Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 59

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
...Nie musze, bo w blistrze luźno latała. Musze tylko przykleić. Ogólnie model fajny ale trochę za mało detali. Jeśli chodzi o merytoryke modelu nie wypowiadam sie, bo auta raczej nie znam na zywo

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-08-22 16:23:09 ]
  
 
U mnie na placu pod plandeką stoi takie auto w stanie rozkładu... Jeden właściciel maił ją od lat pięćdziesiątych, i prawie przez cale swoje życie jeździła po Mazurach... Zmarł. W 98 roku i od tamtej pory auto sie rozkłada... Później wstawie zdjęcia...
  
 
.No no no - Simca całkiem ładna!

Jeśli kogoś "najdzie po tej Simce smak na przedwojenne auta" - to prawdopodobnie koła i przednie lampy z GAZ-a 69 z KIK pasują do Fiata 621...

Kiedyś zacząłem robić modele Fiatów 621 z kartonu. "Modelik" wydał polski autobus miejski Fiat 621L oraz wóz strażacki Fiat 621, a GPM wydało Fiata 621 w wersji wojskowa ciężarówka...
GPM wydał Fiata z nowszą wersją przednich błotników (ok 1937 - 1939), a "Modelik" wydał Fiaty ze starszą wersją przednich błotników (1935 - ok 1937).

Jeśli ktoś ma tych kilka - kilkanaście GAZ-ów 69 z KIK i trochę czasu, to może sobie zrobić całkiem ładną kolekcję polskich autobusów i ciężarówek z końca lat 30-tych na bazie tych wycinanek. Sprawdzałem już, że błotniki w tych modelach z "modelika" są zamienne z błotnikami z modeli GPM - można więc robić takie kombinacje, jak autobus Fiat 621 ze starymi i nowymi błotnikami, ciężarówka Fiat 621 ze starymi i nowymi błotnikami...

...obok tej Simki z KAP, Citroena BL11 i paru modeli z "Legendarnych samochodów" (Amercom), takie kartonowe polskie ciężarówki i autobusy Fiat 621...
... i mamy już pejzaż np z Warszawy w 1938 - 1939 roku!!!

A właśnie - ma ktoś może zdjęcia kadru z filmu "Vabank II czyli riposta", gdzie jest ta ciężarówka z napisem "MRÓWKA - usługi transportowe", z której to wyjmują tą kasę pancerną?
Jakoś nie mogę dorwać tego kadru, a ta grafika na plandece mi się bardzo podoba...

Jak zrobię już te Fiaty 621 z kołami GAZ-ów 69, to wrzucę fotki na forum
tak, jak wrzucałem foty moich Autosanów H9-21

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-08-23 19:40:00 ]
  
 
Na stacjach benzynowych BP pojawiły się nowe "modele" z kolekcji Daffi "Kolekcja PRL-u"

Obok w miarę poprawnych i znanych nam już Żuków A 13 i Warszaw M20 widziałem nowości:
Warszawy 223 i Syrenki 104.

Warszawy 223 - mają okropne lusterka i zderzaki malowane srebrną farbką, ale ich bryła jeszcze przypomina Warszawę sedan...

...natomiast Syrenka 104 to potwór! Szczególnie jej przód! Przednie lampy nieproporcjonalnie wielkie, że wygląda, jak Multicar, albo wystraszona mrówka Do tego przednia maska krótka i kończąca się nad znaczkiem "FSO". Między ("skopanym") grillem, a krawędziom maski jest jakaś dziwna "listwa". Za to zrobili ją w tylu możliwych kolorach... Za ponad 20zł nie warto...
Niestety nie mam zdjęć tego "wynalazku". Jeśli ktoś będzie na BP, to radzę bardzo dokładnie obejrzeć przód tej Syrenki i nie sugerować się poziomem dotychczasowych: Polonezów, Żuków, Fiatów 125p czy Warszaw, bo ta Syrenka to potworek! nie wart według mnie nawet 10zł
Jak kocham Syrenki, ale takiego "czegoś" to do swojej kolekcji bym nie kupił!

Niestety nie miałem aparatu, żeby to sfotografować...
  
 



nullDaffi
  
 
Cytat:
2015-08-23 19:16:18, Historyk1985 pisze:
A właśnie - ma ktoś może zdjęcia kadru z filmu "Vabank II czyli riposta", gdzie jest ta ciężarówka z napisem "MRÓWKA - usługi transportowe", z której to wyjmują tą kasę pancerną? Jakoś nie mogę dorwać tego kadru, a ta grafika na plandece mi się bardzo podoba...

[b]Historyk1985: Czy o to Ci chodziło ?


  
 
Cytat:
2015-08-24 09:57:19, Piotr1-60 pisze:
[b]Historyk1985: Czy o to Ci chodziło ?



Tak dokładnie o to - wielkie dzięki!
Chcę zrobić na bazie tych zdjęć podobnie pomalowanego cywilnego polskiego Fiata 621 w wersji ciężarowej

Jeden mój znajomy ma Chevroleta 157 z 1939 roku z emblematami "E.Wedel" - no i też muszę kiedyś obfotografować ten samochód. Jak będę mieć jakieś plany/wycinanki skrzyniowego Chevroleta 157 to będzie świetny materiał na wzór wymalowań...

Ogólnie - myślę, że fajnie wyglądają takie przedwojenne cywilne ciężarówki z historycznymi emblematami różnych firm - to im nadaje takiego "realizmu z epoki". Przedwojenne auta są do siebie takie podobne, ale jak na plandece/karoserii jest już: "P.C.K." albo "P.K.O." albo "Wedel" lub nazwa jakiegoś browaru - to bardziej się w oczy rzuca, że to model polskiego auta...
  
 
Cytat:
2015-08-24 08:06:51, szymcio190 pisze:
nullDaffi



Coś mi się zdaje, że z tymi "modelami" Syrenek, jakie widziałem w Lublińcu, było "coś bardziej nie tak", jak z tymi z tych zdjęć... Te z tych zdjęć wyglądają jeszcze "możliwie", ale tam oglądałem pod jeszcze innym kątem - całkiem od przodu...
...a może te, co widziałem miały zbyt szeroko namalowane srebrną farbką ramki przednich lamp...

Fakt, że przednia szyba już na tym zdjęciu widać jest trochę skopana
Podobnie dolna krawędź przedniej maski i ten dziwny "pasek" między maską, a grillem, co go nie ma w prawdziwej Syrence...
  
 
Te z Daffi wyglądają jak zabawki nawet porównując je do kolekcji ZK czy KAP.
Lusterka, zderzaki,felgi,wycieraczki itd nie ma co tu komentować
  
 
Dzis kupilem Dodge Dart '68 z kolekcji KWP, bardzo fajnie wykonany i odwzorowany model, bez defektow i skaz. Pod blistrem widnieje logo Dodge z informacja o licencji.









Pozdrowki!

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2015-08-26 15:20:28 ]
 
 
.Dodge rzeczywiście fajny i godny polecenia. Oprócz licencji na dole blistra jest na nim coś bardziej ciekawszego, a mianowicie jest tam napisane, że model został wyprodukowany w Bangladeszu, a nie w Chinach.

[ wiadomość edytowana przez: Kazik353 dnia 2015-08-26 19:10:00 ]
  
 
Kolejne wydanie specjalne:
Jelcz 315 smieciarka

https://photos.google.com/share/AF1QipPPPE2AP7tWiO_fWYj_etH1C-a2SEmEwNi9Le6hHi8Dha7y64d6qOF7FwvgBWjTzA?key=c0xxUFdiaGdMMTgyTjVxQ21Bczdid1h1c0Y3Vlpn
  
 
.Ciekawy model A cena idzie po trochu w górę

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-08-27 15:20:27 ]
  
 
No wreszcie coś konkretnego. Już nie mogę się doczekać ukazania się tego Jelcza.
  
 
Wygląda na to,że #183 w KAP będzie Peugeot 504 http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9196187&na_order=
  
 
.....Bo będzie tutaj zapowiedź z innego forum.




forum ->>KAP

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-08-28 08:44:00 ]
  
 
Kolejnego Jelcza to się chyba nikt nie spodziewał, w sumie to taki sam tylko inna zabudowa ale cieszy.
  
 
Kolejne numery w Złotej Kolekcji.

Nr 25 - ŁADA 1500













Nr 26 - TRABANT P50 Kombi













...i jeszcze zapowiedź ZK

nr 27 - DACIA 1310





[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-08-28 15:18:53 ]
  
 
Jelcz śmieciarka zaskoczyła mnie, z pewnością kupię ten model. Poprzedni "specjalny" Uaz milicyjny zamówiłem W Dea i przyszedł bez wad. Zresztą, jak zawsze zamawiam to piszę jeszcze wiadomość z prośbą o model bez wad. Ze złotych kupiłem ostatnio Tarpana 233 i Ładę 1500. Po Tarpana przy okazji w Gorzowie. Modele ładne, zresztą widać że jakość wydań Złotej jest lepsza niż na początku. Zdjęć nie daję bo już były wcześniej.

Tymczasem moja Warszawa powoli "nabiera kształtów"...







Z budowy jestem zadowolony, obecnie złożona do numeru 73. Niektóre numery udało się kupić na allegro po 15 złotych, brakuje jeszcze 18 numerów. Niektóre wyższe czekają na swoją kolej. Dotychczas wydałem 1.365 zł jednak odliczyć niepotrzebny mi telefon, który sprzedałem kwota zniża się do 765 zł i wzrośnie jeszcze o te brakujące 18 numerów. Liczę, że uda się kupić jakoś taniej. Model bardzo cieszy oko Później będę czekał na Malucha. Moim marzeniem jest złożyć jeszcze Astona Martina DB5 w skali 1:8. Na razie szukam dostępu.

Z policyjnych zakupiłem Land Rovera, choć podoba mi się bardziej



No i przerobiłem Fiata 125p na rajdówkę...

  
 
A ja po cichu liczę, ze jeszcze wyjdzie Jelcz straż pożarna. Wtedy to mogę za specjalny i 60 zł dać i będę posikany z radości. A może Jelcz wywrotka lub polewaczka?