Zgasła, nie chce odpalić.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie mam pytanko wczoraj przeczyscilem swiece jezdzila elegancko. Dzisiaj rano jechalem zgasla i nieodpala. Na gazie niema mowy o jakim kolwiek zagadaniu na benzynie po zmianie kopulki tak jakby zagaduje odpala ale nie na wszystkich swiecach i jak gaznie to z kolektora strzela dym. Swiece strasznie sie zalewaja 1.2.4
  
 
..
Cytat:
2015-09-05 16:13:29, Astro2107 pisze:
Panowie mam pytanko wczoraj przeczyscilem swiece jezdzila elegancko. Dzisiaj rano jechalem zgasla i nieodpala. Na gazie niema mowy o jakim kolwiek zagadaniu na benzynie po zmianie kopulki tak jakby zagaduje odpala ale nie na wszystkich swiecach i jak gaznie to z kolektora strzela dym. Swiece strasznie sie zalewaja 1.2.4


A nie pomieszałeś kolejności kabli?
Palec OK? Platynki i rozdzielacz?

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2015-09-05 16:58:00 ]

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2015-09-05 16:58:37 ]
  
 
Niby wszystko ok. Wlasnie nie juz z 5 razy kable sprawdzalem 3 palec zamontowalem i kopulke. Niby zaczęła odpalac nawet na gazie ale nie na wszystkich świecach i odrazu gaśnie.
  
 
Cytat:
2015-09-05 17:18:05, Astro2107 pisze:
Niby wszystko ok. Wlasnie nie juz z 5 razy kable sprawdzalem 3 palec zamontowalem i kopulke. Niby zaczęła odpalac nawet na gazie ale nie na wszystkich świecach i odrazu gaśnie.



Słabo się znam, ale kondensator jest ok? Mi w Czechach ostatnio nawalił właśnie kondensator zdaje się. objawy były podobne, jeśli nie takie same
  
 
Immobilizer?


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-09-07 10:00:59 ]
  
 
O widzisz szoko zaraz sprawdze
Jaki kondensator czego ??? Mozna jasniej.

Niby na wszystkich swiecach iskra jest ale taka jakby jej nie bylo.
  
 
Do aparatu zapłonowego od spodu jest przykręcony kondensator i od niego kabelek łączy się z tym cienkim od cewki i są podłączone do aparatu.
  
 
tak tak, taki skrót to był, kondensator aparatu zapłonowego. U mnie też była słaba iskra.
  
 
Albo jeszcze sprawdź cewke zapłonową
  
 
sprawdź czy z cewki wychodzi taka sama iskra jak na świecach, jeśli jest kiepska to sprawdź zasilanie, cewkę i aparat, jeśli jest dobra to szukaj w elementach za cewką - kable, palec, kopułka i świece!
  
 
Kopułka palec Ok. Dzisiaj wymieniłem ten kondensator lecz musiałem wyjąc aparat no i przestawił się zapłon. Ale to już temat na jutro. Iskra się poprawiła jest przynajmniej widoczna i większa. Jak jutro po ustawieniu zapłonu nadal bd nic kupuje cewke.
  
 
Przewody WN?
  
 
przewody i świece zamówione. niestety kopułkę i cewkę mieli MS wiec nie wziąłem. Wie ktoś jak samemu zapłon ustawić ??
  
 
.
Cytat:
2015-09-08 17:22:36, Astro2107 pisze:
przewody i świece zamówione. niestety kopułkę i cewkę mieli MS wiec nie wziąłem. Wie ktoś jak samemu zapłon ustawić ??



Na słuch, żeby było dobrze i nie szarpało. Wstępnie za pomocą lampki/miernika wg książki.

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-09-08 19:47:51 ]
  
 
najprościej jak się da

ustaw wał (koło pasowe) na 0', aparat tak żeby palec rozdzielacza był na pierwszym cylindrze, kręcisz silnikiem i delikatnie pokręcasz aparatem w lewo i/lub prawo. jeśli nie przyniesie to efektu to musisz obrócić wałek aparatu o 180', tak żeby palec rozdzielacza był na czwartym cylindrze i jeszcze raz kręcisz rozrusznikiem i aparatem. potem już na słuch albo na żarówkę jeśli nie masz lampy stroboskopowej

dobrze mieć kogoś do kręcenia albo dodatkowy włącznik do rozruchu

  
 
Ladna jezdzi. Winowajca kondensator aparatu. Dzieki chlopaki za pomoc.