Siedzenia przednie 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam problem z siedzeniami w mojej ładziance, mianowicie, siedzenie lewe się odbezpiecza podczas jazdy i jeździ przód tył, nie mam pojęcia jak je zabezpieczyć i czego ewentualnie tam brakuje, natomiast siedzenie prawe mimo kręcenia pokrętłem nie reguluje się wcale. (chodzi o regulacje przód tył)
  
 
Odkręć fotel i popatrz od spodu- tam nie ma żadnej filozofii. A pokrętłem nie reguluje się przesuwania przód-tył. Do tego służy wygięta wajcha z drugiej strony.


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2015-07-08 20:14:01 ]
  
 
właśnie chodzi mi o to, że ta wygięta wajcha sama opada i podczas jazdy siedzenie mi się suwa. Myślałem, że ktoś mi doradzi czy czegoś nie brakuje w krześle, jakiegos zabezpieczenia czy coś.
  
 
Tam powinna być sprężyna (albo jej popękane resztki) która skręca wajchę żeby sama nie odblokowała siedzenia.
  
 
Jest pół sprężyny, nie wiesz czy idzie dostać nową?
  
 
Są na przykład w liroju albo castoramie, dopasuj coś sobie.
  
 
I Tak też zrobię patrząc po resztkach myślałem, że to coś bardziej wyrafinowanego i że może być problem z dopasowaniem :0
  
 
Odgrzeje kotleta:

Proszę o info jaka jest różnica w wysokości prowadnic przednich foteli w 2107 ?
Przerabiam fotele z Ładnej "do salonu" i mam problem z wypoziomowaniem montażu...

Chodzi mi o to jak położę poziomice poziomo w poprzek obu prowadnic na wyższej prowadnicy to ile "brakuje" od poziomicy do niższej prowadnicy ???


Z góry dzięki za pomoc !
Jak skończę to oczywiście się pochwale efektem
  
 
Cytat:
2016-01-07 22:28:35, pytanko pisze:
Odgrzeje kotleta: Proszę o info jaka jest różnica w wysokości prowadnic przednich foteli w 2107 ? Przerabiam fotele z Ładnej "do salonu" i mam problem z wypoziomowaniem montażu... Chodzi mi o to jak położę poziomice poziomo w poprzek obu prowadnic na wyższej prowadnicy to ile "brakuje" od poziomicy do niższej prowadnicy ??? Z góry dzięki za pomoc ! Jak skończę to oczywiście się pochwale efektem

Prawy fotel 67mm ,lewy fotel 57mm od liniału położonego płasko w poprzek przez wszystkie cztery prowadnice mierzone do podstawy tych prowadnic.Tyłu nie mierzyłem .

[ wiadomość edytowana przez: leszczyna dnia 2016-01-07 23:49:39 ]
  
 
[/URL][/IMG]

Nie wiem czy się rozumiemy, chodzi mi o tą miare jak na obrazku.
Prowadnica z regulacją przód tył jest niższa, a ta z pokrętłem oparcia jest wyższa, jaka jest różnica między nimi ?
  
 
Cytat:
2016-01-08 09:20:46, pytanko pisze:
[/URL][/IMG] Nie wiem czy się rozumiemy, chodzi mi o tą miare jak na obrazku. Prowadnica z regulacją przód tył jest niższa, a ta z pokrętłem oparcia jest wyższa, jaka jest różnica między nimi ?

siostro siostro sioostro! siooostro!! , no i tak to jest. 47mm.
  
 
leszczyna dziękuję Ci bardzo za pomoc