Rezerwa - LPG - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a ja rzadko kiedy mam gazu powyzej rezerwy obecnie wleje nawet za 20 zlociszy i tez bedzie rezerwa
  
 
Hej

Gdy jade sobie na gazie nie zapala mi sie rezerwa.Dopiero jak zgasze samochod i zapale go ponownie to sie wlacza.Co z tym zrobic?
  
 
jezeli chodzi o gaz żeby ustawic rezerwe trzeba sie pomęczyc u mnie walka trwa juz pare tygodni , mnie rezerwa sie świeci juz po przejechaniu 5 km.nie moge jej ustawic.moze wy macie jakies porady które poskutkują.

[ wiadomość edytowana przez: will dnia 2003-01-19 15:06:28 ]
  
 
rezerwe gazu sie przestawia samemu , za to u mnie ona po prostu przestala dzialac
  
 
a u mnie w centralce cztery zielone diody informują ile mam w butli gazu, a gdy gaz sie kończy to zapala się dopiero czerwona rezerwa
  
 
Ja olewam ten wskaźnik rezerwy i jeżdżę "na kilometry".
  
 
U mnie wskaźnik gazu jest podłączony do wskaźnika benzyny, więc widzę jak powoli opada. Ale i tak nigdy nie wiem ile jest gazu, bo w ciagu kilku minut może mi "przybyć" pół zbiornika. Taki model.
  
 
Cytat:
Gdy jade sobie na gazie nie zapala mi sie rezerwa.Dopiero jak zgasze samochod i zapale go ponownie to sie wlacza.Co z tym zrobic?



wyjąć żarówkę od rezerwy

Mówię poważnie. Ja u siebie tak zrobiłem. Denerwowało mnie jak na zakrętach zapalała mi się rezerwa
  
 
Ja nie mam wogóle czujnika rezerwy. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby zabrakło mi gazu. Wiem ile mi pali i kasuję po każdym tankowaniu licznik. Raz tak liczyłem ze wesżło mi 58 litrów do 65 litrowej butli
  
 
U mnie czujni rezerwy znajduje sie na zegarze na butli z gazem i reaguje napolorzenie wskazowki.Ostatnio mi odpadl i musialem sam wyregulowac sobie gdzie sie rezerwa zaczyna.Wlasciwie to olac ja.I tak sie do niczego nie przydaje.Ja jezdze zazwyczaj na kilometry.
  
 
panowie a co zrobic jak caly czas mi sie swieci przesuwalem ja ale dalej sie swieci?jak zrobic zeby zgasla.
  
 
Will.. wyjmij czujnik całkowicie. Jeżeli będzie się lampka ciągle palić... stuknij ten czujnik młotkiem byle nie za mocno. Może Ci się zawiesiły styczniki, albo masz gdzieś zwarcie na przewodzie.
  
 
Konrad dobrze gada. Ja mam taki problem, że czasem nawet po zatankowaniu do pełna, kontrolka niby gaśnie, ale trochę się bździ i wkurza. Jak puknę palcem w czujnik, to gaśnie. Po prostu styki się zacinają.
  
 
Mam pytanko do butli firmy tomasetto gdzie ustawia się tam rezerwę gazu (wskaźnik rezerwy) wcale mi nie swieci a pręcika nie ma u góry, jak również nie ma możliwości obrotu wskażnika (szkiełka) ciśnieniomierza. Gdzie i jak to się ustawia. Janek
  
 
Tak mi ostatnio przyszło do głowy - zaglądając po raz 1000 do bagażnika sprawdzając poziom gazu - czy nie da się jakoś przenieść wskazania poziomu gazu do wnętrza ? Może się ktoś spodkał z jakimś rozwiązaniem ?

W sumie jest dioda od rezerwy ale dla mnie to za mało.
  
 
da się przenieść wskazania razem z butlą do srodka

A tak na poważnie to nie sądze gdyż wskaźnik z wielozaworem jest ściśle związany. Poza tym to urządzenie jest mocno orientacyjne (przynajmniej u mnie) skacze 1/4, 1/2, 1 I jego wskazania są niedokładne. Ja sobie wyregulowałem rezerwę gazową tak aby się zapala kiedy mam mniej więcej jeszcze 50km jazdy po mieście
  
 
Witam
A skąd wziąść tą rezerwę?
To jakies dodatkowe urządzenie?
jak się montuje?czy mozna to załozyc samemu?jaki mniej więcej koszt takiego ustrojstwa?
Pzdr Grzesiek
  
 


Nie to nie jest dodatkowe urządzenie.
Na przełączniku gaz benzyna jest diodka sygnalizująca niski poziom gazu zbiorniku której granice zapalania się i gaśniecia można regulować potencjometrem znajdującym się na wielozaworze.
Może Twoja instalka nie ma takiej sygnalizacji
  
 
Kurde,szkoda :- (Bardzo by mi sie to przydało.
Jak wygląda mniej więcej ten potencjometr?Jakbym znalazł u siebie, to wystarczy zebym przełącznik wymienił.
Instalacja Lovato,zbiornik Stako,przełącznik mam taki trójpozycyjny.z dwiema diodami zieloną i czerwoną.Zielona zmienia swój kolor na pomaranczową po kilku sekundach od włączenia zapłonu(podobno jakies automatyczne ssanie).
  
 
Ja ma inst Landi i zbiornik Stako. Czujnik rezerwy jest bardzo prosto wykonany zakłada się go zamiast szkiełka od tego wskaźnika na butli. Jak wskazówka się przesunie to zwiera styki i odpala diodę świecącą. Regulowali mi to tak, ze do pustego zbiornika wziąłem gazu za 10 zł i ustawili żeby przy tej ilości się zczynała świecić. U mnie jest dodatkowa do tego dioda w centralce, ale sprawdź może w Twojej też jest, tylko niepodłączona.