Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 61

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
koncert życzeń... to była tylko ocena aktualizacji modeli i co by bardziej pasowało w kontekście renault i czego nadal brakuje a być powinno. O czym mamy dyskutować więc? Nie ma tu nic niezgodnego z tematem
  
 
.To trochę nudne się staje, kiedy przy każdej aktualizacji ktoś krzyczy ja chce Syrene , inny Fiata a trzeci Aviie.
Rozmawiajmy o tym co jest, a nie o tym co powinno być, na co nie mamy wcale wpływu i na zarząd DeA.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-09-02 12:46:01 ]
  
 
..to dyskutujemy o tym co jest i czy sie nadaje do kolekcji prawda? Skoro piszę, że Estafette średnio pasuje w przeciwieństwie do innego dostawczaka, to gdzie tu koncert życzeń? Zwłaszcza iż poparłem faktami wraz z innymi kolegami, co było częstsze w Polsce i czy Estafette jeździły (co nie zmienia faktu, że jednak były). Ja i tak kupię wszystkie auta z kolekcji. Poza tym i tak uważam, że chyba trochę nad wyrost jest liczba francuskich aut w porównaniu do niemieckich w serii (jesli już tak chcą zachodnie dawać), bo niemieckich różnorakich wcale mniej u nas na drogach nie było (wszelkie NSU, Fordy, Audi itp., których w serii całkowicie brak).

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-09-02 12:57:04 ]
  
 
Aktualizacja złotej.

Syrena będzie miała koło na dachu.



I WP.

21.Warszawa MO.


  
 
Trzymajmy porzadek i poziom na forum, bo zaczyna sie robic znow balagan. Na motoshowminiatura juz dawno posypaly by sie ostrzezenia a posty wyladowaly by w koszu. To nie piaskownica gdzie kazdy moze robic co chce. Trzymajmy sie tematu.
 
 
W sieci znalazlem radziecka strone ze zdjeciami i porownaniem przy Żuku i zwyklej Warszawie.

link:

http://diecast43.livejournal.com/355748.html
 
 
.Ta Warszawa MO jest po 3 dychy i tak dobrze będzie pomalowana? Rura, grill, ramka z przodu, światła tył .

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-09-06 17:35:08 ]
  
 
Skuderia, nie rozróżniasz żuka od nysy??
No bez przesady.
Szymcio, masz w linku zdjęcia dokladniejsze.
  
 
@up Dziwie się, że przy takiej samej cenie tyle poprawili w stosunku do zwykłej.

Dla jasności:
Żuk


Nysa
  
 
do kolegi Szymcio190 i Autofan500:

Nawet nie zauwazylem mojego bledu, pewnie dlatego ze ogladalem cos zwiazanego z zukami jednoczescie piszac posta z linkiem o Warszawie, ale nie musze sie tlumaczyc tutaj nikomu z tego. Wiec moja literowka i moj blad, ale nie trzeba mnie pouczac i pokazywac zdjec jak dziecku. Na wlasne oczy widzialem Nyse MO i po zmianie ustroju juz jako Policja.

pozdrawiam.
 
 
.
Cytat:
2015-09-08 11:26:58, skuderia pisze:
do kolegi Szymcio190 i Autofan500: Nawet nie zauwazylem mojego bledu, pewnie dlatego ze ogladalem cos zwiazanego z zukami jednoczescie piszac posta z linkiem o Warszawie, ale nie musze sie tlumaczyc tutaj nikomu z tego. Wiec moja literowka i moj blad, ale nie trzeba mnie pouczac i pokazywac zdjec jak dziecku. Na wlasne oczy widzialem Nyse MO i po zmianie ustroju juz jako Policja. pozdrawiam.

...no cóż kol. skuderia, na forum nie widać jaki kto ma wiek, a poza tym każdemu się wolno pomylić. Myślę, że kol. szymcio190 zareagował zbyt nerwowo, być może jest bardzo młodym człowiekiem. Wszak też nie znamy jego wieku...! Być może jest np. 3x młodszy od nas... tzn. bardziej ode mnie.

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-09-08 12:21:00 ]
  
 
Nowa kolekcja od DeAgostini
Strażackie: Tatry, Ify, Mercedesy, Magirusy...itp.

www.youtube.com/watch?v=3ikIUcfsb1c



  
 
Bardzo fajne modele i dobrze ze w takiej malej skali, choc pewnie cena zostanie okolo 30 zl lub wiecej. Gdyby kosztowaly okolo 10 zl chetnie bym zaczal zbierac ta kolekcje.
 
 
.
Cytat:
2015-08-31 08:50:01, kaprl pisze:
Dokładnie - Jelcz 317 SCZ 18, a niedawno wyszedł Jelcz 325 pomoc drogowa - holownik. Dodatkowo Orlik wydał Jelcz GCBA 13/48 oraz Jelcz W 640 JS, a Mały Modelarz wydał Jelcza w wersji z kontenerem.



Fajnie, że jeszcze mi o tych modelach Jelczy przypomniałeś, choć te W640 JS oraz GCBA 13/48 to już z nowszą kabiną (krótszą i z przednimi lampami w zderzaku)

...a o tym Jelczu 325 nie wiedziałem - fajnie się dowiedzieć




Nawet nie wiesz, jak bardzo mi pomogłeś przy tym modelu:





Bo już chciałem samemu brać się za przeskalowywanie całej tej "mechaniki", dźwigów itd z 1:1 na 1:43 rozrysowywanie projektowanie, a tu proszę - już ktoś za mnie zrobił tą całą robotę!


...a poza tą "babą jagą" z PKS Lubliniec (zdjęcia powyżej) chciałem jeszcze zrobić i tą "babę jagę" z PKS Opole:

http://www.phototrans.eu/14,531796,0,Autosan_H9_21_41_60110.html

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-09-08 21:14:05 ]
  
 
...co do Syrenki Bosto, to ciekawi mnie, jakie jest to koło - czy z "deklem" czy bez...
Swoją drogą to powinna wyglądać dużo lepiej i autentyczniej niż ta bez koła.

Po pierwsze Syrena Bosto miała na dachu przetłoczenie i mocowanie koła - nawet jeśli koła na dachu nie miała, to było widać to mocowanie

Po drugie - Syrena Bosto ma przetłoczenia na tym pasie blachy, gdzie jest różnica wysokości przedniej części dachu i tylnej części dachu. W modelu nie ma śladu przetłoczeń. Jeśli model będzie mieć koło zapasowe na dachu to zasłoni ono trochę to miejsce, gdzie brakuje tych przetłoczeń...

Już w 2010 roku pracowałem nad tymi detalami w Syrence Bosto:





Do tego jeszcze wyciąłem tą "przegrodę" czyli kawałek tylnej ściany i zrobiłem "opcję osobową" dorabiając tylną kanapę...

Koło zapasowe zrobiłem z 2 guzików i podkładki metalowej
Nawet tego nie widać, że to guziki

Mam nadzieję, że ta "Bostonka" nie będzie gorsza od tamtej, bo póki co - wrzucili na serwer dość kiepską obróbkę photoshopa
  
 
Zakupilem dzis Skode, jestem z niej bardzo zadowolony. Bez zadnych defektow. Choc bardzo maly naklad w kioskach, zaledwie po 3, 4 sztuki. Nizej zdjecia i zapowiedz Jelcza oraz Peugeota.











Pozdrowki
 
 
Jelcz Śmieciarka już w moich rękach.
Z blistra nie wyciągam bo jestem w trakcie przeprowadzki i nie ma sensu tego robić



  
 
Jak oceniasz malowanie itd. Jakieś wady? Tylna cześć pewnie w całości z jednego plastiku?
  
 
Wiecej zdjec smieciarki mozna zobaczyc na innym forum (motoshowminiatura), wrzucil je dzisiaj kolega Seweryn. Tam widac Jelcza w calej okazalosci.
 
 
.....a tutaj oryginał na którym bazowało DeA. Numery rejestracyjne się zgadzają.