Tylne sprężyny 2104/2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie:
- czy sprężyny zawieszenia tylnego kombi 2104 są nieco twardsze niż 2107?
Czy jest to raczej to samo?

  
 
O ile pamięta to są dłuższe. Dobra opcja są przednie sprężyny od Poloneza kombi. Są niższe ale twardsze. Ja jestem zadowolony a podeszły plug & play

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Jak nie chcę obniżać auta!
Chciałbym troszeczkę - troszeczkę powiadam - podnieść/utwardzić tył.
Obecnie mi nieco siedzi, szczególnie po załadowaniu 100kg siada. A ja nie chcę tego.

Andrzej, więc sprężyny 2104 - są troszkę wyższe i twardsze? Możesz to sprawdzić/ potwierdzić?
  
 
Są wyższe i niewiele twardsze. Nie polecam, bo będzie zadarta dupa. Kup nowe oryginalne i tyle.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-03-20 01:16:56 ]
  
 
Nie chcę się upierać, ale mam gaz - większe obciążenie na tył. Niestety.
Przy tym jeżdżę z pełnym bakiem benzyny żeby się nieprzyjemnie nie zdziwić brakiem paliwa.
Seryjne sprężyny wraz z gumami dystansowymi siadają.
Gdziekolwiek się wybieram, w bagażniku zawsze wyląduje te dodatkowe 50kg bagażu...

Wadim, nawiasem mówiąc - nic konkretnego mi nie odpowiedziałeś a propos kompresora...
Nie wiem jak mam planować... (chodzi mi o czas i o głowicę ). Zależy mi na tym.





  
 
W twoim przypadku, sprężyna 2104 będzie idealna.

Co do kompresora, to jest to nie najlepsze rozwiązanie. Mowa oczywiście o PK-23. Dmuchanie do gaźnika, to trochę nie porozumienie. Ale jeżeli będziesz się upierać, to można to zamontować.

Chłopaki, sorry, że nie odpowiadam każdemu w ten sposób, żeby każdy to zrozumiał, ale takich pytań mam dość dużo i z doświadczenia wiem, że mało kto wraca już do tematu. Każdego przerażają koszta przeróbek. Za 100 zł nie da się zrobić pocisku.
  
 
Cytat:
2016-03-20 13:17:45, SzokoLada pisze:
... Za 100 zł nie da się zrobić pocisku.



Potwierdzam, sam proch czarny stoi od 120pln...

[ wiadomość edytowana przez: Cezary_84 dnia 2016-03-21 22:07:28 ]
  
 
Jak widzę, czarnoprochowcy są wszędzie