Rosja jakiej nie znamy...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na pierwszy ogień Murmańsk: miasto w Rosji, założone 4 października 1916 roku. Port nad Zatoką Kolską (Morze Barentsa), w pobliżu granicy z Norwegią i Finlandią. Centrum administracyjne obwodu murmańskiego. Położony 1967 kilometrów od Moskwy, zamieszkałe przez ok.250tys. mieszkańców.









Marzy mi się wyprawa na kilka Ładzianek do któregoś z tych rosyjskich miast. Pojechać, zwiedzić i... wrócić.

Będzie zapotrzebowanie, będę kontynuować temat.
  
 
Założyłeś bardzo fajny watek. Ja osobiście polecam wycieczkę przez cała Rosję pociągiem. Ja bylem i polecam. Coś niesamowitego. Tu jest LINK.
  
 
Witam, jeżdziłem kiedyś parę dobrych lat do Rosji i w pełni rozumiem fascynację tym krajem, im dalej w głąb tym piękniej, dziko i bardziej egzotycznie mam trochę fotek ale z normalnej lustrzanki jak się zmobilizuję to przewalę je tu na stronę. Taki wyjazd to naprawde przygoda życia .
  
 
temat super-emde foty super(ich piękno po prostu trudno wyrazić słowami)
  
 
Mi się od dawna coś takiego marzy, ale jako wyprawa przyrodnicza. Czyli z nastawieniem na zwiedzanie Parków Narodowych, spanie pod namiotami, odłowy drobnych ssaków, obserwacje ptaków etc. Niestety koszta są absurdalne no i do tego trzeba by mieć urlop na jakieś 6 miesięcy.

Pozdrawiam

DEx
  
 
Cytat:
2012-03-20 13:41:50, mwarchalowski pisze:
Mi się od dawna coś takiego marzy, ale jako wyprawa przyrodnicza. Czyli z nastawieniem na zwiedzanie Parków Narodowych, spanie pod namiotami, odłowy drobnych ssaków, obserwacje ptaków etc. Niestety koszta są absurdalne no i do tego trzeba by mieć urlop na jakieś 6 miesięcy. Pozdrawiam DEx



Czytales "Wszystko za zycie"? Sprobuj spalic hajs i do przodu ;]
  
 
Machaczkała, stolica Dagestanu, autonomicznej republiki, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Ok. 460 tys. mieszkańców.
Machaczkała leży nad Morzem Kaspijskim, w nizinnej części Dagestanu. Przez miasto przebiegają ważne trasy transportowe z Rosji do Azerbejdżanu i Iranu.





  
 
Tym razem będzie w wersji "filmowej".

Nocne życie Moskwy według "Szerokich torów":
http://www.youtube.com/watch?v=ThsZwLAvlP8

100 tys milionerów. Dobre.
  
 
Poprawiony link Michała
  
 

Mieszkam w Moskwie, ale marzę aby przeprowadzić się z niej do prywatnego domu za miastem. Mała miejscowość lub wioska z dobrą infrastrukturą i .. aby dojazd do centrum Moskwy nie zajmował więcej niż 3 godzin.
Zawsze z przyjemnością przyjeżdżam do rodzinnego miasta w Polsce. Cicho, pusto, niedrogo... wszędzie blisko, ale po kilku dniach chce się do Moskwy, ponieważ polskie tempo życia okazuje się zbyt nudne i monotonne.

emde.. milion rubli to tylko 100 tys zł.




Cytat:
2013-01-02 11:12:53, ladamaniak pisze:
Poprawiony link Michała

  
 
Bartku, jeśli to nie tajemnica, co Cię skłoniło do wyjazdu na wschód, do Rosji ? Bo przyznam, że to dość interesujący przypadek. Pochodzisz z małej miejscowości na wschodzie Polski. Nie myślałeś nigdy o kierunku Lublin, Warszawa ? Czyżbyś nie lubił naszej stolicy ? Jak możesz to skrobnij parę zdań.
  
 
Pamiętajcie, miłość nie zna granic. Ciekawostka jest taka, jak Polak pojedzie na wschód, no to brzydko ujmując "frajer", a jak na zachód, to Kozak. Dlaczego?
  
 

nie sekret - kobieta
piękna, mądra, zaradna tatarka.

Cytat:
2013-01-07 21:35:38, emde pisze:
Bartku, jeśli to nie tajemnica, co Cię skłoniło do wyjazdu na wschód, do Rosji ?

  
 
Cytat:
2013-01-07 23:18:34, bartixr pisze:
nie sekret - kobieta


Jest ich pół światu a jak to może ta jedna przyciągać
I bardzo dobrze bo bynajmniej jest do kogo zwrócić się po niedostępne w Polsce części
  
 
Z tymi kobietami to jednak prawda. Mnie też ciągnie ale na północny-zachód, do Olsztyna.

PS Na wiosnę planuję odwiedzić Mateczkę Rosję. W zeszłym roku nie wypaliła mi niestety Moskwa więc tym razem zacznę skromnie. Obwód. Jest coś ciekawego w Obwodzie oprócz Królewca (Kaliningradu) i zabytkowego mostu królowej Luizy w Tylży ?
  
 
Bartixr - nasuwa się następne pytanie jeśli mogę. Jak długo jesteś już w "objęciach Rosji".
Z drugiej strony to tylko za kobietą można iść nawet na drugi koniec świata.
  
 
Cytat:
2013-02-09 21:20:25, izzy pisze:
Bartixr - nasuwa się następne pytanie jeśli mogę. Jak długo jesteś już w "objęciach Rosji".



w objęciach to mogę być żony lub kochanki
W Rosji już 7 lat.
  
 
Dziś mała zmiana klimatu. Będzie "postindustrialnie" -udamy się do byłej fabryki Moskwicza - AZLK. Kilka zdjęć na zachętę:



Z chęci przygarnąłbym taki plakat z Aleko:


To chyba na wypadek wojny nuklearnej


Więcej tutaj: http://englishrussia.com/2007/08/30/abandoned-azlk-car-factory/

Jak widać naszemu VAZ-owi udało się przetrwać. Nie bez interwencji państwa. AZLK niestety nie...

Swoją drogą niesamowity klimat, jak kiedyś pojadę do Moskwy to z chęcią tam zajrzę, bo chyba wstęp wolny, prawda ?
  
 
Cytat:
Swoją drogą niesamowity klimat, jak kiedyś pojadę do Moskwy to z chęcią tam zajrzę, bo chyba wstęp wolny, prawda ?



w ponad polowie budynków obecnie Avtoframos rezyduje (produkcja Renaultów) Logany składają, Megane..

Od końca lat 80-tych PSA współpracowało z AZLK i współpraca idzie ciągle dalej.Obecnie równiez w AvtoVaz.
W Moskalach (tak nazywaja moskwicze) montowano też 2,0 motory F3R, znane z megane I. Ależ zapierdzielają te moskwicze
  
 
Wrzucam parę fotek, jakie zrobiłem w Rosji, parę dni temu, jakość kiepska, bo były bardzo brudne okna w pociągu.