HELP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem POLONEZA - rocznik 92 i wszystko niby jest ok, ale dlaczego po przejechaniu 25 km nie poczułem ciepłego powietrza. Wszytkie przesuwadełka są ustawione tak jak powinny być a i tak nic z tego. Czy jest na to jakaś sensowna rada? I jeszcze jedno - dlaczego ON mi w mieście pali 17 l gazu? Czy może to być przyczyna filtra gazu czy bardziej prawdopodobna jest "awaria" membrany? Z góry dziękuję za pomoc
  
 
Zacznę od drugiego punktu. może masz ciężką nogę i jeździsz na krótkich dystansach i na dodatek w korku. Co do ogrzewania to poszukaj było wiele razy.
  
 
A co pokazuje wskaźnik temperatury, włacza sie wentylator. Jak pali ci 17 a przy tym jest zimno z nawiewów, to ja bym stawiał na niedogrzanie silnika czyli wumiana termostatu, potem jak będzie nadal lecieć zimne to zawór na nagrzewnicy, lub sama nagrzewnica.
  
 
Zanim zaczniesz cokolwiek robic sprawdz na nagrzanym silniku temperature wezy plynu chlodzacego od chlodnicy oraz nagrzewnicy - zarowno wchodzace jak i wychodzace. Powinny byc wszystkie cieple, jesli jest inaczej - problemy z przeplywem cieczy chlodzacej i zaczyna sie kombinowanie co jest przyczyna.