Birmingham - praca, ktos cos ma?!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

dobry znajomy wyjechał do Birmingham i szuka tam pracy. Zaczepil sie co prawda w jakiejs firmie, ale nie ma roboty na kazdy dzien i zarobki przez to mocno okrojone. Moze ktos cos wie, o jakiejs robocie w Birmingham?!

Chlopak zna dobrze angielski, ma prawo jazdy, srednie wyksztalcenie, opanowany komputer itp.

Jest tam jeszcze z jednym kumplem, wiec jesli beda potrzebne 2 osoby to chetnie oboje sie zatrudnia, a jak nie, to chociaz dla jednego.

Gdybyscie slyszeli o czyms dajcie znac Z góry dzieki.
  
 
początki zawsze są trudne, zaciskać zwieracze i szukać. Jak zna angielski to mu będzie o wiele łatwiej. Niestety nie pomogę.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Spoko, wiem ze szukaja, w te wolne dni chodza tam po jakichs agencjach, wysylaja CV, dzwonia itp. Ale zapytac na forum zawsze warto, moze akrat sie ktos trafi, zwlaszcza ze sporo forumowiczow siedzi w UK
  
 
Nie wiem czy nie jest za późno, ale niech chłopaki spróbują zainteresować się pracą na magazynie DHL'a w Birmingham. Chyba poprzez agencję 24/7 Recruitment ale nie jestem pewien. Pracowałem w jednym z magazynów Sainsburys DHL w okolicy Birmingham i wiem że niektórych wysyłali do Birmingham bo tam potrzebowali więcej osób i poza tym stawka godzinowa była lepsza. Z tym że najlepszy okres pracy jest od listopada do połowy stycznia (halloween i święta) Nie wiem jak w Birmingham ale jak ja w okolicznym magazynie DHL przy mniejszej stawce zarabiałem od 250 do 500Ł tydzień to myślę że tam spokojnie można wycisnąć od 350Ł wzwyż. Tylko tak jak pisałem - nie wiem czy nie jest za późno na rekrutację... po za tym czy się im będzie opłacało na parę tygodni.
I jeszcze zapomniałem dodać jednego - jak chłopaki będą zmieniać robotę to niech cisną starego pracodawcę żeby ich wyrejestrował w HMRC revenue (ichniejszy urząd od podatków), bo jak zaczną kolejną pracę a będą widnieli w bazie że pracują w 2 miejscach jednocześnie to dowalą podatek że hej - ogólnie niech się zainteresują kodami podatkowymi itp. żeby później nie musieli użerać się jak ja z eurotaxem o zwrot podatku - poza tym ździerają za pośrednictwo, więc jak już to lepiej samemu łatwić to na miejscu.
Pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-11-27 12:38:42 ]

[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-11-27 12:39:49 ]