Problem z brakiem mocy TOYOTA RAV-4 D4D 116KM-inny przypadek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów,
przestudiowałem forum, posty z brakiem mocy i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Toyotkę mam od paru miesięcy problem polega na tym gdy silnik złapie temperaturę 90C przy stałej prędkości, obrotach samochód traci moc tak jak by zacinała się turbina gdy zredukuje bieg i przekroczę 4 tyś obrotów auto zaczyna normalnie jechać kiedy obroty spadną poniżej 4 tyś znowu łapie strasznego muła...
Zgaszę auto odczekam 2-5 min i wszystko jest OK aż do utrzymania stałych obrotów i tak w kółko.

Brak błędów na komputrze
Robiona była diagnostyka drogowa według diagnosty turbo OK wtryski OK przepływka OK egr OK padło na zaworki (SCV) wymieniłem dwa nowe, brak poprawy.



dodam że tylko gdy są stałe obroty oraz gdy silnik jest nagrzany auto ma takie objawy kiedy dodaje cały czas gazu lub puszczam objawy nie występują np. jazda w mieście.

Ręce odpadają BARDZO PROSZĘ O POMOC

[ wiadomość edytowana przez: grz1989 dnia 2017-10-15 19:23:36 ]
  
 
Cytat:
2017-10-15 19:20:50, grz1989 pisze:
Witam wszystkich forumowiczów, przestudiowałem forum, posty z brakiem mocy i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Toyotkę mam od paru miesięcy problem polega na tym gdy silnik złapie temperaturę 90C przy stałej prędkości, obrotach samochód traci moc tak jak by zacinała się turbina gdy zredukuje bieg i przekroczę 4 tyś obrotów auto zaczyna normalnie jechać kiedy obroty spadną poniżej 4 tyś znowu łapie strasznego muła... Zgaszę auto odczekam 2-5 min i wszystko jest OK aż do utrzymania stałych obrotów i tak w kółko. Brak błędów na komputrze Robiona była diagnostyka drogowa według diagnosty turbo OK wtryski OK przepływka OK egr OK padło na zaworki (SCV) wymieniłem dwa nowe, brak poprawy. dodam że tylko gdy są stałe obroty oraz gdy silnik jest nagrzany auto ma takie objawy kiedy dodaje cały czas gazu lub puszczam objawy nie występują np. jazda w mieście. Ręce odpadają BARDZO PROSZĘ O POMOC [ wiadomość edytowana przez: grz1989 dnia 2017-10-15 19:23:36 ]

Egr do czyszczenia i poczytaj jak to sie robi bo po wyjeciu bedzie czysty.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bardzo dziękuje za odpowiedź liczyłem na twoją wypowiedź
Naczytałem się na temat czyszczenia EGR-a a proszę mi powiedzieć jeśli to nie pomoże czy można ewentualnie go zaślepić ?
  
 
Cytat:
2017-10-16 10:17:48, grz1989 pisze:
Bardzo dziękuje za odpowiedź liczyłem na twoją wypowiedź Naczytałem się na temat czyszczenia EGR-a a proszę mi powiedzieć jeśli to nie pomoże czy można ewentualnie go zaślepić ?

Jak dobrze wyczyscisz i dotrzesz grzybek to bedzie ok.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-10-16 10:17:48, grz1989 pisze:
Bardzo dziękuje za odpowiedź liczyłem na twoją wypowiedź Naczytałem się na temat czyszczenia EGR-a a proszę mi powiedzieć jeśli to nie pomoże czy można ewentualnie go zaślepić ?

Jak dobrze wyczyscisz i dotrzesz grzybek to bedzie ok.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer