Zakup Łady 2104 w Polsce - da się?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytam na razie przyszłościowo. Zawsze mi się to auto podobało - chyba właśnie dlatego, że jest tak brzydkie, że nikomu się nie podoba Zresztą była kiedyś 2103 i trochę mi się tęskni za jakąś Ładą. Jak wracam ze wschodu, to zawsze na to szkaradztwo choruję

Czy Ładę 2014 da się w ogóle kupić w PL? Przeglądam allegro i olx od jakiegoś czasu i pusto - ani jednego ogłoszenia.

Pewnie jakimś tropem jest Litwa lub Finlandia, ale może ktoś ma lepsze rozeznanie czy te Łady w ogóle zdarzają się na polskich portalach?
  
 
Widzę, że rzadko bywasz u nas na forum, inaczej byś wiedział, że jest u nas ich parę sztuk. Co do kupna w PL, to fakt, ciężki temat, ale jest to możliwe. Sam osobiście miałem taką białą, potem Adam sobie kupił, czerwoną. Wiem gdzie jest do sprzedania, ale kosztuje 3500 zł. Więc nie kupuję, czekam kiedy potanieje.
  
 
tu masz naprzeklad

https://sprzedajemy.pl/lada,22593112?inp_category_id=6&inp_location_id=1&inp_text%5Bv%5D=lada&_rp_RP=_rp_offers&offset=4
  
 
Niedawno była też całkiem niedaleko Warszawy, w Ciechanowie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2015-09-30 16:19:13, SzokoLada pisze:
Widzę, że rzadko bywasz u nas na forum, inaczej byś wiedział, że jest u nas ich parę sztuk. Co do kupna w PL, to fakt, ciężki temat, ale jest to możliwe. Sam osobiście miałem taką białą, potem Adam sobie kupił, czerwoną. Wiem gdzie jest do sprzedania, ale kosztuje 3500 zł. Więc nie kupuję, czekam kiedy potanieje.



No fakt, odkąd sprzedałem 2103 bywam sporadycznie, z sentymentu

Czyli widzę, że się da - to fajnie. Ta z Białegostoku nie wygląda zachęcająco, ale wiadomo, że to tylko przykład. Będę się rozglądał.

Dzięki za pomoc!

P.
  
 
Zerknijcie tutaj:

http://allegro.pl/lada-vaz-2104-kombi-klasyk-na-czarnych-prl-1-wlasc-i5726855175.html

Ktoś chyba popłynął z ceną
  
 
chce zarobić 4x tyle!!!
  
 
Auto mojego kolegi, wiem ile zapłacił, wiem ile włożył stąd ta cena, oczywiście każdy by chciał kupić za 3 tys, ale szukajcie i kupujcie po 2-3 tys, życzę powodzenia i grubego portfela na dalsze prace przy takich autach
  
 
Cytat:
2015-10-13 19:46:42, Blazej_1910 pisze:
Auto mojego kolegi, wiem ile zapłacił, wiem ile włożył stąd ta cena, oczywiście każdy by chciał kupić za 3 tys, ale szukajcie i kupujcie po 2-3 tys, życzę powodzenia i grubego portfela na dalsze prace przy takich autach


Samochód jest wart dokładnie tyle, ile chce za niego zapłacić nabywca. Zatem jeśli ktoś ją za te 8 tyś zlotych kupi, gotówka zostanie zaplacona i umowa podpisana, będzie to wówczas faktyczna wartość tego samochodu. Jeśli natomiast nie znajdzie się żaden nabywca, gotów wyłożyć taką kwotę a samochód będzie nadal wyceniany na blisko 8 tyś "bo sprzedający włożył", będzie to moim zdaniem cena czysto "życzeniowa". Pożyjemy, zobaczymy, może ktoś się skusi w tej cenie...

...choć znając już trochę środowisko "Ładziarzy"... To raczej tutaj nie uświadczysz zadzierających nosa, wypchanych hajsem jak indyki jabłkami cwaniaczków, którzy położą górę monety za starego, ruskiego żużla, bo się nie znają a mają finansowe nadwyżki. Takich na LKP ze świecą szukać
Serdecznie pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Rafako dnia 2015-10-13 20:52:05 ]
  
 
Jedna z ładniejszych i bardziej zadbanych 2104 jakie widziałem w Polsce. Ale... daję sobie rękę uciąć ( w razie czego prawą, bo jeżdżę automatem ), że nikt nie wyłoży 8K na tą czwórkę. Życie panowie, życie. Sam wiem co to znaczy władować w swoje auto worek kasy i później próbować sprzedać je w cenie zadowalającej siebie. Miałem tak z moją Astrą.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2015-10-01 10:40:09, politolog16 pisze:
No fakt, odkąd sprzedałem 2103 bywam sporadycznie, z sentymentu Czyli widzę, że się da - to fajnie. Ta z Białegostoku nie wygląda zachęcająco, ale wiadomo, że to tylko przykład. Będę się rozglądał. Dzięki za pomoc! P.


A co w niej takiego strasznego? A co Wy chcecie kupić za 2,5 tys PLN? Auto jak auto, do poprawek i tyle.
Sorry ale czasami dywagacje na tym forum mnie rozwalają. Łada to Łada, żaden rarytas, zazwyczaj zmęczony eksploatacją i tyle...
Wiem że mnie zakrzyczycie ale naprawdę - tak na rynku klasyków jest pozycjonowana Łada. Ja wiem, wartość sentymentalna, pamiątki rodzinne, relikt starego systemu itp co nie zmienia faktu że Rosjanie natłukli tego grube miliony i dla 99% społeczeństwa jest to stary rosyjski złom.
Jak dla mnie to realna cena zał Ładę 2101/2102/2103/2106 to max 6 tys za stan naprawdę dobry.
Za 2104/05/07 więcej niż 4tys nikt rozsądny nie da.
Dlaczego? Ano dlatego że ładną 01 np z Czech/Słowacji/ Węgier można spokojnie wyhaczyć za 700-1000 EUR.
Lubimy Łady - super, więc się bawmy ale nie podkładajmy do tego ideologii o wyjątkowości tych pojazdów na rynku klasyków.



-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej, w dużej mierze masz racje, ale nie zgodzę się z Tobą.
  
 
Cytat:
2015-10-13 23:18:22, SzokoLada pisze:
Andrzej, w dużej mierze masz racje, ale nie zgodzę się z Tobą.


w czym się nie zgodzisz?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Rozmawiałem z Estończykami na zlocie i uświadomili mnie, że w takiej Estonii mój obecny model - 2107 jest bardziej pożądany i generalnie więcej się za niego płaci niż za, chociażby, 2101. Kopiejka to dla nich po prostu "stare, radzieckie auto do jazdy" - coś takiego dało się wywnioskować z rozmowy. Przyznam, że długo nie mogłem uwierzyć w to co słyszę jednak teraz, z perspektywy domu dociera to do mnie i ma to sens. Nie zapominajmy, że tam była Estońska SRR i Ład szły tam tysiące. U nas w tym czasie były głównie Fiaty i Polonezy.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2015-10-13 23:14:43, andrzej_krakow pisze:
A co w niej takiego strasznego? A co Wy chcecie kupić za 2,5 tys PLN? Auto jak auto, do poprawek i tyle. Sorry ale czasami dywagacje na tym forum mnie rozwalają. Łada to Łada, żaden rarytas, zazwyczaj zmęczony eksploatacją i tyle...



Strasznego to może nic, ale wygląda na zaniedbaną i zmęczoną, a jak ktoś nie dba o wygląd, to zwykle raczej słabo też dba o kwestie mechaniczne. Krótko mówiąc taki wygląd zapowiada wydatki

Jakbym miał bliżej, to bym obejrzał na żywo, ale zdjęcie nie zachęca, żeby zrobić 200 km w jedną stronę. Tylko to miałem na mysli.
  
 
Według mnie wcale nie wygląda na zmęczoną. Cena może i wysoka ale czy wy przeglądacie zagraniczne serwisy?

W Niemczech znaleźć 04 ciężko i cena taka, jak za ową Ładę to sukces.
Czechy, Słowacja - deficyt bo Polacy zaczynają kupować co popadnie.
Chorwacja - znajdź tam 2104 masz ode mnie flaszkę.

Każda Łada wymaga pieszczot taka jest prawda, chcesz mieć igłę to i tak musisz włożyć. Sam planowałem skromny remont silnika, doszło do tego zawieszenie ... Jeszcze prace nie skończone a grubo wartość tego kombi przekroczyłem.

Moja rada jest taka - popatrzcie najpierw na swoją Ładę a potem wypowiadajcie się o innych
  
 
Nie zrozumiałeś o którą Ładę chodzi. W jednym wątku mowa o dwóch różnych autach, jedno drogie z Radomia, a drugie tanie z Białegostoku, masz tu link do tańszego: Łada Białystok
I to właśnie o tym chłopaki mówią, że nieco zmęczone


Edit: prawie zawsze zapominam zmienić nieszczęsne https na http

[ wiadomość edytowana przez: Pereira dnia 2015-10-16 09:26:36 ]
  
 
dlaczego Łada, to każdy z nas sobie sam musi odpowiedzieć i to tyle w temacie

ja za mojego Czworaka dałem złoty osiemdziesiąt przy czym utargowałem stówę a zrobiłem po nią 1000 kilometrów lakier i blacha z zewnątrz jest do "kosmetyki" lub "poprawek" ale spód jest mega zdrowy, kupę rzeczy trzeba było porobić ale to i tak studnia bez dna bo każdy z nas co chwilę coś robi albo zmienia albo modyfikuje

na 7kę dałem 600 a po przekroszeniu 10 patyków przestałem liczyć modyfikuję ją od pierwszego dnia po zakupie i nie mam dosyć

chciałem dodać że moje panienki są zajebiste
  
 
Ta Łada z Białegostoku wcale nie musi być w średnim stanie. Ciągle uważam, że na "ścianie wschodniej" (podlaskie, lubelskie etc.) mimo wszystko łatwiej o ciekawszą i bardziej zadbaną Ładę. Tu ludzie często po prostu powstawiali takie auta do szop, stodół czy przydomowych garaży. Zawsze przywołuję przykład Piotrka Bany, który wyciągnął na Podlasiu fajną 2103 dosłownie "ze stodoły".



W innych częściach Polski Łady często gniją na międzyosiedlowych parkingach i uliczkach zanim ktoś wpadnie na pomysł by wystawić je na Allegro. Tak to widzę.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dzwoniłem w kwestii tego zmęczonego z Białegostoku. Rozmawiałem z synem właściciela - też nie najmłodszym gościem - i konwersacja była raczej ciężka. Gość nie bardzo się orientuje w czymkolwiek nt. auta poza tym, że ma opłacone OC i od 2 lat stoi niejeżdżone. Z wierzchu trochę rdzy, nie wiadomo jak podłoga, bo nikt tam nie zagląda Z jednej strony myśleli o oddaniu jej na złom a z drugiej cena minimalna to 2500 złotych Myślę, że jak ktoś tam pojedzie na miejsce i dobrze pogada, to ją za tysiaka wyrwie...

...albo i nie, bo okaże się, że sprzedający jest z tych co to "zgniję na podwórku a za mniej jak 2,5 nie oddam!!!"
Tak czy inaczej, mi się tam jechać nie chce bo 2104 raczej nie leży w kręgu moich zainteresowań, a to jednak 400 km w obie strony i cały dzień psu w rzyć...
Serdecznie pozdrawiam.