[MK7] Nietypowe stuki w przednim zawieszeniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mała zagadka dla kolegów

od pewnego czasu coś mi zaczęło pukać w przednim zawieszeniu. problem jest dosyć dziwny bo stukanie pojawia się w momencie kiedy ruszam/przyspieszam autem, czyli w momencie kiedy przód auta podnosi się do góry, rzadziej przy hamowaniu, ale czasami się pojawia. na nierównościach w ogóle tego nie słuchać, również przy skręcie jest cisza. kiedy gwałtownie dodam gazu, tak aby szarpnęło budą, nie ważne czy z miejsca czy z jazdy, za każdym razem pojawia się stuknięcie (głośne). problem dotyczy tylko prawej części przedniego zawieszenia.

ktoś ma jakiś pomysł?
  
 
na pewno zawieszenie a nie poduszka?
  
 
poduszka dopiero co była robiona bo wcześniej silnik latał jak k**** majtki, teraz siedzi sztywno.
  
 
Po mojemu to bedzie sworzen wahacza. Jedz na SKP daj 20zl to ci zrobia sciezke zdrowia i bedziesz mial jasnosc
  
 
wole te 20zł przeznaczyć na coś innego SKP to ostateczność, jutro zacznę rozbierać całe przednie zawieszenie: wyjmować wahacze, amor, sprawdzę drążki kierownicze, jak to nic nie da to wtedy skorzystam z pomocy SKP
  
 
Ale to aż tak źle z kasą? Mi by się nie chciało rozbierać wszystkiego w ciemno. Co znajdziesz jak rozbierzesz? Nic. Musisz spowodować naprężenia podobne jak podczas ruszania w sposób który da możliwość jednoczesnej obserwacji i zlokalizowania dźwięku.. Ewentualnie możesz spróbować podnieść auto i poszarpać trochę kołem. Ale poważnie, to już nawet ja - naczelny skąpiący wydatków - uderzam na SKP gdy coś mi nie pasuje
  
 
20zł piechota nie chodzi, a jak ma się okazać że to jakaś pierdoła którą mogłem sam zdiagnozować to kto mi odda pieniądze?
  
 
Takie rzeczy to chyba tylko na fefku sa mozliwe
  
 
nie bez powodu jeździmy najtańszymi autami w Polsce
Każdy ma różną sytuację i pogląd na wydawanie kasy, Secior pojechanie na stację będzie chyba najlepszym rozwiązaniem, faktycznie muszą być naprężenia.
  
 
zagadka rozwiązania, kto odgadnie dostanie nagrodę ufundowaną przez krisa

1 tuleje wahacza
2 śruby wahacza
3 sworzeń
4 śruba sworznia
5 łącznik stabilizatora
6 gumy stabilizatora
7 końcówka drążka kierowniczego
8 drążek kierowniczy
9 maglownica
10 śruby mocujące maglownicę do sanek
11 śruby mocujące sanki do budy
12 przegub wewnętrzny
13 przegub zewnętrzny
14 amortyzator
15 sprężyna amortyzatora
16 poduszka amortyzatora
17 łożysko amortyzatora
18 śruby mocujące macphersona
19 poduszka silnika
20 śruby mocujące poduszkę silnika


  
 
Jeszcze brakuje tylko na facebooku żebyś to napisał
  
 
obstawiam bramkę nr 11 lub 10
  
 
jethro, a już miałem nadzieję że napiszesz "pompa wspomagania"
  
 
Cytat:
2015-04-17 15:41:04, markko666 pisze:
Jeszcze brakuje tylko na facebooku żebyś to napisał

napisał
  
 
chodziło mu pewnie o listę z możliwościami tam specjalnie nie wklejam, jak chcą się pobawić to niech się udzielają na forum a nie fb. przez ten cały portal każde jedno forum zaczyna umierać
  
 
Cytat:
2015-04-17 18:10:13, S3ci0r pisze:
chodziło mu pewnie o listę z możliwościami tam specjalnie nie wklejam, jak chcą się pobawić to niech się udzielają na forum a nie fb. przez ten cały portal każde jedno forum zaczyna umierać

dokładnie
  
 
ehhh, widzę że nie było chętnych do zabawy (ale z was smutasy)

przyczyną okazały się luźne nakrętki na mocowaniu poduszki silnika do kielicha, te dwie co są od góry.
  
 
A kto wykrył usterke?
  
 
na pewno nie SKP, jestem nawet pewien że oni by tego nie wykryli. ja + osoba do nasłuchiwania, samemu ciężko było zlokalizować.
  
 
Kleszczak ci powiedzial ze poduszka. W dwie minuty, bedac na tym swoim koncu swiata, tos mowil ze na pewno nie..