiazki wyglądały na dobre ale nie miałem możliwości odkręcenia tego bo w toruniu nie mam zadnej możliwości, jedynie fajki odkręcić. W następnym tygodniu sie okaże czy to jest źródłem problemu
  
 
Mogłeś się najpierw upewnić że to cewki podmieniając je.czemu nie ma możliwości?nie masz takiego torxa czy jak?wymiana cewek to max 15 min.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
Nie mam możliwości gdyż w Toruniu(chyba) nikt nie ma rsa, a do Grudziądza nie będe jechał bo do roboty musze isc więc raczej bym sie nie wyrobił, jestem tego zdania, że zawsze sie przyda nawet jezeli to nie cewka padła to kiedyś padnie i bedzie trzeba wymienić, chociaż bede miał na zapas haha, tak czy siak juz tyle w niego wsadziłem ze przeżyje i te cewki

Ktoś napisał ze cewka moze sie grzać pod deklem, faktycznie, teraz cały czas jak jeżdze po mieście to wentylator sie włącza więc silnik dostaje po dupie w tym cewka, w weekend jak będe w domciu to na spokojnie sprawdzę tą wiązkę ale niby wyglada na wporzo no ale to może byc tylko efekt wizualny.
  
 
Znalazłyby się RS'y w Toruniu Akurat teraz siedzę w robocie w delegacji, ale jak przez następne 2 tygodnie nie ogarniesz problemu to możemy razem podziałać.
  
 
A jednak jakiś kolega z Torunia a wszyscy mówili ze nie ma. No jasne, jak nie ogarnę tego dziada to dam znać
  
 
ja pisalem o grzaniu sie cewek

z zewnatrz instalacja moze wygladac na wporzadku, ale to tylko pozory. wiekrzosc z nas przechodzi lub przechodzila przez te drobne problemy


skarbonka jest tylko w tedy jak lubisz poprostu grzebac przy aucie i robisz to dla przyjemnosci lub jak po latach zaniedban masz duzo samozaparcia aby go przywrocic do stanu swietnosci. auto daje mnostwo przyjemnosci z jazdy
  
 
Nie no masz racje, cały czas coś jest robione, a mogłoby zostać tak jak kupiłem, ale nie szkoda mi, na coś trzeba zarabiać tym bardziej ze podczas jazdy rs sie odwdzięcza a te momenty kiedy ludzie piłują swoje silniki zeby rsa wyprzedzić sa bezcenne, koledzy wiedzą o czym mówie

Mam tylko nadzieje ze na cewkach chwilowo sie skończy, bo to troche irytujące jak sie wsadza kasa a samochód nie chodzi tak jak trzeba.

PS. a tak poza tematem zapytam, ile metrów potrzeba bandaża termoizolacyjnego zeby cały kolektor tym obkręcić?

[ wiadomość edytowana przez: stefan1307 dnia 2014-08-15 14:09:16 ]
  
 
wystarczy ok 18 metrów przy dosyć grubym owijaniu.polecam bazaltowy ok 100 zł za 20metrów.



-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
A kolektor musze zdejmować czy da rade na założonym aa i pewnie przy zakładaniu nowe uszczelki założyć?
  
 
Raczej nie ma opcji bez ściągnięcia kolektora.uszczelki nie musisz jak będzie dobra.ale oczywiście możesz

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
z tego co widziałem chyba nie ma jakiejś strasznej filozofii z tym kolektorem, ale chyba na dole są sondy?
  
 
Tak. Dwie sondy masz. Obok rozrusznika.
  
 
Panowie co to jest, i do czego służy bo widze ze kolega lukirs tego nie ma przy kolektorze. https://images67.fotosik.pl/86/39ec479452f73027.jpg
  
 
Egr zawór recyrkulacji spalin, sporo osob wywala
  
 
Spaliny nie recyrkuluja w rsie, to jest napowietrzacz spalin i z tego co wiem tylko na zimnym silniku to jest używane
  
 
To jak wywale to coś sie stanie? czy nie będzie różnicy?
  
 
Ok byc moze ze to jakas.namiastka, cos na wzor egru, bo w sumie w tamtych latach nie bylo takiego bzika na punkcie ekologii jeszcze.

Oprócz tych rurek na zewnatrz jeszcze w srodku kolektora są i zajmują sporą czesc przeswitu, blokując trochę pewnie przeplyw spalin