RAV4 II D4D 116km strasznie kopci przy przyspieszaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z Ravką jak przyspieszam to za mną jest czarna chmura ze świata nie widać. Mam możliwość podłączania do kompa załączam zrzuty z Techstream może ktoś mógłby zerknąć czy jakieś parametry są złe i co trzeba naprawić żeby przestał kopcić

  
 
Cytat:
2015-11-13 00:03:46, dunaj123 pisze:
Witam Od jakiegoś czasu mam problem z Ravką jak przyspieszam to za mną jest czarna chmura ze świata nie widać. Mam możliwość podłączania do kompa załączam zrzuty z Techstream może ktoś mógłby zerknąć czy jakieś parametry są złe i co trzeba naprawić żeby przestał kopcić


Witam testy sie robi po to zeby cos sprawdzic a tu guzik widac pozatym ze wtryski stosunkowo dobrze stoja i malo prawdopodobne zeby z ich winy kopcil ale wykluczyc nie mozna.
Jedziesz 2100 i niema cisnienia na turbinie ale tez gaz nie jest w podlodze tylko 22% gdyby byl np 80% i 150 kpa to by swiadczylo o tym ze EGR sie nie domyka ,a tak to niewiadomo.
wiec po pierwsze wyczysc EGR bo najprosciej ,tylko poczytaj najpierw jak to zrobic a nie pisz ze przemyles ale byl czysty bo bedzie czysty jak to w 1CD.
Sprawdz czy nie ubywa drastycznie oleju z silnika.Przegon go na 1-2-3-4 biegu do 5tys na odcinku paru kilometrow aby sprawdzic czy ko;pci coraz mniej czy tak samo.nie trzymaj na 5 tys dluzej niz 5 sekund i nie z gorki bo przekrecisz motor.Jak sie jezdzi po miescie i flegmatycznie to normalne ze wydech sie zaklajstruje sadza i potem pare przyspieszen i jest czarno az sie wydmucha sadze.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
zamieszczam jeszcze plik z dzisiejszymi testami na 3 i 4 biegu jakbyś mógł zerknąć i powiedzieć czy wszystko ok ? http://przeklej.org/file/N47p2H/RAV4.1FT.2015-11-13.160627.TSE

  
 
Cytat:
2015-11-13 23:40:43, dunaj123 pisze:
zamieszczam jeszcze plik z dzisiejszymi testami na 3 i 4 biegu jakbyś mógł zerknąć i powiedzieć czy wszystko ok ? http://przeklej.org/file/N47p2H/RAV4.1FT.2015-11-13.160627.TSE

Android mi tego nie otwiera stacjonarny tez.wklej to jak poprzednie


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2015-11-14 13:25:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2015-11-14 13:52:10 ]
  
 
to sa pliki nagrane w techstrem i trzeba je odtworzyć w nim czytałem ze masz ten program
  
 
Cytat:
2015-11-14 17:40:09, dunaj123 pisze:
to sa pliki nagrane w techstrem i trzeba je odtworzyć w nim czytałem ze masz ten program

No to we wtorek najpredzej bo w domu nie mam

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ja ściągnąłem program z tego linku http://www.ft86club.com/forums/showthread.php?t=35530