STRUMIENICE!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich miłośników Opla. Przed dwoma miesiącami kupiłem Astre Gsi 16V. Mam w niej zamątowana strumienice i jest ona w miejscu wycietego kata. Ostatnio wiele słyszałem złego o stumienicach i nie iwem co mam zrobic czy zostawic ja czy tez wyciąc i zastąpic zwykłą rurą. Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat. Z góry dziekuje i pozdrawiam
  
 
Jak już ją masz to zostaw... tylko na przeglądasz będziesz miał problemy bez kata... Pozdr.
  
 
o przeglądy to sie nie martwie tylko o to co bedzie lepsze dla mojego silnika. Poprosze o wiecej informacji
  
 
Dla silnika to nie ma różnicy... gorzej ze środowiskiem... Pytanie tylko o osiągi spowodowane przerobieniem wydechu oraz Sondę Lambda... Czy są lepsze na strumienicy czy katalizatorze... Ja jestem gorącym zwolennikiem kata i czystego środowiska Spotkałem się z wykresami z hamowni, które pokazywały przyrost mocy bez kata, ale gorszą elastyczność... Ale to nie jest reguła... Pozdr.
  
 
Miłem to w cali 2.0 16V i wywaliłem,efekt:lepsze wkrecanie na obroty powyzej 3.5 tys.obr,głosniejszy wydech,moze mi sie wydaje ale jakby spadło spalania,no i niestety troche pogorszyla sie elastycznosc,jakbym mial kase wstawil bym nowy kat.
 
 
Właśnie dziś wywaliłem tą strumienice i co????? a własnie silnik pracuje jakos tak lepiej na wysokich obrotach łatwiej sie wkręca i ma lepszą elastycznosc
  
 
poczytaj o tym badziewiu:

http://www.tuning.pl/ --> TUNING --> WYDECHY SPORTOWE --> Strumiennice....
  
 
tak jest tam prawda z jednym wyjątkiem piszą tam o uniwersalnych a nie przeliczonych pod autko