Podróż zagraniczna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomóżcie mi proszę, bo mam taką zagwozdkę: Renault Twingo kupione w leasingu w zeszłym miesiącu i wszystko ok. Teraz w planach podróż zagraniczna - do Francji. Ale pojawia się wątpliwość, zasiana na innym forum: czy leasingowanym autem mogę tak po prostu wyjechać za granicę?
Sorry, ale jest niedziela i trochę zaczynam panikować. Napiszcie proszę, jak jest.
  
 
Cytat:
2015-07-12 18:47:40, KasiaMikina pisze:
Pomóżcie mi proszę, bo mam taką zagwozdkę: Renault Twingo kupione w leasingu w zeszłym miesiącu i wszystko ok. Teraz w planach podróż zagraniczna - do Francji. Ale pojawia się wątpliwość, zasiana na innym forum: czy leasingowanym autem mogę tak po prostu wyjechać za granicę? Sorry, ale jest niedziela i trochę zaczynam panikować. Napiszcie proszę, jak jest.



Cześć.
Temat przerabiałem w tym roku i z tego co wiem sprawa jest mocno mieszana. W teorii istnieją przepisy regulujące pobyt aut leasingowych za granicą ale w istocie leasingodawca nie ma prawnych narzędzi do ścigania cię za granicą. W związku z tym przepisy te są "martwe". Dobrze jednak mieć zaświadczenie od leasingodawcy jeśli chce się być całkowicie spokojnym. Nie wiele osób też wie, że można dostać takie zaświadczenie od Polskiego Związku Motorowego. Niestety to równa się to z opłatą. Ja dałem w lutym ok 60 PLN.

Zawsze możesz też skontaktować się najpierw ze swoim leasingodawcą, bo to on w praktyce jest właścicielem prawnym Twojego auta.

Wybadaj temat jak chcesz mieć spokojną głowę, ale ja myślę, że jak wyjazd masz gdzieś niedaleko w ramach cywilizowanej Europy to nie powinno być problemu.
pozdro
  
 
Moim zdaniem możesz pojechać. Mój sąsiad ma auto w leasingu, pojechał nim do Chorwacji a na dodatek tam mu się zepsuł. Wrócił do Polski ze znajomymi a auto zostało przywiezione na lawecie i nie miał żadnych problemów z tego powodu.
  
 
Według mnie też możesz śmiało jechać
  
 
jeździłem do Czech dwa tygodnie temu w taki sposób i wszystko ok. Najważniejsze, żeby z dokumentami wszystko było dobrze