Rav4, 2 gen., 2005, zasilanie kamery - skąd i jak?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szanowni,

Potrzebuję wyciągnąć 12V, włączane stacyjką do zasilania kamery samochodowej najlepiej w okolicach lusterka wstecznego. Samochód to Ravka 2 generacji z 2005r. Idealnie byłoby gdyby udało się to 12V pociągnąć sprzed lampki podsufitkowej (przedniej), ale nie mam pojęcia czy tam jest taka opcja - wszak lampka może działać i bez kluczyka.
Jeśli nie stąd to skąd? Wolałbym z podsufitki, bo praktycznie nie ciągnie się kabli ale... jak się nie da, to trzeba będzie kombinować.

Ps. Z konwersją 12-->5V i zwarciem odpowiednim pinów w USB sobie poradzę.
  
 
a masz samosciemniajace sie lusterko??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2014-01-22 11:10:55, Bigelektron pisze:
a masz samosciemniajace sie lusterko??



Niestety nie.

Czyli coś czuję że będą schody...
  
 
No nic, czekam jeszcze na pare zabawek, ale wpinam się w skrzynkę bezpieczników przy lewym kolanie kierowcy.

Tu pytanie: czy plastik z lewego słupka prosto się zdejmuje, czy raczej powinienem za wszelką cenę usiłować wcisnąć przewód pod niego i bez zdejmowania tejże osłowy? Pół biedy jak połamię jakieś zapinki - te dokupię - gorzej jak szlag trafi cały plastik

Zdejmę czy nie zdejmę? Wygląda na mocno siedzący, ale z drugiej strony alarm i czujki jakoś mi zamontowali...

[ wiadomość edytowana przez: Adak dnia 2014-03-03 15:21:40 ]
  
 
A jakiej marki posiadacie kamerki samochodowe .Sam zastanawiam się nad zakupem w sklepach wpadła mi w oko kamera niemieckiej marki Telefunken ,jak trochę poczytałem jest bogato wyposażona .A jakie jest wasze zdanie warto zainwestować kasę w taką kamerkę .
  
 
Ekonomicznie:
http://www.techmoan.com/blog/2013/12/16/g1w-the-cheapest-dash-cam-thats-worth-buying.html

Lepiej:
Mobius

Wyguglasz wszystko wpisując "Techmoan + model_kamery" - duże szanse że gość ją testował.
  
 
Na Twoim miejscu jeszcze bardziej poszukałbym coś w tym temacie. Kamera, którą pokazałeś jest fajna ale nie wiem czy ja bym sie na nią zdecydował. Chyba wolałbym kupić kamere Ferguson Eye Drive SHD100. Jest fajnie wyposażona, ma przydatne funkcje i nie jest droga. Moze pomyśl jeszcze dokładnie nad tym zakupem.